KAI λεπιδες ξυρισματος

Άβαταρ μέλους
KostasX13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 18:45
2
Τοποθεσία: Κορινθία
Has thanked: 6 times
Been thanked: 488 times
Ηλικία: 34

Με merkur 34 g δεν με ενθουσιασε,με blackbird cc μεχρι στιγμης ειναι η τοπ αλλα εχω ακομα πολλες να δοκιμασω

•°Live for today because tomorrow may never come°•
Άβαταρ μέλους
SrTv
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: 13 Οκτ 2020, 20:30
3
Has thanked: 3856 times
Been thanked: 3652 times

Δοκιμές με R41 και R86. Μου φάνηκαν άγριες με την R41, με την R86 δεν ενθουσιάστηκα. Όπως έχει αναφερθεί και εδώ και μένα με «γρατσουνάει». Συνεχίζω τις δοκιμές μπας και..
Wetshaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 09 Ιαν 2022, 20:48
2
Τοποθεσία: Άρτα
Has thanked: 136 times
Been thanked: 298 times
Ηλικία: 42

Φοβερές λάμες έχουν δοκιμαστεί με τα τρία μηχανάκια (Edwin Jagger DE 89,Muhle Rocca R94 & R41) καθώς και με την Dovo Shavette μου... την Edwin Jagger την μεταμορφώνει κυριολεκτικά... στην Rocca μου κάθεται ικανοποιητικά (ούτε κρύο ούτε ζέστη)... στην R41 φούλ επίθεση αλλά κόβει γλυκά χωρίς να αφήνει razor burn (όπως το Φτερό π.χ.)...στην σαβέτα όμως είναι που με εξέπληξε ευχάριστα... Κόντρα στον λαιμό και στο σαγόνι και ούτε ένας ερεθισμός!!!
:hellas2 Χρήστος
Άβαταρ μέλους
Zissis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 09 Ιαν 2022, 01:54
2
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 204 times
Been thanked: 299 times
Ηλικία: 50

Τις εχω στο ντουλαπι αλλα ακομα φοβαται το χερι μου να παει εκει........
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 578
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
3
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1874 times
Ηλικία: 28

Έψαξα και βρήκα το θέμα για να δηλώσω ότι οι εν λόγω λεπίδες είναι Το Άγιο Δισκοπότηρο πλέον για εμένα και προτείνω σε κάθε συνξυριστή να τις δοκιμάσει, αν δεν το έχει ήδη κάνει.

Πρόκειται για λεπίδες - λεπιδάρες αδιανόητης αιχμηρότητας, οι οποίες είναι εξοπλισμένες με ένα *its not a bug, its a feature* χαρακτηριστικό: Σου ουρλιάζουν στο αυτί ΘΑ ΚΟΠΕΙΣ, δημιουργώντας μία αίσθηση καύσου σε όποιο σημείο πας να... στρουμφίσεις την επιδερμίδα σου, είτε κάνοντας ταρζανιά, είτε απρόσεκτη κίνηση - ρίσκο.

Το αποτέλεσμα είναι ένα ξύρισμα μεστό και βαρύ, το οποίο νομίζεις ότι θα σου αφήσει φριχτό ερεθισμό ή βαθιές αμυχές, αλλά αντιθέτως, αφήνει ένα άγνωστο -μέχρι πρότινος- σε βάθος BSS και τίποτε άλλο.

Τις έχω πραγματικά λατρέψει από την πρώτη χρήση με muhle R89, καθώς θεωρώ ότι το ξύρισμα που προσφέρουν μόνο καλύτερο μπορεί να γίνει (γίνεται άραγε; ).

Πραγματικά, σκαρφάλωσαν με ένα ξύρισμα στο top 1 της προσωπικής μου προτίμησης. Δεν είναι για πάντα, καθώς είναι ιδιαίτερες σε αίσθηση, είναι όμως η χρυσή εφεδρεία μου από εδώ και μπρος για όταν θέλω απίστευτο και αναίμακτο ξύρισμα.

Στα... κοινωνιολογικά συν τους, η απουσία οποιουδήποτε φρου-φρου κι αρώματος. Απόλυτος μινιμαλισμός: Ένα δίχρωμο κουτάκι με 70ς-80ς αισθητική σχεδίασης και η λεπίδα ολοκληρωτικά αγυάλιστη και αχάρακτη, σα να βγήκε από το τελευταίο κινέζικο sweatshop στα βάθη της επαρχίας Σινγιάνκ. Αμ δε!
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
Bob Dens
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 08 Οκτ 2022, 20:18
1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 70 times
Been thanked: 164 times

Θα ήθελα να μου πει κανείς, εάν ειχε προβλημα με τις Kai στο πως κάθονται επάνω στο topcap.
Εγω χρειάστηκε να πιέσω αρκετά για να καθίσει επάνω στην blackbird και ήθελε ακόμα μεγαλύτερη προσοχή στην αφαίρεση της.
Κατά τα άλλα όμως, απόλαυσα ξύρισμα!!!
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 578
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
3
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1874 times
Ηλικία: 28

Eίναι κάπως πιο σκληρές, η αλήθεια είναι. Κάτι έχουν κάνει οι Ιάπωνες με το κράμα ή με την επεξεργασία, με αποτέλεσμα να είναι ανθεκτικές και σκληροτράχηλες. Πίεζε και μη φοβάσαι, μόνο μην κοπείς. :p

Για μένα το απόλυτο στις λεπίδες, απλά δεν είναι για καθημερινή χρήση γιατί και δεν υπάρχει κάτι καλύτερο (σα να μαθαίνεις να τρως καθε μέρα φασιανό με φρούτα του δάσους) και γιατί είναι έτσι επιθετική. Θέλει ψυχραιμία και αγάπη.
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
Bill the butcher
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: 17 Μαρ 2020, 13:30
4
Has thanked: 7683 times
Been thanked: 8234 times

Δυστυχώς δεν τα βρήκαμε.
Τραχιά αίσθηση χωρίς να με συγκινεί η κόψη της.
Τις δοκίμασα σε Gamechanger, 6s , Blackbird κα.
Κάπου έχω ενα κουτί ακόμα
Θα τις ξαναδοκιμάσω όταν ξεμείνω από Gillette , Feather κλπ.
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1572
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 13304 times
Been thanked: 13957 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Αρκετά τραχιά αίσθηση αφήνουν στην επιδερμίδα του προσώπου. Ανθεκτικές και αξιόπιστες σε απόδοση λεπίδες. Τις προτιμώ με πιο "ήπιες" μηχανές όπως Rockwell 6s & Edwin Jagger 3one6.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2177
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8833 times
Been thanked: 11940 times
Ηλικία: 55

Δεν τις προτιμώ αλλά δεν τις έχω πολυδοκιμάσει κιόλας. Με τις 3-4 μηχανές που τις έχω χρησιμοποιήσει, είχαν τόσο τραχιά τσουγκρανοειδή αίσθηση που με ξάφνιασε ότι τελικά είχα καλό αποτέλεσμα κ χωρίς ερεθισμούς. Μάλιστα αυτή η αίσθηση τραχύτητας υπήρχε με κορυφαία σαπούνια. Μόνο με κάποιες treet μπορώ να τις συγκρίνω σε αυτήν την αίσθηση, αλλά με καλύτερο αποτέλεσμα από τη μεριά των KAI. Ένα πακέτο που θα αργήσει να τελειώσει. Στο μέλλον βλέπουμε. Στα πλην κ η τιμή τους αλλά υπάρχουν κ χειρότερα...
Μπάμπης
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”