Ηλεκτρονικο Τσιγαρο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αυτή η συζήτηση είναι μόνο για άτομα άνω των 18 ετών.
Απάντηση
Geo13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 25 Απρ 2015, 13:58
9
Τοποθεσία: Χαλκιδα
Has thanked: 30 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 36

Iasonas έγραψε:
Γιωργο τι νικοτινη ειχες στα υγρα σου; Πολλοι παιρνουν κιλα οταν κοβουν την νικοτινη, αν εσυ εκανες λιγοτερη νικοτινη απ' οτι ηθελε ο οργανισμος σου βιωσες "κατι" σαν να κοβεις το τσιγαρο. Δεν υπηρχε δηλαδη η πληρης ικανοποιηση της εξαρτησης σου.

Θα ηθελα να πω επισης οτι προσφατα δημοσιευτηκε ερευνα του βρετανικου υπουργειου υγειας επιβεβαιωνοντας οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι κατα 95% λιγοτερο επικινδυνο απο το κανονικο.
Δεν θυμαμαι :( απλα οτι κ να δοκιμασα ηταν υπερβολικα γλυκο(γεματο ζαχαρη??) το μονο π ξερω ειναι οτι κ καλα ηταν σαν τον Craven που ειναι ο καπνος π κανω..
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Γιωργο για δες αυτο το βιντεακι


Μπες στο aresmares.gr βρες καποιο καταστημα κοντα σου και πηγαινε να δοκιμασεις πολλες γευσεις μεχρι να βρεις μια που να σου ταιριαζει, επισης σημαντικο ειναι και να αλλαζεις αντιστασεις ανα μια βδομαδα κατα μεσο ορο.

Για τους νεους βοηθαει πολυ αυτο το βιντεακι του Ρενου!
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Καλησπερα Γιωργο! Η αληθεια ειναι οτι υγρο σαν τον craven δεν προκειται να βρεις οσο και να ψαξεις... Αλλα μπορεις να βρεις αλλα πολυ καλυτερα οπως βρηκα και γω χωρις βεβαια την τσιγαριλα... Τωρα αν θες αποκλειστικα την τσιγαριλα εκει παω πασο... Το ηλεκτρονικο δεν ειναι για σενα... Αλλα υπαρχουν "χιλιες δυο" γευσεις να δοκιμασεις... Σιγουρα θα βρεις καποια που σου αρεσει δεν μπορει! Βεβαια μετραει πολυ και ο εξωπλισμος... Αν εχεις μπαταρια τυπου ego και καποιον ατμοποιητη των 5€ δεν μπορεις να παρεις σωστα την γευση απο το καθε υγρο... Και γω με τετοιο ηλεκτρονικο ξεκινησα (εντελως της πλακας) και επειδη μου αρεσε και ειδα και αποτελεσματα αρχισα να αγοραζω σιγα σιγα καλυτερα πραγματα... Και οταν λεω καλυτερα μην φανταστεις τιποτα τρελο... Αλλα πιστευω πως για να νιωσεις σωστα την γευση του καθε υγρου πρεπει να σκασεις τουλαχιστον 50αρι... Βεβαια μετραει και ο καθαρισμος που του κανεις και καθε ποτε αλλαζεις αντιστασεις... Αλλα και παλι βγαινει ποιο φθηνα απο τσιγαρο... (Αλλο αν εχεις τρελα και αγοραζεις οτι βρεις μπροστα σου σαν εμενα! :whistle: )

Ιασονα και γω με τα βιντεακια του Ρενου ξεκινησα! Ειναι ακρως κατατοπιστικα για καποιον που ξεκιναει το η.κ.!
Σταύρος
Geo13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 25 Απρ 2015, 13:58
9
Τοποθεσία: Χαλκιδα
Has thanked: 30 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 36

Λοιπον, ψαχνοντας τι ειχα κ τι εχω ακομα στο σπιτι βρηκα μονο το τσιγαρο κ οχι υγρα. Χρησιμοποιουσα λοιπον το nobacco i-want που τοτε μ ειχε στοιχισει πανω απο 80 ευρο. Εψαξα στο ιντερνετ κ δεν βρηκα καλες κριτικες κ βλεποντας καποια ακομα βιντεο των παιδιων απο πανω καταλαβα οτι εχουν αλλαξει πολλα... Το θεμα ειναι εχετε κ εσεις αυτη τη γλυκιτητα στο στομα σας με το ηλεκτρονικο τσιγαρο η θα μπορεσω να βρω κατι π να μη γλυκιζει? ολα τα αλλα λυνονται το θεμα του οτι εχω μονιμα μια παστα στο στομα μ με σκοτωνει...........
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Γιωργο αν ατμιζω υγρο φρουτενιο συνηθως εχω μια γλυκιτητα στο στομα... Στις καπνικες δεν εχω κατι παρομοιο... Με την smoke της after-8 για παραδειγμα δεν νιωθω κατι τετοιο... Αναφερομαι στη smoke γιατι ειναι ενα υγρο που εχω κανει πολλα ml η μαλλον λιτρα! :p Γλυκιτητα δεν εχω νιωσει...
Σταύρος
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Οι περισσοτερες καπνικες δεν ειναι γλυκες. Η συσκευη που εχεις εχει μεινει λιγο πισω η αληθεια ειναι. Αν θελεις και ενδιαφερεσαι μπορεις να μας πεις το budget που διαθετεις και να σου προτινουμε καποια μοντελα.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Συμφωνω με τον Ιασονα! Και η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι καποια καπνικη που να γλυκιζει...
Σταύρος
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Επειδη δεν ειχατε προλαβει τα πρωτα ηλεκτρονικα τσιγαρα της αγορας - ειδικα τα πρωτα nobacco (μια γευση ειχαν ολα τα υγρα...σαν μηλο ενα πραμα). Εχει δικιο ο geo13. Ομως τα πραγματα εχουν αλλαξει οπως ηδη ειπωθηκε. Υπαρχουν πλεον αστερια εκει εξω ;-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Εχω δοκιμασει απο τα πρωτα η.τ. αλλα καμια σχεση με το πιο απλο της σημερον ημερας... Τα τοτε η.τ. δεν αξιζαν καθολου... Ολα την ιδια γευση ειχαν... Ολο προβληματα και πανακριβα υγρα απο το φαρμακειο... Πλεον τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα!
Σταύρος
Geo13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 25 Απρ 2015, 13:58
9
Τοποθεσία: Χαλκιδα
Has thanked: 30 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 36

ok με πεισατε αυριο το πρωι θα ψαξω να δω σε μαγαζια τι παιζει κ αν μπορεσετε μεχρι τοτε προτεινετε μου τι να κοιταξω στον εξοπλισμο κ στα υγρα κ παλι ευχαριστω για το χρονο σας :helt
Γιωργος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καπνός-Τσιγάρο-Ναργιλές”