Χόμπι αιμορραγίες

Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εχω ασχοληθει για αρκετα χρονια γιαυτο σε ρωτησα,πολυς κοσμος το μπερδευει
Εχει αρκετα καλα σαν αθλημα αλλα δυτυχως οταν αρχισουν τα φαρμακα στραβωνει η δουλεια σαν περασουν τα χρονια
Δεν ειναι εδω αμερικη με γιατρους απο διπλα,πολυς κοσμος εχει καταστραφει
Περαν του φαγητου (ποιοτητα-τακτικη ωρα) τα συμπληρωματα τη σημερον ειναι μεγαλο εξοδο
Μαθαινεις ομως πολλα γυρω απο διατροφη,κινησιολογια,προληψη-θεραπεια τραυματισμων,οχι παρασπονδιες σε θεματα υπνου κλπ
Δεν ξεχνιουνται ευκολα ο χρονος του γυμναστηριου και τα "σιδερα".
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Alexis_3
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2011, 16:13
12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

Αυτό ξαναπές το!! Από τότε που ξεκίνησα τα βάρη έχει αλλάξει όλη μου η ζωή!! Ταπεράκια παντού υπερελάχστες παρασπονδίες και πολλά πολλά που τα ξέρεις... Δυστυχώς ρε φίλε τα φάρμακα ευθύνονται για πολλά κακά όταν δεν είσαι προσεχτικός μαζί τους... Αλλα έχουν και γαμώ τα αποτελέσματα τα άτιμα είδικά όταν σε προσέχει ενδοκρινολόγος... Είναι αλλού τι να λέμε...
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
14
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Αλεξη, εσυ βρισκεσαι σε καλο δρομο (ξερεις οτι ξερω για να στο λεω), μην κανεις υπερβολες. Σχεδον κανενας ΒΒ (ή τελος παντων ελαχιστοι) δεν βγαινει στη συνταξη... Εχω χασει εναν συναδελφο σεκιουριτα απο το ΒΒ (μαλλον την καταχρηση των "βελτιωτικων" να πω), στα 31 του.
Εικόνα
Alexis_3
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2011, 16:13
12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

Ξέρω Στέφανε ξέρω έχω μάθει και εγώ πολλά σε αυτόν τον χώρο και έχω δεί πολλά.... Πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί σε τέτοια θέματα!!
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Alexis_3 έγραψε:Αλλα έχουν και γαμώ τα αποτελέσματα τα άτιμα είδικά όταν σε προσέχει ενδοκρινολόγος...
"Η φυση παντοτε εκδικειται οταν την παραβιαζουμε"
Τα αποτελεσματα ειναι οπτικα οχι ουσιαστικα,τι να το κανεις το εφε;
Δυστυχως κι αυτοι που πεθαινουν γιατροι τους παρακολουθουσαν,να σου θυμισω ενα παλιο παραδειγμα: Andreas Münzer
Δεν ξερω αν ειχες διαβασει τοτε το ποσο διαλυμενο τον βρηκαν οι γιατροι οταν πηγαν να τον εγχειρησουν.
Σαν χομπυ ριχνεις λεφτα αλλα πολλα απο αυτα τα παιρνεις πισω που λεμε απο θεμα εμφανισης και υγειας
Οτι αποκτησεις δεν χανεται ετσι ευκολα,αν παραμεινει σε μορφη χομπυ ειναι πολυ καλο !
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
14
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Και ο,τι και να παρεις, ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΕΔΡΙΝΗ (και τις αντιγραφες της..)
Εικόνα
Alexis_3
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2011, 16:13
12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

ότι και να πούμε τώρα έχετε δίκιο... Εσύ Στέφανε γιατί το λές έτσι είχες κάποια εμπειρία σχετική ή απλώ έχεις ακούσει πολλά για την εν λόγο ουσία??
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
14
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Πριν απο 10 χρονια περιπου ειχα ασχοληθει με γυμναστηριο και τα συναφη, και λογω επαγγελματος, αλλα και λογω του οτι ηθελα να χασω πιο γρηγορα καποια κιλα. Ειχα αρχισει και μεσα σε αλλα ειχα παρει ψευδοεφεδρινη, σαν πιο φτηνο υποκαταστατο της εφεδρινης, και μετα απο 5 μηνες κανονικη, μεσω συμπληρωματων απο USA.. Μεσα σε μερικες μερες ειχα παρατηρησει οτι ειχα ταχυπαλμια, ζαλαδα, εκνευρισμο και μια γρηγορη εξαντληση σε συνδυασμο με υψηλη θερμοκρασια σωματος. Το γυμναστηριο που πηγαινα ειχε και γιατρο. Εκει εμαθα αρκετα πραγματα τα οποια εαν δεν τα γνωριζα και συνεχιζα, μαλλον δεν θα ημουν εδω (προς τερψιν μερικων). Ο φιλος που ανεφερα πεθανε απο μιγμα εφεδρινης, clenbuterol (για ασθμα), και καποιων αλλων ουσιων που κανανε περιπου 8 μηνες να τις αναγνωρισουνε!
Περισσοτερα αν θες μεσω ΠΜ!

Μακρια μακρια, ΜΑΚΡΙΑ απο αναβολικα!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Η εφεδρινη δεν θεωρειται και ουτε ειναι αναβολικο,δεν εχει σχεση αυτου καθ'εαυτου με την αυξηση μαζας
Απο την εποχη του Mr.Olympia Larry Scott με το Dianabol δεν εχει πει κανεις κατι τετοιο
Αυτα ξεκινησαν κατ'ουσιαν απο το Παραετασμα και την αρση βαρων κι αργοτερα λογω της προοδου που σημειωναν οι αθλητες τους περασε και στην Δυση
Ειναι μια ολοκληρη κατηγορια απο μονα τους
Καποτε ηταν λιγα,τωρα εχει γεμισει η αγορα απο φιαλιδια και χαπια
Η εφεδρινη στην Ελλαδα κυκλοφορουσε κανονικοτατα μεσω φαρμακειων,επισημα δηλαδη 100% φυσικη
Ηταν φαρμακο κυριως για αλλεργικους και ανθρωπους με συχνουρια,στο εγραφε ο γιατρος με συνταγη.

Αργοτερα παρατηρηθηκε πως το χρησιμοποιουσαν και αθλητες για ανταγωνισμο
Θεωρηθηκε απαγορευμενο σκευασμα και η χορηγια του γινοταν σε εξαιρετικες περιπτωσεις ασθενων
Σαν "πλαγιος δρομος" την εβρισκες σε καταστηματα αθλητικων συμπληρωματων με αλλη ονομασια,ασπρα μικρα χαπακια σαν το brasan σε μεγεθος
Το επαιρνες μιση ωρα πριν την προθερμανση,εαν δε ειχες και αλλεργια περαν απο σωτηριο σε βοηθουσε παρα πολυ και στην προπονηση
Το εφερνε μια εταιρια Νοτια της Αθηνας σε ασπρο μπουκαλακι,πατητο-στριφτο το πωμα
Δεν ηταν ακριβο και απο εξω το ελεγε ξεκαθαρα τι ηταν
Μετα απο σχετικο θορυβο και "φουσκωμα" της υποθεσης απο τον Ευαγγελατο σταματησε η εταιρια να το φερνει
Οτι εβρισκες ηταν σε στοκ ενω ο υπευθυνος της εταιριας ελεγε στο τηλεφωνο πως δεν υπαρχει πια ενω δεν ηξερε λεει τιποτα περι εφεδρινης
Επαψε να το αναφερει και στα φυλλαδια ενω αρχισαν και κατι ελεγχοι στα καταστηματα αρα εξαφανιστηκε αμεσα
Καθιστικες ασκησεις πχ πιεση παγκου-πιεσεις ωμων ειναι επιβαρυντικες για την καρδια απο μονες τους,η εφεδρινη απλα χειροτερευει την κατασταση σε αγυμναστους
Με το να παρει ενα σκευασμα αυτης ενας απειρος ή νωθρος δεν κανει τιποτα αλλο απο κακο στον εαυτο του
Η εφεδρινη ειναι οτι πρεπει για αθληματα με εκρηκτικες κινησεις και αντοχη πχ ριγκ,μαχητικα σπορ
Σου καθαριζε την ανπνοη και μπορουσες βαση αυτης να αυξησεις την αντοχη σου σε γυρους σακου-ριγκ ή σπαρινγκ
Μιλαω εκ πειρας απο χρηση δηλαδη.

Κυκλοφορησαν μετα αλλα τυπου "Ephedra" με υποκαταστατα φυτικα μεσα αναμειγμενα με υποκαταστατα καφεϊνης κλπ
Αυτα ειναι που προκαλουν την αυξηση της θερμοκρασιας-εφιδρωση και μπερδευεται ο κοσμος πως ειναι λογο εφεδρινης
Αργοτερα τα κυνηγησαν και αυτα μιας και οι ελεγχοι εγιναν αυστηροτεροι ενω γεμισαν τα καναλια απο "ειδικους" που μιλουσαν για χαπακωματα και τα συναφη
Εαν και εφ'οσον εχεις αλλεργια με ενα τετοιο (μιλαω για το γνησιο) εισαι μια χαρα,σε αντιθετη περιπτωση αρχιζεις τα γνωστα αλοιφες στα ρουθουνια-αλλα χαπια-κολλυρια με συνεπειες οπως νυστα και ολη την μακροσκελη λιστα του φυλλαδιου
Να σημειωσω πως σαν αρρωστος εχω δοκιμασει 4-5 γενιες χαπιων για αλλεργια,ιδιως τα πρωτα αναμεσα στις παρενεργειες ανεφεραν "κωμα-θανατος" ελα ομως που κυκλοφορουσαν κανονικα και στα εγραφε ο γιατρος !
Κατα τα αλλα η εφεδρινη ηταν παρανομη ενω η καθε μπαρουφα της καθε εταιριας που μιζαριζε ηταν "φαρμακο"
Τωρα μεσω ιντερνετ βρισκεις οτι να ειναι,βαση χαμηλης τιμης πουλανε απο χωρες οπως Μεξικο οτιδηποτε σαν οτιδηποτε και φυσικα οι παρενεργειες ειναι αμεσες
Καθενας με ενα κλικ το παιρνει κι απο εκει και περα ο θεος του καθενος βοηθος
Το χειροτερο ειναι τα "κοκτεϊλ" με το σκεπτικο παιρνω το α' γιαυτο το β' για εκεινο το γ' για να μειωσει τις παρενεργειες του α' το δ' για να καλυψει το το β' σε τεστ και τελειωμο δεν εχει
Αλλεργια εχω 2-3 μηνες τον χρονο,μπαρα δεν σηκωνω-γαντια δεν φοραω προπονηση δεν κανω πια,εφεδρινη δεν μπαινω στον κοπο να βρω και την βγαζω με οσο το δυνατον λιγοτερα φαρμακα

Πριν λιγα χρονια καποιος αυτοαποκαλουμενος "προπονητης" κατ'ουσιαν εμπορος χαπιων και μαλιστα ιδιοσκευασματων προσπαθησε να φερει εφεδρινη
Ο ιδιος και τα τσουβαλια του περασαν απο μπροστα μου,εχω και φωτογραφια με το κατασχεμενο "υλικο"
Απο τα τελη της δεκαετιας του '80 που αρχισε να ανεβαινει το θεμα αναβολικων οσους ξερω τη σημερον ειναι με προβληματα υγειας και μπακες
Οτι κερδισαν τοτε αποδειχθηκε μια φουσκα και μιση,εκτος απο θανατους αλλοι ειναι με καρκινο ή αιμοκαθαρσεις.
Περι "φουσκωτων" ειναι ολοκληρη ιστορια,οσοι νομιζουν πως με τα αναβολικα θα γινουν φοβεροι και τρομεροι ας ριξουν μια ματια σε ανθρωπους που ζουν απο το ριγκ (κλουβι ή σχοινι) και απο τα οπλα να δουν πως κανενας δεν ειναι σαν αυτους
Για εφε στις παραλιες και στις χαζογκομενες ναι,οταν αρχισει το ξυλο στον δρομο ή το πιστολιδι-μαχαιρωμα απλα ξεφουσκωνουν,δεν ειναι τυχαιο πως καθε τοσο ξαπλωνουν κι εναν απο αυτους μονιμα
Στο Εκβιαστων κλαψουριζουν σαν τις γυναικουλες με την πρωτη φαπα και αρχιζουν το "κελαϊδημα".

Δεν μιλησα θεωρητικα μα εκ των εσω ας το πουμε,για να μην εχουμε τα γνωστα και επειδη δεν εχω ορεξη να απολογουμαι για βιωματα μου δεν θα γραψω αλλα περι εφεδρινης.

:danke
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
14
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Η εφεδρινη επηρρεαζει την καρδια, δεν ειπα οτι ειναι αναβολικο ή στεροϊδες με την αυτη καθαυτη εννοια. Και ο συνδυασμος με αλλες ουσιες την κανει πιο επικινδυνη.. Για την ψευδοεφεδρινη και παλι εχεις δικιο.

Ουτε "ετοιμος" αθλητης ημουν, ουτε τπτ. Σε τελικη αναλυση, οπως και σε μερικα αλλα επισης γνωστα ναρκωτικα (με αυτη την εννοια τα στεροϊδη δεν ειναι ναρκωτικα, δεν παρουσιαζεις σημαδα εξαρτησης, απλα, αν σταματησεις να τα παιρνεις ξεφουσκωνει ο εγωισμος σου - για να το πω χωριατικα και οχι κυριολεκτικα), ο συνδυασμος των ουσιων σε σκοτωνει..
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”