Στεγνωμα Φαλτσέτας με το σεσουάρ

Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Πειρος με ελαφρια λιπανση δεν σημαινει πως αυτοματα αποκτα μποσικο και θα βγει απο την θεση του
Στεγνος πειρος δεν βλεπω γιατι να υπαρχει,δηλαδη σε ενα Glock θα φυγει απο μονος του απο την φωλεα του;
Ο μεγαλυτερος πειρος που εχω δουλεψει ειναι αυτος εκσκαφτικου μηχανηματος
Οσοι ειχαν λιπανθει εστω και ελαχιστα εβγαιναν με την βαρια,οσοι οχι δεν εβγαιναν με τιποτα
Η σκονη συν διαφορες μικροεπικαθιζησεις ειναι καταστροφικες.
Για να ξαναγυρισουμε στο straight razor:
Υπαρχουν και περιπτωσεις πχ σουγιαδες Tactical οπου ναι μεν το θελουμε σφιχτο το ανοιγμα αλλα οχι αργο
Τα τυχον μποσικο παιρνονται αλλιως,εχω δουλεψει με μερικους τετοιους και κυριο μελημα μου ηταν αυτο
Το να ειναι σφιχτο σημαινει αργο ανοιγμα που σημαινει καταστροφη εν ωρα αναγκης
Εαν στο straight δεν εχουμε επιλογη να παρουμε τα μποσικα εστω ενα τυπικο φιλμ εμενα θα μου αρεσε
Το να ανοιγει-κλεινει σκαλωτα σαν σκουριασμενος μεντεσες θα ηταν εκνευριστικο.

Δεν ειναι ολες οι βολιδες φορητου οπλισμου απο χαλκο υπαρχουν και απο αλλα υλικα πχ μολυβδο,τεφλον
Στις ραβδωσεις μεσα γινεται η επικαθιση που χρηζει περισσοτερο καθαρισμο
Εκεινο το πασαλειμμα που μας εκαναν στον Στρατο με μια βεργα απο την εξοδο της κανης προς το κλειστρο (!) ηταν δειγμα ανοησιας και απειριας των Υπαξιωματικων.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
y.v
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 541
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 11:57
12
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 927 times
Been thanked: 1832 times
Ηλικία: 66

Ποιός σου είπε ότι ένα ξυραφι χωρίς λιπανση και σφικτο, κλείνει σκαλωτά;
Τώρα η σχεση με τους πείρους του Glock ή του εκσκαπτικού μηχανήματος ή ακόμα και του σουγιά είναι άστοχη και ατυχής.
Εαν η θήκη(λαβη) κατα το γρήγορο στροπάρισμα κινηθεί έστω και λίγο από όσο την έχεις ανοίξει, ή θα κάνεις ζημια στο λουρί ή θα αναγκαστείς να στροπάρεις πολύ αργα με όχι καλά αποτελέσματα.

Χωρις να θέλω να τους υπερασπιστω, για εξηγησε μας τι άλλο θα μπορούσαν να κάνουν στον στρατο με τα υλικά που διέθεταν;
Η κάνες ήταν συνδεδεμένες μόνιμα με την θήκη του κλείστρου, επομένως με τον οβελό που διέθεταν, ό μονος τρόπος καθαρισμού ήταν να το βάλουν από μπροστά.
Η θα έπρεπε να χρησιμοποιούν σχοινοκαθαριστήρα που δεν βολευει ούτε κάνει την ίδια δουλειά, ή θα έπρεπε να είχαν το κωνικό παρεμβυσμα που κραταει τον οβελό μακριά από το τοίχωμα στο άκρο της κάνης, κάτι που δεν διέθεταν.
Αλλά και πάλι η φθορά στην άκρη της κάνης χαλάει μόνο την ακρίβεια της βολής (αν και όταν ο οβελος έχει μόνο ελαφρα μικρότερη διαμετρο από την κάνη και δεν έχει μπόσικα η φθορά όπως και τη μείωση της ακρίβειας, είναι ελάχιστες για την στρατιωτική χρήση) και δεν δημιουργεί προβλημα καθαρισμού.
Εβαζαν αμέσως μετα την βολή υγρό καθάρσεως κοίλου κάνης ώστε να αδρανοποιηθούν τα καταλοιπα του καψυλίου και να ποτισουν και διαλυθουν οι επικαλύψεις στις ραβδώσεις.
Μετα έπρεπε γυρίζοντας στον λόχο σου να το καθαρίσεις καλά και να το περάσεις με μέσο έλαιο λιπάνσεως για λίπανση καί προστασία από την διάβρωση.
Τι έπρεπε να κάνουν;
Γιάννης B.
Dimitris Traditional
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Μαρ 2012, 00:04
12
Been thanked: 10 times

Δόρυ μου συγγνώμη . αλλά πρέπει να παραδεχθώ πως ο γ.ν εχει λίγο περισσότερο δίκιο.

Οι πύρροι στα μηχ/τα , οι πύρροι στα πιστόλια κτλ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ με τους πυρρους του στρέιτ και θα σου εξηγήσω γιατί : οι στρώσεις που κι εσύ ο ίδιος λες οτι επικάθονται (διαφορετικές σε κάθε περίπτωση-ειδος) ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΡΕΙΤ. Απ' την άλλη με ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΛΙΠΑΝΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΧΥΘΕΙ . Και μεν στο σκαπτικό ή στο όπλο ή σε κάποιο άλλο μηχάνημα ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ , στο στρειτ όμως σε νοιάζει και σε παρανοιάζει διότι όπως σου είπα αυτά τα λάδια είναι τοξικά , οπότε δεν μπορώ να σου πώ πως θα γίνει το δέρμα σου...Όπως λέγαν και οι παλαιότεροι "σαν τον κ..ο της μαϊμούς.... ΚΑΙΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΦΙΛΕ. Και μεν στο πιστόλι δε σε νοιάζει. Στο ξυράφι σου όμως...????
Κι αφού το στρ'ειτ ΔΕΝ εχει σκόνες , υπολοίματα πυρίτιδας , χνούδια ή ό,τι άλλο ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΥΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΕΙΣ???? Απλά δεν χρειάζεται....Λιπαινεις τα άλλα διότι ακριβως όπως είπες κι εσύ έχεις τα επικαθήμενα σωματίδια που εμποδίζουν την απρόσκοπτη λειτουργία τους....Και δεν εχουν κι άμεση επαφή με το δέρμα σου , ειδικά το δερμα του προσώπου σου...Το στρέιτ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. Δεν επικάθονται σκόνες - σωματιδια που να χρειάζεσαι λιπανση και ΕΡχΕΤΑΙ σε επαφη με το δέρμα σου....

Οσο για το καθάρισμα της κάνης .... ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ βάζεις τιποτα απο το μπροστινό μέρος της κάννης διότι επηρρεάζει την ακρίβεια της βολής. Απο πίσω με τα σωστά υλικά (και μην το περεξηγήσετε αυτό παρακαλώ :mad ) καθαρίζει καλά...Αλλά τι να πεις γιά το στρατό που όταν πήγα να κάνω βολή με τα προστατευτικά γυαλία μου -που μοιάζουν πλέον με σπορ γυαλία ηλιου- με ΚΟΡΌΙΔΕΥΑΝ :shocking γιατι τους φάνηκε πολύ χαζό...(που στη σκοποβολή χωρίς προστατευτικά γυαλιά κ ωττοασπίδες ΔΕΝ σου επιτρέπουν να μπεις καν στο πεδίο βολής , οχι και να συμμετεχεις στον αγώνα.....

Καλό βράδυ φίλοι μου...
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Ποιός σου είπε ότι ένα ξυραφι χωρίς λιπανση και σφικτο, κλείνει σκαλωτά;
Μιλησα για πειρο πχ απο πιστολι,που λεω οτι ενα ξυραφι θα κλεινει σκαλωτα;
Μιλησα επισης για πειρους απο tactical σουγιαδες που ως φαινεται δεν εχεις δουλεψει.
Τώρα η σχεση με τους πείρους του Glock ή του εκσκαπτικού μηχανήματος ή ακόμα και του σουγιά είναι άστοχη και ατυχής.
Λεγαμε για πειρους,υπαρχουν και πειροι με στελεχος που λειτουργουν και ως μοχλοι
Καλο ειναι να λεμε μερικα πραγματα για εμπλουτισμο,δεν κανει κακο να μαθαινεις και κατι παραπανω
Αν θες ομως ανοιξε ενα νεο τοπικ αποκλειστικα για πειρους ξυραφιων να λεμε αυστηρα μονο οτι αφορα αυτους και τιποτα περισσοτερο.
Εαν η θήκη(λαβη) κατα το γρήγορο στροπάρισμα κινηθεί έστω και λίγο από όσο την έχεις ανοίξει, ή θα κάνεις ζημια στο λουρί ή θα αναγκαστείς να στροπάρεις πολύ αργα με όχι καλά αποτελέσματα.
Καλα κανει,διαβασε πως δεν αναφερω κατι για στοπαρισμα μιας και σκοπιμως δεν εχω ασχοληθει
Μπορεις λοιπον να λες οτι θες περι αυτου.
Χωρις να θέλω να τους υπερασπιστω, για εξηγησε μας τι άλλο θα μπορούσαν να κάνουν στον στρατο με τα υλικά που διέθεταν;
Πολλα
Μαλλον ξεχνας πως ουτε καν πανακια εδιναν και χρησιμοποιουσαμε (ελεος) χαρτι υγειας
Μην αναφερω το πετρελαιωμα για γυαλισμα (εντολη Λοχαγων)
Αν ειδες χρησιμοποιησα πληθυντικο αρα δεν εγινε μονο απο εναν σε ενα ταγμα
Εχεις ακουσει και σε αλλους στρατους να γινεται αυτο;
Η κάνες ήταν συνδεδεμένες μόνιμα με την θήκη του κλείστρου, επομένως με τον οβελό που διέθεταν, ό μονος τρόπος καθαρισμού ήταν να το βάλουν από μπροστά.
Δεν ειναι ολα τα τυφεκια ιδια
Και ποιος σου ειπε πως ετσι γινονταν καθαρισμος;
Στην αραδα οι στρατιωτες και ενα πανακι εβγαζε 10 κανες
Μετα ενα βουτηγμα και αϊντε
Οι πρωτοι επαιρναν μπολικο λαδι και οι τελευταιοι την μουργκα.
Η θα έπρεπε να χρησιμοποιούν σχοινοκαθαριστήρα που δεν βολευει ούτε κάνει την ίδια δουλειά,


Για αρχη καλος θα ηταν,μετα τα υπολοιπα στον Λοχο
αν και όταν ο οβελος έχει μόνο ελαφρα μικρότερη διαμετρο από την κάνη και δεν έχει μπόσικα η φθορά όπως και τη μείωση της ακρίβειας, είναι ελάχιστες για την στρατιωτική χρήση)
Μπα;
Εχεις δει πολλους ακροβολιστες να μην τους νοιαζει αυτο;
Εβαζαν αμέσως μετα την βολή υγρό καθάρσεως κοίλου κάνης ώστε να αδρανοποιηθούν τα καταλοιπα του καψυλίου και να ποτισουν και διαλυθουν οι επικαλύψεις στις ραβδώσεις.
Μετα έπρεπε γυρίζοντας στον λόχο σου να το καθαρίσεις καλά και να το περάσεις με μέσο έλαιο λιπάνσεως για λίπανση καί προστασία από την διάβρωση.
Τι έπρεπε να κάνουν;
Με ενα ταχυτατο περασμα με ενα πανακι δεν προλαβαινε να γινει τιποτα απο οσα λες
Πασαλειβαν τον τοπο και εγδερναν την κανη με τον ατσαλο τροπο που το εκαναν
Σε σκοπευτηρια εχεις δει πολλες φορες αυτον τον τροπο;
Θα πρεπει αν υπηρετησες σε πολυ "prestige" μοναδα αφου σας εδιναν μετα τοσα υλικα.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Επειδη υπαρχει προηγουμενο που ισως να μην εχεις παρακολουθησει για αυτο φιλε σου απαντω ξεχωριστα.
Dimitris Traditional έγραψε:στο στρειτ όμως σε νοιάζει και σε παρανοιάζει διότι όπως σου είπα αυτά τα λάδια είναι τοξικά , οπότε δεν μπορώ να σου πώ πως θα γίνει το δέρμα σου...
Μιλαω για μια απλη λιπανση του πειρου
Τι τοξικοτητα μπορει αν εχει μια σταγονιτσα πχ Ballistol;
Κι αφού το στρ'ειτ ΔΕΝ εχει σκόνες , υπολοίματα πυρίτιδας , χνούδια ή ό,τι άλλο ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΥΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΕΙΣ???? Απλά δεν χρειάζεται....Λιπαινεις τα άλλα διότι ακριβως όπως είπες κι εσύ έχεις τα επικαθήμενα σωματίδια που εμποδίζουν την απρόσκοπτη λειτουργία τους....Και δεν εχουν κι άμεση επαφή με το δέρμα σου , ειδικά το δερμα του προσώπου σου...Το στρέιτ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.
Μιλαω πχ για αλατα του νερου ή τυχον επιφανειακες οξειδωσεις λογο αφεσης που επικαθονται στον πειρο
Δεν βλεπω τι σχεση να εχει αυτη η σταγονιτσα με το δερμα
Απο που κι ως που θα περασει στο προσωπο και θα κανει τοοοοση ζημια;
Οσο για το καθάρισμα της κάνης .... ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ βάζεις τιποτα απο το μπροστινό μέρος της κάννης διότι επηρρεάζει την ακρίβεια της βολής.
Αν ειδες ειμαι υπερμαχος αυτου
Το αλλο μελος οχι και υποστηριζει την μεθοδο της βεργας που εφαρμοζαν στον Ε.Σ
Δεν ξερω εαν αλλαξε η κατασταση τωρα τα τελευταια χρονια.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dimitris Traditional
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Μαρ 2012, 00:04
12
Been thanked: 10 times

Για αυτό μιλάω στο topic για στέγνωμα με το σεσουάρ. Βασικά οτι δεν μένει υγρασία , αλλά ως επακόλουθο και τυχόν άλατα που μένουν δεν επηρρεάζουν το μέταλλο. Οπότε με την κόνηση περιστροφής της λάμας δυαλύονται. Καλύτερα έτσι , επιμένω , διότ και η ελάχιστη ποσότητα μπορέι να πάει στη κόψη ή ακόμα και να "χαλάσει" την ξυλινη λαβη ή ακόμα και να χαλαρωσει τον πύρρο και να βγέι. Μη με παρεξηγήσεις σε παρακαλώ ΔΕΝ κανω τον έξυπνο , ούτε τον "ξερόλα"... Απλα εγώ προσωπικά θα απέφευγα τα λάδια (και σου πα σε λογικό πλαίσιο - μολις ειδα σκουριά "έδρασα" με 2 λάδια...) διότι εχω δεί τι κάνουν και ποσο απρόβλεπτα είναι. Μπρεί να κάνουν ζημιά εκεί που δεν το περιμένεις , ειναι περίεργα. Οπότε απο τη στηγμή που δεν κινδυνεύει απο άλατα , δεν έχει σκουριές και δεν θα το αποθηκευσεις καπου στο σκοτάδι για πολύ καιρο...το το θες??? Μπελάδες θες???
Τωρα αν θα το κουβαλούσες μαζί σου κανα μήνα σε σκαφος , τοτε θα σου το πρότεινα εγω..Ομως οταν ξυρίζεσαι να το πλένεις ΚΑΛΑ μην μείνει ΙΧΝΟΣ ΛΑΔΙΟΥ (αν και αυτό είναι ΑΠΙΘΑΝΟ πάλι κατι θα μείνει και θα σου ερεθίζει το δερμα).
Δορυ σε παρακολουθώ καιρό σε διάφορα posts και ξερω οτι δίνεις και υπέυθυνες και σοβαρές απαντήσεις - απόψεις , οπότε δεν μπορώ παρα να σε σέβομαι ως συνομιλητή και να λαμβάνω ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ υπ' όψιν μου και να ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ τη γνώμη και τις απόψεις σου.ΚΙ 'ο,τι λέω είναι συμπλήρωμα στις απόψεις σου , όχι εξυπνάδες κακόβουλες
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Να ειμαστε καλα φιλε Dimitris Traditional και εμεις και οι πειροι μας.

:bigsmilie

Φυσικα και διαλογος αυτου του επιπεδου προαγει την γνωση
Ενθυμουμενοι τι ειπε και ο Σωκρατης φαντασου εμεις οι απλοι χρηστες τι ειμαστε
Χαρηκα που τα ειπαμε και σε αυτη την ενοτητα,θα σταματησω επειδη οπως σου ειπα υπαρχει προηγουμενο (οχι με σενα)
Το θεμα ελπιζω να ληξει,ο καθενας ειπε οτι ηξερε και προχωραμε.

Εικόνα
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
y.v
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 541
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 11:57
12
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 927 times
Been thanked: 1832 times
Ηλικία: 66

Βρε Δορυφέροντα αφήνεις να εννοηθεί ότι υπάρχει με εμένα προηγούμενο να σε κοντράρω.

Μόνο που εγω βλέπω ότι πάντα ψάχνεις την ευκαιρία «να μου την πεις»!

Ξαναδιαβασε από την αρχή τα ποστ με τους πείρους προσεκτικά.
Ρωτας:
Τι λιπαντικο βαζεις στις ενωσεις-πειρους;
Βαζεις κατι στην λαμα οταν ειναι αποθηκευμενη για καιρο;
Απαντώ:
Oι πείροι δεν πρέπει να λιπαίνονται ποτέ.
Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι ένα σφικτό ξυραφι.
Με την λίπανση του πείρου το ξυραφι ανοιγοκλείνει ευκολότερα και τοτε είναι σχεδόν αδύνατο το γρήγορο πέρασμα στο λουρι χωρίς να κάνουμε ζημιά.
Για να μου την πεις και να αποδείξεις ότι κάνω λάθος απαντας με αηδίες περι λίπανσης πειρων εκσκαφέων, πιστολιών και σουγιάδων! Μονο το ότι ο βασιλιας Πυρρος όταν πηγαινε στην μάχη αλειφόταν με λάδι ξεχασες να γράψεις...

Οταν συνειδητοποιείς ότι από την εμπάθειά σου απέναντί μου, έγραψες αρλούμπες γιατι αναφέρθηκα μόνο σε πειρους ξυραφιών όπως εσυ ο ίδιος ρώτησες αρχικά, για να το μπαλώσεις, ισχυριζεσαι ότι το έκανες για εμπλουτισμό γνώσεων των αναγνωστών και μάλιστα μου συστήνεις να ανοίξω δικό μου θέμα που να αναφέρεται μόνο στους πειρους των ξυραφιών.

Για τα περι όπλων δεν τα συζητώ καν διότι το θέμα το κατέχεις επιφανειακά κι ας προσπαθεις να δείξεις γνώστης...

Ποιος έχει με ποιον τελικά προηγούμενο;
Η πλάκα είναι ότι δεν καταλαβαίνω τον λόγο...
Εξ άλλου εδώ μεσα, πάντα, στα μόνα θέματα που συμμετέχω με άποψη, είναι σε αυτά που κρίνω ότι τα κατέχω πολύ καλά για να μην πώ άριστα!
Γιάννης B.
Dimitris Traditional
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Μαρ 2012, 00:04
12
Been thanked: 10 times

Ωπα ρε παιδιά....Το χοντρύναμε και δεν υπάρχει λόγος...
Εδω ειναι ενα υπέροχο forum οπου ανταλλάσουμε πληροφορίες , εμπειριες και συμβουλές , οι οποίες και μας γλιτώνουν απο κόπους και ζημιές (στο δέρμα μας , στον εξοπλισμο μας , στην τσέπη μας κοκ)

Η ζωή μας ειναι πολύ σύντομη για να την αναλώνουμε σε τετοιου είδους διαλόγους...

Ας προχωρήσουμε μπροστά κι ασ χαιρόμαστε την κάθε πληροφορία που μπαίνει στο φόρουμ και στις ενότητες...

Κι εγω και ολοι μας είμαστε εδώ να βοηθάμε τον καθ' ένα που έχει την ανάγκη μας αλλα και εμεις να βοηθειόμαστε ...Οχι τίποτα νιώθω και άσχημα που εγινε αυτό μετά από δικη μου παρέμβαση...
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

@ Dimitris Traditional: σχεδον σε οποια καφετερια πας θα ακουσεις "ειδικους" με μπυροκοιλιες και κερατωμενους που "γνωριζουν αριστα" απο ποδοσφαιρο και γυναικες
Ομοιως και σε οποια Λεσχη εν ωρα φαγητου θα ακουσεις "ειδικους" που δεν εχουν βγει απο το γραφειο και ακαπνους να "γνωριζουν αριστα" απο οπλα και τακτικες.
Για να ξαναρθουμε στο θεμα μας αφου στεγνωσεις τα straight σου με το σεσουαρ τα βαζεις σε καποιο ντουλαπι ή βιτρινα;
Παιρνουν αερα ανετα ή ειναι καπως σφραγισμενα ας πουμε.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για τα straight razors”