Razorock

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Καλημέρα. Δοκίμασα σήμερα να παραγγείλω το razorock xxx cream απο το Italian barber αλλα ενώ στην φόρμα στοιχείων είχε την Ελλάδα όταν πήγα να κάνω checkout μου έβγαλε μήνυμα "No shipping available to the selected country". Καμια ιδέα απο που αλλού θα μπορούσα να τα βρω;
Άρης
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Mε μια γρήγορη ματιά εδώ



http://www.shaving-shack.com/razorock-x ... 150ml.html




.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Πάνος έγραψε:Mε μια γρήγορη ματιά εδώ



http://www.shaving-shack.com/razorock-x ... 150ml.html




.
Ευχαριστώ πολυ για την γρηγορη απάντηση. Σκέφτηκα όμως να παραγγείλω κ το aftershave wax κάτι που δεν το έχει η shaving-shack. Θα πρέπει να ψάξω μια μια όλες τις προτεινόμενες σελίδες που δίνει η razorock sto site.
Άρης
NavalArchitect

Το έχω παραγγείλει από τον ItalianBarber.com (πέρυσι το καλοκαίρι) και δεν είχα θέμα... Περίεργο, αναρωτιέμαι αν άλλαξαν κάτι. Είχα πάρει το σαπούνι ξυρίσματος (σ'αυτό το απαράδεκτο πλαστικό μπλέ μπωλ το οποίο αργότερα πέταξα) και είχα επίσης πάρει και το 'wax' (after shave balm στην ουσία).

Πάρα πολύ καλά και τα δύο, και έκαναν μόνο 5 μέρες να έρθουν στην Κηφισιά από Καναδά, ούτε δασμοί ούτε τίποτα... Να το πάρεις από το Shack αλλά γιατί να το πληρώσεις παραπάνω... Ίσως να το σταμάτησαν τώρα που έδωσαν επίσημο στοκ σε Αγγλικούς vendors, τι να πω...
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

NavalArchitect έγραψε:Το έχω παραγγείλει από τον ItalianBarber.com (πέρυσι το καλοκαίρι) και δεν είχα θέμα... Περίεργο, αναρωτιέμαι αν άλλαξαν κάτι. Είχα πάρει το σαπούνι ξυρίσματος (σ'αυτό το απαράδεκτο πλαστικό μπλέ μπωλ το οποίο αργότερα πέταξα) και είχα επίσης πάρει και το 'wax' (after shave balm στην ουσία).

Πάρα πολύ καλά και τα δύο, και έκαναν μόνο 5 μέρες να έρθουν στην Κηφισιά από Καναδά, ούτε δασμοί ούτε τίποτα... Να το πάρεις από το Shack αλλά γιατί να το πληρώσεις παραπάνω... Ίσως να το σταμάτησαν τώρα που έδωσαν επίσημο στοκ σε Αγγλικούς vendors, τι να πω...
Η μυρωδια του wax ηταν οπως του σαπουνιού? γιατι εχω ενα κόλλημα να τα θελω ιδια.
Άρης
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Τελικά ο Italian barber με pm που μιλήσαμε μου είπε ότι είχαν πρόβλημα με τις παραδόσεις σε ΕΛΛΑΔΑ κ την έκοψαν. Δέχτηκε όμως να κάνει μια εξαίρεση και θα μου τα στείλει με 15 ευρώ μεταφορικά. Μαζί παρήγγειλα και την Taylor of old bond street shaving cream lemon & lime. Θα έρθουν σε 7-10 εργάσιμες
Άρης
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Προβλημα υπαρχει στην ιταλια,μαλιστα μερικες εταιριες εχουν προειδοποιηση για καθυστερηση λογω τελωνειου
Αλλες λενε δεν στελνουν κιολας εκει
Μαλλον ειχε υψηλα μεταφορικα και δεν επαιρνε συχνα Ελληνας,εχει συμβει απο Γερμανια-Ολλανδια τα μεταφορικα να ειναι φθηνοτερα και μιλαμε για το ιδιο προϊον
Εαν ειχε καποιο προβλημα με την εδω εταιρια courier μπορουσε να συνεργαστει με αλλη
Αυτα που λεει μπας και ειναι δικαιολογιες;
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Δόρυ, απ'ότι θυμάμαι το Italian Barber εδρεύει στον Καναδά.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Fotakas έγραψε:Δόρυ, απ'ότι θυμάμαι το Italian Barber εδρεύει στον Καναδά.
Σωστά
Άρης
NavalArchitect

Arisk έγραψε:Η μυρωδια του wax ηταν οπως του σαπουνιού? γιατι εχω ενα κόλλημα να τα θελω ιδια.
Oxi, kammia sxesi, don't worry (sorry paidia gia ta Greeklish eimai se neo PC me Kinezika Windows...)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”