2 ερωτηματα

Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Φίλε justin καλως ήρθες στο Forum. Αν θέλεις πες μας για εσένα εδώ.
Συμφωνώ με όσα γράφεις πιο πάνω, και εγώ ειδικά το χειμώνα δεν μπορώ να μην φορέσω φανελάκι, οπότε διαλέγω το χρώμα.

Το αν κάποιος έχει ή όχι τρίχες στο στήθος το καθορίζει η φύση, οπότε ναι είναι φυσικό Mπάμπη, μη με στεναχωρείς. Ο ανδρισμός φαίνεται απο αλλα πράγματα.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Constantine
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 02 Φεβ 2013, 07:27
11
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

ποτε δεν εχω φορεσει φανελλακι μεσα απο το πουκαμισο και παντα αναρωτιεμαι
πως το φορουν οι αλλοι!!
ισως υπαρχει καποιο προβλημα οπως εχει αναφερθει "λογω κρυου"
εν τω μεταξυ φορανε καλοκαιρι ασπρο πουκαμισο καπως διαφανες και απο μεσα το κοντομανικο ασπρο κανει μπαμ στα μανικια ειδικα

[youtube][/youtube]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stefanos την 05 Φεβ 2013, 07:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Ενσωμάτωση βίντεο. Φιλικά Στέφος
Άβαταρ μέλους
Constantine
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 02 Φεβ 2013, 07:27
11
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

κι εδω ο κυριος φοραει μαυρες καλτσες
:hystericalbs1
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Constantine έγραψε:ποτε δεν εχω φορεσει φανελλακι μεσα απο το πουκαμισο και παντα αναρωτιεμαι
πως το φορουν οι αλλοι!!
ισως υπαρχει καποιο προβλημα οπως εχει αναφερθει "λογω κρυου"
εν τω μεταξυ φορανε καλοκαιρι ασπρο πουκαμισο καπως διαφανες και απο μεσα το κοντομανικο ασπρο κανει μπαμ στα μανικια ειδικα
Δυστυχώς το κρύο είναι ένα πρόβλημα, προσωπικά αν δεν έχει πολύ καλό καιρό, δεν μπορώ να μην φορέσω φανελάκι, αυτό είναι στον άνθρωπο. Όμως το χειμώνα επιλέγω χοντρά πουκάμισα τα οποία δεν είναι διάφανα οπότε η φανέλα διακρίνεται μετά δυσκολίας ή και καθόλου, ή θα επιλέξω μια φανέλα ιδίου χρώματος ή παρόμοιου όταν μιλάμε για φανέλα λαιμόκοψη με κοντό μανίκι και όχι με τιράντες.

Το καλοκαίρι και γενικά όταν έχει καλό καιρό και τα πουκάμισα είναι λεπτά δεν φοράω φανέλα.

Πάντως όσο περνάνε τα χρόνια η εμφάνιση μου με προβληματίζει όλο και λιγότερο, δεν αναφέρομαι φυσικά σε βασικούς κανόνες υγιεινής, περιποίησης ή κομψότητας, αλλά η λεπτομέρεια είναι κάτι που πια δεν με απασχολεί, σαρανταρίζω και το μυαλό μου κατευθύνεται σε άλλους δρόμους...
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Καλα κανεις Αποστολε μην ακους και εγω παντα φανελακι βαζω. Το χειμωνα ειναι must δεν το συζητω αλλιως θα το δαγκωσω. Καποιες φορες και το καλοκαιρι με πουκαμισα κουστουμιων. Δηλαδη ειναι πιο ωραιο να βγαζεις το σκακακι του κουστουμιου και να ειναι η πλατη σου βρεγμενη και η ρωγα πρωτη μουρη απο τον ιδρωτα παρα να φαιναται το φανελακι? Προσπαθω να ειμαι ευπρεπεις, αξιοπρεπεις αλλα κυριως ανετος και να ειμαι ενταξει με τον εαυτο μου.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

κουστουμι εχω βαλει 3 φορες.2 στο στρατο και μια οταν παντρευτηκα.οποτε δεν πολυασχολουμε τι χρωμα καλτσα θα βαλω.οτι βρω μπροστα μου ,αρκει να ειναι καθαρες.ποτε δεν φοραω ενα ζευγαρι καλτσες πανω απο 2 φορες και παντα πλενω τα ποδια μου και βαζω ταλκ και στις καλτσες και στα παπουτσια.φανελακι φοραω χειμωνα -καλοκαιρι γιατι δεν μου αρεσει να φαινεται ο ιδρωτας μου.το χειμωνα για το κρυο και το καλοκαιρι για την ζεστη.επισης βαζω ταλκ σε μασχαλες,λαιμο και εκει που ολοι καταλαβαινεται. :megagrin
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Φανέλα φοράω πάντα μέσα απο το πουκάμισο, μάλλον δεν μπορώ να διανοηθώ να μην τη φορέσω.
Αυτά όμως είναι εντελώς προσωπικά και ανάλογα με το πως νοιώθει κανείς καλύτερα και πιο άνετα.
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Εδώ και πολλά πολλά χρόνια έχω μόνο μαύρα ή σκούρα μπλέ φανελάκια κοντομάνικα. Παρότι έχω αρκετά πουκάμισα, διαλεγμένα από μένα, τα φοράω σπάνια, γιατί νοιώθω να με περιορίζουν.
Ποτέ δεν παίρνω αραχνοϋφαντα άσπρα πουκάμισα, οπότε και να φανεί το σκούρο δεν κάνει τόση διαφορά.
Μισώ τους τιραντέ κασκορσέδες γιατί ακριβώς είναι σαν κορσές. Με ενοχλούν απίστευτα σε μασχάλη και πλάτη, δεν απορροφούν ιδρώτα στα σημεία γέννεσης του και η αίσθηση αυτή με κάνει να νιώθω μίζερα στο ελληνικό ζεστό και υγρό καλοκαίρι.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Και εγώ κύριοι Χειμώνα Καλοκαίρι φορώ φανελάκι και λόγω στολής αλλά και γιά πρακτικούς λόγους (κρύο ή ζέστη) !!
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

macho έγραψε:κουστουμι εχω βαλει 3 φορες.2 στο στρατο και μια οταν παντρευτηκα........ :megagrin
Την στολή εξόδου την θεωρείς κουστούμι; :megagrin
Χάρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθημερινό”