Αφρολουτρα

mag-The barber
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 09 Μαρ 2014, 19:38
10
Been thanked: 2 times
Ηλικία: 38

Κυριοι??τις γνώσεις σας σας παρακαλω ψαχνω ανδρικα αφρολουτρα,σαπουνια μπανιου με ωραια αρωματα που να κρατανε την φρεσκαδα του μπανιου
αυτα εδω τι λενε μου πρωτηνεται καποια??
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 25 Μαρ 2014, 04:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα link σε κάποια λέξη. Το πως γίνεται αυτό μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
Αρσενικός γίνεσαι από τα γονίδια σου. Άντρας από την ηλικία σου, Κύριος, όμως από την συμπεριφορά σου.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

σαπούνια nesti dante ιταλικής προελεύσεως απίθανα αρώματα ταξιδιάρικα τα φέρνει η ΕΠΙΚΑΛ και νομίζω πως έχω δει και κάποια στα hondos στην ομόνοια
επίσης και τα kappus (made in German) μου αρέσουν πολύ ιδιαίτερα το κόκκινο δεν θυμάμαι το όνομα, το sport (μπλε) και το adventure (πράσινο) και απο τα γυναικεία το puppy τα βρίσκεις στα hondos
Τέλος του παπουτσάνη (η σειρά aromatics) είναι αξιόλογα και πολύ φτηνά τα βρίσκεις παντού ιδιαίτερα μου αρέσει το musk και tabac και μην ξεχνάμε και το καραβάκι ποιο πολύ μου άρεσε αυτο με το χαμομήλι πιστεύω αφήνει περισσότερο άρωμα σε σχέση με το απλό
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Pino silvestre αφρολουτρο. Φθηνο και απιθανο αρωμα
Άρης
Άβαταρ μέλους
νικος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2012, 02:41
11
Τοποθεσία: ΣΙΦΝΟΣ
Has thanked: 42 times
Been thanked: 241 times
Ηλικία: 54

Να προσθεσω και το Old Spice επισης ωραιο αρωμα και με σχετικη διαρκεια του αρωματος στο δερμα
Ολα ειναι δρομος
nikos.a

Απόψεις για τα συγκεκριμένα, σίγουρα θα βρεις σε ξένα φόρουμ και ειδικότερα στο badger & blade...



Τώρα, κάτι τιμές που είδα στον σύνδεσμο, με έκαναν να αναρωτηθώ πόσο έχει ξεφύγει ο κόσμος... Czech & Speake 3 των 75gr 64$, bath oil 110$... Eίπαμε ρε παιδιά...
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

Arisk έγραψε:Pino silvestre αφρολουτρο. Φθηνο και απιθανο αρωμα
όντως αξεπέραστο πεύκο και το αντίστοιχο σαπούνι τα σπάει πουλιέται στα χόντος
επίσης υπάρχει και το κίτρινο κουκουνάρι το οποίο είναι σε τόνους λεμονιού

το tabac το αφρόλουτρο το έχει δοκιμάσει κανείς;
το είχα βρει στα χόντος στη Ν. Ιωνία γύρω στα 8-9 ευρώ αλλά δε το είχα πάρει ....
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

To Tabac το βρίσκεις και στον Πατίστα. (Ευριπίδου 4). Με 'βαλες σε σκέψεις. Δε το έχω δοκιμάσει αλλά περνάω απο Ευριπίδου και σηκώνω Αtkinsons Sandalwood. Άραγε πόσο να το 'χει εκεί ?
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

τα ATKINSONS λένε; και πόσο τα έχει;
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Μόνο το σανδαλόξυλο παίρνω. Για μένα ναί. Λένε ! Δεν είναι αφρόλουτρα, για να μη γίνει παρεξήγηση, είναι σαπούνια. Έχει γράψει και ο Ιάσονας σχετικά εδώ
Κοστίζουν 3€ το ένα, αλλά δυστυχώς αυτό το άρωμα δε το βρίσκω στα σαπούνια του Παπουτσάνη και έτσι... :boeller
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

το κακό με όλα αυτά τα σαπούνια είναι ότι μου δημιουργούν ξηροδερμία με αποτέλεσμα να κατασκευάζω δικά μου σαπούνια με βάση το ελαιόλαδο βέβαια σε άρωμα δεν συναγωνίζονται τα εν λόγω σαπούνια αλλά είναι πολύ ποιο αγνά και πάνω από όλα δε μου δημιουργούν ξηροδερμία!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”