Zελέ/κρέμα/κερί/αφρός/λακ για μαλιά...

Απάντηση
dimitris7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011, 02:16
13
Τοποθεσία: Ψυχικό
Has thanked: 18 times
Been thanked: 16 times

Τι προτειμάτε εσείς και ποιον χρησιμοποιείτε; Eγώ συνήθως ζελέ της wella ένα πράσινο από κομμωτήριο το παίρνω. Παλιότερα μια περιόδο έβαζα και κερί αλλά άφηνε λαδίλα και λιπαρότητα στο μαλλί μετά από 2 μέρες...

Για look σαν αυτό εδώ http://www.mycelebrityfashion.co.uk/art ... 968381.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; τι να προτιμήσω;;
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Τα τελευταία 17 χρόνια το μαλλί μου είναι τόσο κοντό που ούτε καν πιάνεται η τρίχα. :megagrin
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
NavalArchitect

Χρησιμοποιώ καθημερινά το L'Oreal Tech Hair εδώ και χρόνια, όπως κι άλλο ένα της Paul Mitchell.

Το πρώτο έχει 18 Ευρώ στην Ελλάδα (την τελευταία φορά που το αγόρασα) και το δεύτερο το πήρα $8 στην Αμερική το 2010, είναι εξίσου καλά και τα δύο. Αυτή η διαφορά τιμών Ελλάδα με Αμερική είναι μερικές φορές πραγματικά η διαφορά μέρας και νύχτας... (δυστυχώς)

Παλαιότερα χρησιμοποιούσα άλλο ένα πολύ καλό, το Wella SP Men.
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

dimitris7 έγραψε:Τι προτειμάτε εσείς και ποιον χρησιμοποιείτε; Eγώ συνήθως ζελέ της wella ένα πράσινο από κομμωτήριο το παίρνω. Παλιότερα μια περιόδο έβαζα και κερί αλλά άφηνε λαδίλα και λιπαρότητα στο μαλλί μετά από 2 μέρες..
Πρέπει να εννοείς της High Hair το Flubber , είναι απο τους καλύτερους ζελέδες που έχω συναντήσει , αυτόν χρησιμοποιώ και εγώ!Τον συστήνω σε όλους σας , μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβός απο τους εμπορικούς αλλά η ποσότητα που βάζετε είναι η μισή, οπότε το ίδιο σας έρχεται σαν ποσότητα και έχετε συνάμα μια καλύτερης ποιότητας ζελέ.
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10571
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26490 times
Been thanked: 25970 times

Εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου μιας και το μαλλί μου είναι ελάχιστο. Αλλά και παλαιότερα που είχα πολύ τρίχα δεν χρησιμοποιούσα.
Άβαταρ μέλους
Value
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Μαρ 2012, 20:16
12
Has thanked: 11 times
Been thanked: 117 times

wolfy έγραψε:Αλλά και παλαιότερα που είχα πολύ τρίχα δεν χρησιμοποιούσα.
Κι εγώ που νόμιζα ότι έπεσαν τα μαλλιά μου λόγω των ζελέ που χρησιμοποιούσα... Τελικά Αντώνη ένα πράγμα σταματάει την τριχόπτωση κι αυτό είναι... το πάτωμα! :megagrin
Βαλάντης
dimitris7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011, 02:16
13
Τοποθεσία: Ψυχικό
Has thanked: 18 times
Been thanked: 16 times

boltsis έγραψε:
dimitris7 έγραψε:Τι προτειμάτε εσείς και ποιον χρησιμοποιείτε; Eγώ συνήθως ζελέ της wella ένα πράσινο από κομμωτήριο το παίρνω. Παλιότερα μια περιόδο έβαζα και κερί αλλά άφηνε λαδίλα και λιπαρότητα στο μαλλί μετά από 2 μέρες..
Πρέπει να εννοείς της High Hair το Flubber , είναι απο τους καλύτερους ζελέδες που έχω συναντήσει , αυτόν χρησιμοποιώ και εγώ!Τον συστήνω σε όλους σας , μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβός απο τους εμπορικούς αλλά η ποσότητα που βάζετε είναι η μισή, οπότε το ίδιο σας έρχεται σαν ποσότητα και έχετε συνάμα μια καλύτερης ποιότητας ζελέ.
Nαι φίλε μου αυτό λέω! Δυνατό κράτημα, όχι υπερβολικά δυνατό, αλλά ούτε και "αδύναμο" που αφήνει ωραία ακρυλική λάμψη στο μαλλί. Επίσης δεν κολλάει και 3 μέρες να μείνεις άλουστος δεν αφήνει αυτή τη λαδίλα που αφήνουν άλλα στο μαλλί.
Και σε σχετικά μακρυά μαλλιά κάνει δουλειά και η τιμή του είναι 12 ευρώ η μεγάλη συσκευασία, γιατί υπάρχει και η μικρή στα 7-8 ευρώ. Στα κομμωτήρια πάντως υπάρχουν διακυμάνσεις στην τιμή από 12 μέχρι και 16 ευρώ το βρίσκεις.
Πρέπει να είσαι από τους πρώτους που έχω βρει και ξέρουν αυτό το gel!
NavalArchitect έγραψε:Χρησιμοποιώ καθημερινά το L'Oreal Tech Hair εδώ και χρόνια, όπως κι άλλο ένα της Paul Mitchell.

Το πρώτο έχει 18 Ευρώ στην Ελλάδα (την τελευταία φορά που το αγόρασα) και το δεύτερο το πήρα $8 στην Αμερική το 2010, είναι εξίσου καλά και τα δύο. Αυτή η διαφορά τιμών Ελλάδα με Αμερική είναι μερικές φορές πραγματικά η διαφορά μέρας και νύχτας... (δυστυχώς)

Παλαιότερα χρησιμοποιούσα άλλο ένα πολύ καλό, το Wella SP Men.
Πολύ καλά προιόντα έχει η tecni art. Παλιά είχα πάρει το κερί της ίδιας εταιρίας και ήταν πολύ καλό. Σε μακρύ μαλλί όμως (5-6 εκατοστά εννοώ) δεν κάνει το κερί. Για το ζελέ δεν έχω άποψη γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”