Ανακατασκευή Gillette Adjustable

Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7331 times
Been thanked: 9879 times
Ηλικία: 54

@theo's Α γεια σου, αυτο ηταν :thankyou
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1552
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11908 times
Been thanked: 12299 times
Ηλικία: 48

Αν δεν ειχες ηδη την μηχανη,θα σου προτεινα να παραγγειλεις κατευθειαν απο razoremporium made to order!δηλαδη σου στελνουν αυτοι ετοιμη ανακατασκευασμενη μηχανη της gillette!ειναι αρκετα υψηλα τα κοστη,αλλα ειναι σαν καινουργιες!εγω πηρα τρεις απο εκει.μια fatboy,μια slim και μια super adjustable 84mm.εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο την δουλεια τους!
To Razor Emporium έχει πολλές περιπτώσεις (cases) στο παρελθόν όπου μέλη σε διάφορα φόρουμ του έστειλαν ξυράφια για restoration και μετά από μήνες τους είπε ότι τα έχασε ή ότι τέλος πάντων δεν μπορεί να βγάλει άκρη. Υπήρχαν πολλά παράπονα. Θέλει πολύ προσοχή αυτός ο τύπος. Εγώ προσωπικά δεν θα του έστελνα τίποτε.

Αυτό που έγραψα στην πρώτη παράγραφο είναι από τις παλιές καλές μέρες (έτη 2011-2013) όπου τότε τα πράγματα ήταν αρκετά διαφορετικά στο wet shaving παγκοσμίως. Μετά η κατάσταση με αυτόν βελτιώθηκε, αλλά πριν 3-4 χρόνια ξαναχειροτέρεψε - ακούστηκαν πάλι ιδίου τύπου παράπονα. Συν φυσικά τα θέματα (παιδικές αρρώστιες) που έβγαλαν οι πρώτες εκδόσεις του REX Ambassador, ρώτα τον Δημήτρη (kikos7) τί τράβηξε με το δικό του και το τραγικό customer service αυτού του τύπου.

Επαναλαμβάνω, απέφυγέ τον, εκτός αν έχεις πρόσβαση μέσω κάποιου vendor που παίρνει και διαθέτει REX από αυτόν, λ.χ. WellShaved ή ακόμη καλύτερα (φυσικά) Connaught. Όμως πιθανότατα κανένας vendorας δεν θα βάλει το χέρι του στη φωτιά για σένα, εκτός βέβαια και αν είσαι πελάτης που του κάνει λογαριασμό κανένα χιλιάρικο το μήνα.
Με αυτά που διάβασα από τη μια ψήθηκα να πάρω μια black beauty made to order αλλά από την άλλη επειδή τα λεφτά είναι αρκετά και υπάρχουν παράπονα για διάφορες στραβές που έγιναν με το εν λόγω μαγαζί δεν ξέρω τι απόφαση να πάρω. Μπερδεύτηκα, πείτε καμιά γνώμη οι παλαιοί για να διαφωτίσετε το νέο! :helt
Παναγιώτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”