Vidyut Super-Max Super Stainless

Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1670 times

Πήρα από τον luxe ένα πακετάκι 10 λεπίδες για λιγότερο από 1 ευρό.
Τραβούσαν αρκετά στην e.j 89l,η αρχική αίσθηση ήταν πως ήταν τραχια λεπίδα οπότε μικροερεθισμοί και ψιλοκοκκινίλες...υπήρξαν!Ακόμα πρέπει να τονίσω ότι ίσως έφταιξε που χρησιμοποίησα την κρέμα prosar και την edwin jagger 89L για πρώτη φορά οπότε αυτά σε συνδιασμό με την μέτρια κατα τη γνώμη μου τεχνική μου όπως και το γεγονός οτι ψιλοβιαζόμουνα δεν δίνουν και τα ασφαλέστερα συμπεράσματα.

Πάντως τραχιά αίσθηση είχαν ακόμα και όταν τις άνοιξα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Και εμένα το ίδιο ακριβώς. Να φανταστείς ότι τις άλλαξα κατά την διάρκεια του ξυρίσματος, τόσο πολύ με εκνεύρισαν.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10568
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26486 times
Been thanked: 25958 times

Μια επισήμανση μόνο φίλε μου, δεν θα ήταν καλύτερο ειδικά όταν δοκιμάζεις καινούργια λεπίδα, να είναι με μια μηχανή που γνωρίζεις πολύ καλά, για να έχεις πιο ασφαλή συμπεράσματα;

Πάντως και αλλού που διαβάζω δεν φαίνεται να είναι και τίποτα σπουδαίες.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1670 times

σκέφτηκα ότι η γωνία δε θα διαφέρει και πολύ γιατί σαν βάρος δεν διαφέρει με αυτήν που ξερα καλά...
πάντως με το που την άνοιξα τη βρήκα τραχια και σήμερα είδα ότι έχει στην άκρη τηςλυγίσει λίγο η γωνία της λάμας... :S
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
meletios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 14:43
10
Has thanked: 36 times
Been thanked: 57 times

Ξυρίστηκα χθές για πρώτη φορά με Super Max Stainless με την EJ89L
Πολύ καλή προετοιμασία προσώπου και άπλωμα της tabac cream την οποία άφησα αρκετά στο πρόσωπο.
Άνοιξα τα ξυραφάκι και δεν ενθουσιάστηκα με την ποιότητα του (από οπτικό έλεγχο) ακόμα και η εκτύπωση της εν λόγο φίρμας είχε γίνει "άτσαλα"¨στην λεπίδα.
Ξεκινάω να ξυρίζω το ένα μάγουλο....χρατσ χρουτσ ...ρε τι είναι τούτο λέω....λες να μου αφήσει κανένα σημαδι;;
Πάω στον λαιμό με πιο προσεκτικές κινήσεις ...τα ίδια ....
Άλλαζω την λεπίδα αμέσως και πετάω στην μηχανή ένα feather (που είναι το καλύτερό μου) ....αχχ.... ανάσανα!!!!
Συμπερασμα ....θα επανέλθω κάποια στιγμή με ποιο έμπειρο χέρι ...αλλα με βαριά καρδια και βλέπουμε.
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Την προηγούμενη εβδομάδα είπα κι εγώ να ξεκινήσω με τα εν λόγω ξυραφάκια και Gillette Aristocrat close comb , αλλά ένιωσα τη λεπίδα τόσο τραχιά που αποφάσισα να σταματήσω και να γυρίσω σε personna.
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Σε εμένα πάντως παιδιά αρέσανε αρκετά, σίγουρα όχι όσο μου αρέσουν οι personna, αλλά από αποτέλεσμα ... αξιοπρεπέστατο.

Εμένα πάλι μου αρέσει να ακούω αυτό το χρατσ ... χρουτσ, αλλά παρόλα αυτά δεν είχα ούτε ερεθισμούς ούτε σημαδάκια.
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

Στα διεθνή κλασικά φόρουμ ξυρίσματος κυκλοφορεί η είδηση ​​ότι τα εργοστάσια του Vidyut που παράγουν τις μάρκες λεπίδων Supermax έχουν κλείσει στα τέλη του 2022.
Ευτυχώς, μπορείτε ακόμα να βρείτε αυτές τις λεπίδες στο Amazon ή στο Ebay, αρέσουν σε πολλούς και τις θεωρούν πραγματικά εξαιρετικές.
Προσωπικά, πριν από χρόνια δοκίμασα τα Supermax Super inox και μου φάνηκαν πολύ αιχμηρά και έγκυρα.
Αν βρίσκεστε σε μεγάλες πόλεις όπως η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη και έχετε την ευκαιρία να βρείτε πιθανώς ινδικά ή μπαγκλαντές καταστήματα που πουλάνε ξυραφάκια, προσπαθήστε να δείτε αν έχουν ακόμα κάτι.
Αξίζει πραγματικά να προσπαθήσετε να τα αναζητήσετε.
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”