Ενυδάτωση

Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Αποφασίστε εσείς.
Εγώ παραιτούμε. Ότι κακία είχα να βγάλω για την παλιοενυδάτωσή σας την έβγαλα :bigsmilie
Το βουλώνω γιατί αρχίζω και γίνομαι εγώ υπερβολικός φοβάμαι :stumm
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slur την 21 Οκτ 2011, 23:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

ΟΚ φιλτατε ο τιτλος του τοπικ μας προσανατολιζει για το "μετα" αρα λεω να μην μπερδευτουμε με το "κατα" γιατι εμπλεκονται και αλλοι παραγοντες πχ Γλυκερινη
Τα παλια χρονια αδιαφορουσαν για την ενυδατωση στο τελος
Επεφτε οινοπνευμα συννεφο μαλιστα ενας παραδοσιακος κουρεας μεχρι τωρα τελευταια επεμενε να μην βαζω τιποτα "αρωματικο" γιατι ειναι "ανοιχτη πληγη" το δερμα εκεινη την ωρα.

:confused
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Γενική συζήτηση είναι, δεν έχει νόημα να έχουμε δύο θέματα για την ενυδάτωση.
Αυτό που έχω πει είναι ότι αν η τρίχα και το δέρμα δεν είναι σωστά ενυδατωμένα, και αυτό δεν σημαίνει να ρίξεις νερό και να βάλεις μια κρέμα, ότι και να κάνεις θα είναι υποδεέστερο σε σχέση με το αν είχες ενυδατωθεί σωστά. Από την άλλη σε ξερό δέρμα τα καλύτερα προϊόντα του κόσμου δεν θα δώσουν το βέλτιστο αποτέλεσμα τους. Με αυτή την έννοια είναι το Α και το Ω.
Όλα όμως είναι σχετικά. Υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να ξυριστούν με bic Και νερό και να μην πάθουν τίποτε, ο Στέφανος νομίζω το έχει κάνει, και άλλοι που με χίλιες δύο προστασίες γεμίζουν αίματα.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Apostolos έγραψε:Υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να ξυριστούν με bic Και νερό και να μην πάθουν τίποτε
Υπηρξαν και χειροτερα
Ασπρο Bic και παρσιμο τα πλαϊνα με σαλιο σε καθρεφτη απο τζιπακι
Πριν απο αγημα στον Ε.Σ αναγκαστικα
Να μην το ξαναζησω.

:bigeek
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”