Σαπούνια Haslinger

Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5938
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27682 times
Been thanked: 39282 times
Ηλικία: 54

Κάτι που να πλησιάζει στο προβατάκι δεν γνωρίζω. Το αντίστοιχο 'πρόβλημα' το έλυσα χρησιμοποιώντας άοσμα lotions, όπως το LPL nature και το Tremonia Pure.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1572
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 13304 times
Been thanked: 13957 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

@Apostolos K ... εκτός από τις άοσμα lotions, που είναι σωστή κίνηση, .. προσωπικά με βόλεψε και το απλό axe after shave .... africa ή gold που δεν έχουν έντονη μυρωδιά και αφήνουν στο πρόσωπό μου την αίσθηση σαπουνάδας του haslinger ....τσέκαρέ το !
kyriakas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Ιουν 2021, 21:03
2
Been thanked: 60 times

Πολύ καλό vfm σαπούνι. Ανταγωνιζεται στα ίσια πολύ ακριβότερα σαπούνια. Ιδανικό για εισαγωγή στο Π. Ξ
Άβαταρ μέλους
acidburn
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:10
2
Has thanked: 21 times
Been thanked: 10 times

Έχοντας διαβάσει τόσο καλά λόγια πιστεύω θα είναι η επόμενη αγορά μου. Νέος στο σπορ γαρ, πιστεύω θα είναι ένα καλό βήμα μετά τα proraso. Συμφωνείτε;
_
Ξεσκεπάζω την ψυχοφθόρα βδελυγμία.
Άβαταρ μέλους
Giwrgis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 542
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 11:24
5
Has thanked: 2412 times
Been thanked: 2661 times

Γεράσιμε πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθείς είναι ένα πανεύκολο σαπούνι. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι αρκετά ανώτερο από τα Proraso και ένας καλός "οδηγός" για εισαγωγή στα σαπούνια και το lathering. Βάλτο σε ένα μπωλάκι με διάμετρο ικανή για φόρτωμα απευθείας από εκεί και καλές ξούρες!

Προστέθηκε μετά από 1 ώρα 33 λεπτά 32 δευτερόλεπτα:
Apostolos K έγραψε: 02 Φεβ 2021, 12:50 Επειδη εχω ενα κολλημα με το ταιριασμα σαπουνιου-aftershave μπορει καποιος να προτεινει ενα κοντινο aftershave στο προβατακι;
Θεωρω το αρωμα του τοσο ωραιο και νοσταλγικο που χαλιεμαι οταν πεφτει πανω ενα ασχετο aftershave και το εξαφανιζει.
Μπορείς να δοκιμάσεις το Sandalwood ή το Calendula που υπάρχουν και αντίστοιχα ASB
Embrace the steel..
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1572
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 13304 times
Been thanked: 13957 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Άνετα θα μπορούσε κάποιος να χρησιμοποιήσει και οποιοδήποτε άρωμα barbershop π.χ. της εταιρείας FINE ή της STIRLING. Γενικά, για τα λεφτά του το σαπούνι είναι "τίμιο". Όμως, όχι κάτι το ιδιαίτερο.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Παιδιά καλό θα ήταν όταν λέμε την άποψή μας να γράφουμε και ποιο σαπούνι έχουμε.

Το 'προβατάκι' έχει δύο εκδόσεις, την παλαιά και την νέα, και οι διαφορές τους είναι εμφανείς.

Στο δικό μου μούτρο τουλάχιστον, η νέα φόρμουλα δεν περιέχει ζωικό λίπος, με ότι συνεπάγεται απ' αυτό... :)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1572
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 13304 times
Been thanked: 13957 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Είχα την ανταλλακτική συσκευασία Haslinger Σανταλόξυλο Σαπούνι, μύριζε αρκετά γλυκερίνη, ήπια από σανταλόξυλο και δεν νομίζω να είχε tallow. Δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση... παρείχε ένα μέτριο ξύρισμα.
spyros210
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 24 Φεβ 2013, 17:31
11
Has thanked: 65 times
Been thanked: 366 times

Με κάθε επιφύλαξη , προσοχή στο αντίστοιχο σαπούνι για ευαίσθητες επιδερμίδες γιατί είναι το μόνο ως τώρα που μου έχει δημιουργήσει κάψιμο σε σημείο που να ξεπλυθω και να ξυριστω με άλλο σαπούνι!
Drnick33
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 10 Σεπ 2020, 16:38
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

Πιστεύω ότι το προβατάκι είναι καλύτερο από τα υπόλοιπα της σειράς. Έχοντας δοκιμάσει ακομα το sandalwood κ το φυκι το προβατάκι είναι ένα κλικ καλύτερο. Είναι ότι πρέπει κ για ταξίδια μικρό κ πάντα θα σου δώσει αυτό που πρέπει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”