Musgo Real κρέμες και σαπούνι ξυρίσματος

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Σήμερα την δοκίμασα για πρώτη φορά. Την παρέλαβα μετά από ανταλλαγή με τον Slur. Συμπτωματικά (για αυτό και απεδέχθην την συναλλαγή) από σήμερα επιστρέφω και στα Menthol προϊόντα, όχι σε αυτά με τις μεγάλες δόσεις, αλλά σε αυτά που συμμετέχει ως συστατικό.

Προϊόν που δεν συνιστάτε για όσους αποφεύγουν τις φαρμακευτικές μυρωδιές(π.χ. Proraso) , αλλά ενδείκνυται για όσους τις γουστάρουν. Το menthol δηλώνει την παρουσία του αλλά διακριτικά, ευκάλυπτος δεν υπάρχει άρα έχουμε δροσιά χωρίς να πνιγόμαστε όμως.
Ο αφρός γίνεται για πλάκα όπως θα δείτε παρακάτω. Ποιοτικό προϊόν, που σου δίνει την αίσθηση του ακριβότερου.
Στο ξύρισμα τα πάει περίφημα, ενυδατώνει και κάνει το ξυράφι να γλυστράει. Αφήνει λείο και μαλακό δέρμα. Ξεπλένεται εύκολα.

Προθερμένοντας Scuttle και τον Jagger
Εικόνα
Μας έπεσε λίγο παραπάνω :megagrin
Εικόνα
10 δευτερόλεπτα
Εικόνα

ένα λεπτό

Εικόνα

δύο λεπτά
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stefanos την 08 Σεπ 2012, 22:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Αλλαγή τίτλου! Φιλικά Στέφος
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Ωραία σαπουνάδα Απόστολε.Είμαι μεγάλος fan της συγκεκριμένης κρέμας.Ελπίζω να την ευχαριστηθείς!
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Επιμελώς απέφυγες να σχολιάσεις το άρωμα βλέπω :megagrin
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

για εμένα λες σλουρ ή για τον Aπόστολο?
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Για τον Απόστολο το έλεγα αλλά και το δικό σου σχόλιο είναι επιθυμητό.

Εγώ πάντα παραδεχόμουν ότι είναι καλή κρέμα και κάνει καλό αφρό. Με το άρωμά της δεν τα βρήκαμε ποτέ.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Καλά, γούστα είναι αυτά slur. Εμένα είναι το αγαπημένο μου άρωμα σε κρέμα αυτό της Musgo.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26420 times
Been thanked: 25885 times

Έχει λίγο καιρό που κωλοτρώγομαι να πάρω αυτήν την κρέμα. Μπορεί κάποιος να περιγράψει το άρωμά της; Μοιάζει με το Proraso ας πούμε; Ρωτάω γιατί παντού την αναφέρουν ως εξαιρετική, με μόνη ιδιομορφία το άρωμα.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Αντώνη, εμένα δεν μου θύμισε Proraso. Το άρωμα βέβαια, έχει "πράσινες" νότες, αλλά όχι την "φαρμακευτική" μυρωδιά του Proraso. Αν ήθελα να το περιγράψω, θα έλεγα ότι μοιάζει με ένα μείγμα μαγειρικών μυρωδικών (δυόσμος, άνηθος, λίγη μέντα, ίσως λίγο μαραθόσπορος).
Δεν ξέρω την άποψη σου για το Proraso, αλλά εγώ σαν άρωμα (αλλά και σαν απόδοση) προτιμώ την Musgo Real.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26420 times
Been thanked: 25885 times

Σε ευχαριστώ Φώτη. Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με το Proraso, ούτε τρελαίνομαι, ούτε αηδιάζω. Μάλλον με βλέπω να την χτυπάω λίγο αργότερα, φαίνεται εξαιρετική.
NavalArchitect

Δεν έχει σχέση με Proraso. Είναι όντως εξαιρετική κρέμα, κυρίως λόγω της λανολίνης που περιέχει και η οποία της ανεβάζει την απόδοση κατακόρυφα...

Όλες μα όλες οι Πορτογαλικές κρέμες είναι πολύ καλές.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”