Μούσι - Μουστάκι - Γενιοφορία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Προσωπικη μου αποψη για την τωρινη κατασταση ειναι οτι ο καθε πικραμενος αφηνει μουσι ακομα και αν ειναι σαν αραιη διαδηλωση μπας και του κατσει καμια επειδη και καλα λενε οτι οι γυναικες γουσταρουν τους μουσατους (η εμπειρια μου απο τις παρεες μου αυτο εχει δειξει). Ακομη θεωρω οτι το μουσι δρα σαν το μακιγιαζ στις γυναικες, εχω γνωστους οι οποιοι αφηνουν μουσι οχι για να αναδειξουν το μουσι τους αλλα για να καλυψουν τις οποιες ατελειες εχουν στο προσωπο τους.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
donP
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Αύγ 2011, 12:05
12
Τοποθεσία: South of -No- North
Has thanked: 630 times
Been thanked: 807 times

Μόδα είναι...θα περάσει...
Τολμώ να κάνω μια πρόβλεψη, πως η επόμενη μόδα θα είναι το παραδοσιακό ξύρισμα...



υ.γ. και για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω απολύτως τίποτα με τους μυστακιο- ή γενειοφόρους ...
απλά δεν αντέχω τους "δήθεν", τους "in", τους "wannabe"...
Νηπίοισιν ου λόγος, αλλά ξυμφορή γίνεται διδάσκαλος.
Δημόκριτος
Άβαταρ μέλους
vanm66
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 13:28
13
Has thanked: 231 times
Been thanked: 348 times

Για διαβάστε κι εδώ και ειδικά στην προτελευταία πρόταση, για να έχετε επιχειρήματα :megagrin
Βαγγέλης
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Θέλω να τονίσω ότι δεν είμαι υπέρ της δαιμονοποίησης του μουσιού και των γενιών, ούτε υπέρ της συντηρητικής άποψης ότι όποιος άντρας έχει μούσια είναι "απεριποίητος". Κι εγώ αφήνω, όπως και πολλοί άλλοι που τους αρέσει το ΠΞ μούσια και μου αρέσουν και συμφωνώ ότι υπάρχουν άντρες που τους πάνε πολύ. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι το να αφήνει κανείς μούσια μόνο και μόνο επειδή είναι της μόδας. Βρες τι σου ταιριάζει φίλε μου και κάνε το, διατηρώντας την προσωπικότητά σου.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Eγώ παιδιά απο το μουστάκι - μούσι βρήκα το τέλειο άλλοθι για τις αγορές μου.
Επειδή " πρέπει " μέρα παρά μέρα να ξυρίζομαι έ ας το κάνω όπως θέλω εγώ βρε αδελφέ !
Να το φχαριστηθώ κι'όλας. ;)


Nα και ένα αστείο βιντεάκι για όσους θέλουν να αφήσουν μουστάκι :hystericalbs1 :hystericalbs1

[youtube][/youtube]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 14 Σεπ 2013, 18:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Ηλία για video από youtube να χρησιμοποιείς το [/youtube] και όχι το [/url]. Φιλικά, Αντώνης.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Kostas1979
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2013, 13:51
10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times

Το εύκολο είναι να αφήνεις μούσια.....

Το δύσκολο είναι να τα έχεις περιποιημένα

Ακόμα πιο δύσκολο είναι να το ξυρίζεις..........
Amat Victoria Curam
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Εδώ και καιρό μου έχει μπει η ιδέα να αφήσω μουστάκι. Ίσως λόγω του παππού μου, ίσως ότι μεγαλώνω, δεν ξέρω πάντα μου άρεσε. Εδω και 2 βδομάδες έχω αφήσει γένια και το Σάββατο λέω να το αφήσω/ξεκινήσω. Αν δεν μου αρέσει το πολύ πολύ να το ξυρίσω.
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Καθυστέρησέ το 2 εβδομάδες, για να συμμετάσχεις στον φετινό Μοέμβριο.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Μιλαγα τις προαλλες με μια συμφοιτητρια μου και ρωτησα την αποψη της για τα γενια, τοτε μου πεταει την θεικη ατακα "Ωραια ειναι τα γενια των τριων ημερων και οχι των τριων ιεραρχων"!!!!!
In your face hipστερα :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Όντως Ιάσονα υπάρχουν γυναίκες και στο ηλικιακό γκρουπ 18-24 που ξέρουν να εκτιμούν και ένα καλοξυρισμένο πρόσωπο. Βέβαια μην ξεχνάμε ότι τα μούσια σε αυτήν την ηλικία για τα αγόρια πέρα από σημάδι ενηλικίωσης και "έγινα άνδρας", κρύβει και πολλά σημάδια της εφηβείας.

Στη δουλειά μου πρέπει να είμαι καθημερινά ξυρισμένος. Αν και οφείλω να ομολογήσω πως μου αρέσουν τα γένια καμιά φορά ζηλεύω το στυλάκι των ναυτικών που μπορούν να αφήνουν (περιποιημένα) γένια, το clean shaved face δίνει νομίζω έναν άλλο αέρα manliness : καθαρότητα, περιποίηση και μια αίσθηση παλιού-παραδοσιακού άντρα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μούσι, μουστάκι”