Αρωματοποιία

stavros
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2010, 08:33
13
Been thanked: 2 times

Eγω παλι πιστευω οτι οπως το κρασι και το φαγητο ετσι και το αρωμα το εχουν κανει μεγα επιστημη οι Γαλλοι.Azzaro crome,chanel egoiste platinum η πεμπτουσια των αρωματων,δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να βρεις κατι αναλογο σε χυμα κολονια.Οταν διαβασεις το Αρωμα του Πατρικ ζισκιντ καταλαβαινεις ποσο μεγαλη υποθεση ειναι η παρασκετη αρωματων.
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Αγόρασα σήμερα μία Cool Water 3,90 ευρώ. :dance3
1,45 έκανε η κολόνια (50ml) και 2,45 το γιάλινο μπουκαλάκι.

Το αγόρασα από την αρωματοποιία του Hondo's Center στην Ομόνοια στον δεύτερο όροφο.


Δίπλα μου καθόταν ένας άντρας με το καροτσάκι με το μωρό. Προφανώς περίμενε την γυναίκα του που ψώνιζε διάφορα. Με κοιτούσε συνέχεια σα να ζήλευε, σα να ήθελε και αυτός να αγοράσει κάποιο χύμα άρωμα από εκεί αλλά ντρεπόταν :lachtot
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Slur έγραψε: Το αγόρασα από την αρωματοποιία του Hondo's Center στην Ομόνοια στον δεύτερο όροφο.
Μπα? εχει τετοιο πραμα ο Hondos? Πες μας οταν την δοκιμασεις τι διαρκεια εχει πανω σου
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
gianko
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 15 Δεκ 2010, 18:28
13

Είναι σκέτες χημικές ενώσεις αυτά τα χύμα και το πολύ σε μία ωρα εχουν «χαθεί»...
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Γιάγκο πολύ πιθανό να έχεις δίκιο. Εσύ φαίνεται ότι έχεις αασχοληθεί αρκετά με τα αρώματα και έχεις κάποιες γνώσεις, σε αντίθεση με εμένα που είμαι πραγματικά άσχετος.

Τώρα αυτό με τις χημικές ενώσεις δε λέει κάτι, όλα ανεξεραίτως χημικές ενώσεις είναι, είτε της φύσης, είτε τους εργαστηρίου.

Πάντως εκτός από την ενδεχομένως (δεν είμαστε σίγουροι) χαμηλή ποιότητα της αρωματοποιίας του Χοντου, είναι βέβαιο ότι υπάρχουν πολύ ποιοτικές αρωματοποιίες στην Ευρώπη. Αν έχεις υπόψη σου κάποια καταστήματα στην Ευρώπη πες τα σε παρακαλώ ώστε αν πάω σε κάποιες από αυτές τις πόλεις να τα επισκευτώ.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Και επίσης για 1,45 ευρώ τα 50 ml, ακόμα και 3-4 ώρες να κρατάνε μόνο, που κρατάνε, δεν μπορείς σε καμία περίπτωση να το θεωρήσεις "κακή αγορά". Νομίζω.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
gianko
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 15 Δεκ 2010, 18:28
13

Oι περισσότεροι niche εχουν e-shop,ποιά πόλη σκέφτεσαι να επισκεφθείς?
υστ:Θυμαμαι τον εαυτό μου γύρω στα 15 να πηγαίνω τότε στον Πατίστα στην Ευριπίδου και να μυρίζω κολώνιες,εχω πάθει εξάρτηση,είναι σαν τα ναρκωτικά,στην δουλειά εχω πάντα μαζί μου :megagrin
Slur έγραψε:Γιάγκο πολύ πιθανό να έχεις δίκιο. Εσύ φαίνεται ότι έχεις αασχοληθεί αρκετά με τα αρώματα και έχεις κάποιες γνώσεις, σε αντίθεση με εμένα που είμαι πραγματικά άσχετος.

Τώρα αυτό με τις χημικές ενώσεις δε λέει κάτι, όλα ανεξεραίτως χημικές ενώσεις είναι, είτε της φύσης, είτε τους εργαστηρίου.

Πάντως εκτός από την ενδεχομένως (δεν είμαστε σίγουροι) χαμηλή ποιότητα της αρωματοποιίας του Χοντου, είναι βέβαιο ότι υπάρχουν πολύ ποιοτικές αρωματοποιίες στην Ευρώπη. Αν έχεις υπόψη σου κάποια καταστήματα στην Ευρώπη πες τα σε παρακαλώ ώστε αν πάω σε κάποιες από αυτές τις πόλεις να τα επισκευτώ.
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Ας πούμε Μιλάνο.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
gianko
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 15 Δεκ 2010, 18:28
13

Eιναι το Cale, http://www.cale.it" onclick="window.open(this.href);return false;
Slur έγραψε:Ας πούμε Μιλάνο.
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Καλά, είσαι τρομερός Εικόνα Εικόνα Εικόνα
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”