Πινέλα Simpsons - Μεγ. Βρετανία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12450 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Εχω το Super CH2 εδω και 3+ χρονια και εχω μονο καλες εντυπωσεις να αναφερω. Συμπαγες πινελο, δυνατο μασαζ και ποιοτικη κατασκευη. Στην αρχη εχασε καποιες τριχες και μετα ουτε μια. Το μονο κακο ειναι οτι τετοια πινελα ειναι σαπουνοφαγοι δηλαδη ρουφανε τη μαρεγκα μεσα τους και πρεπει να ξαναφορτωσεις ενω με το συνθετικο οτι μαρεγκα φτιαχνεις μενει επανω στο πινελο και περιμενει να την απλωσεις. Οσο για το σβουριγμα των τριχων η αληθεια ειναι οτι κανω περισσοτερο κινησεις βαψιματος οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη αλλα πιστευω οτι μπορεις να κανεις κινησεις σβουριγματος χωρις ομως να πιεζεις μεχρι κατω το θυσανο και να απλωνει.
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
noobshaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2023, 21:07
Has thanked: 664 times
Been thanked: 389 times
Ηλικία: 32

Σας ευχαριστώ πολύ και εσάς @DAK , @Vavous & @AlexFocus
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8567 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

@noobshaver Αν σταματήσει να χάνει τρίχες μετά το δεύτερο τρίτο λάδερινγκ, νομίζω πως είσαι άνετος να το σβουριζεις, αλλά χωρίς να το τσακίζεις. Αν πέσεις σε προβληματικό κομμάτι τους που συνεχίζει να χάνει αβερτα, δεν σε σώζουν ούτε οι κινήσεις πινέλου. Απλά η Simpson θα καλυφθεί πίσω από την δικαιολογία πως το σβούριζες ή το μούλιαζες κάτω από το knot, παρότι δεν το έκανες ποτέ. Αυτά τα παράπονα, λίγα ή πολλά ανάλογα πως αξιολογεί κάποιος τις αναφορές, για αστοχίες στο quality control παράλληλα με το κακό after sales, με έχουν κάνει να μην ρισκάρω στην απόλαυση ενός Simpson ή Thater. Οπότε ίσως να μην πολυμετρανε τα παραπάνω. 😎
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11683 times
Been thanked: 12001 times
Ηλικία: 48

Συμφωνώ απόλυτα με τον Μπάμπη. Έχω πάρει και εγώ ένα Chubby 2 SB από γνωστό φαρμακείο της Κρήτης. Με παραξένεψε η χαμηλότερη τιμή του (170€), αλλά μετά από λίγο καιρό κατάλαβα ότι δεν είναι νορμάλ να χάνει ο θύσανος 10 περίπου τρίχες σε κάθε ξύρισμα. Και μετά από τρία χρόνια συνεχίζει να χάνει 5-6.Δεν λέω πως δεν είναι πυκνός ο θύσανος, ο οποίος θα κρατήσει για πολλά χρόνια, αλλά με τέτοιες υψηλές τιμές καλό θα ήταν η εταιρεία να μην κάνει την πάπια.
Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
noobshaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2023, 21:07
Has thanked: 664 times
Been thanked: 389 times
Ηλικία: 32

@babkoug & @andreop , κύριοι σας ευχαριστώ και εσάς για τα σχόλιά σας μιας και δεν είχε υποπέσει στην αντίληψή μου κάτι ανάλογο σχετικά με την after sales πολιτική της εταιρίας.
Ίσως είμαι τυχερός, Μπάμπη, μιας και σήμερα όπως λες και συ ήμουν στο 3-4 lathering και έχασε κάπου 1-2 τρίχες, πράγμα που μου φαίνεται λογικό. Θα έχω σίγουρα το νου μου τις επόμενες φορές αν και σε σχετικό βιντεάκι toy GeoFatBoy η ίδια η εταιρία αποκρινόταν πως είναι σε λογικά πλαίσια η απώλεια συγκριτικά με το συνολικό αριθμό τριχών που περιέχονται στο πινέλο ( 20.000 - Κατά την εταιρεία πάντα).
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”