Αυτοματη εναρξη συνδρομης μετα απο απαντηση σε ενα θεμα

Αγγλιστί FAQ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spyros Delta
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 12 Φεβ 2024, 18:00
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 388 times
Been thanked: 813 times
Ηλικία: 57
Επικοινωνία:

Το εψαξα αλλα δεν βρηκα ακρη.
Πως γινεται αυτοματη συνδρομη σε ενα θεμα που ποσταρω απαντηση ή ακομα κι οταν το ανοιγω ο ιδιος?
Βεβαια απο κατω στις επιλογες γραφει "Να ενημερωθώ όταν δημοσιευθεί μια απάντηση" και ειναι τικαρισμενο, αλλα οταν παω στον πινακα μου με τις συνδρομες, δεν υπαρχει το θεμα.

Προστέθηκε μετά από 1 λεπτό 14 δευτερόλεπτα:
Τωρα τσεκαρα στο παρον θεμα τα εργαλεια θεματος και φαινεται οτι υπαρχει συνδρομη.
Σε αλλο θεμα δεν εγινε αυτο.

Προστέθηκε μετά από 3 λεπτά 36 δευτερόλεπτα:
Μαλλον ειχα γραψει πριν παω στον Πίνακα Ελέγχου Μέλους > Μέλους > Προτιμήσεις Δ. Συζήτησης > Επεξεργασία επιλογών ειδοποίησης
και κανω καποιες ρυθμισεις στις ειδοποιησεις επειδη δεν μου ερχονταν ειδοποιησεις.
Πιστευω πως θα πρεπει να ειναι default αυτες οι προτιμησεις με τις αυτοματες συνδρομες.
Σε αλλα φορουμ που συμμετεχω τουλαχιστον, αυτο συμβαινει.

Προστέθηκε μετά από 11 ώρες 47 λεπτά 50 δευτερόλεπτα:
Πολυ περιεργο
Τωρα φαινεται να μην υπαρχει συνδρομη.
Ουτε στη "Διαχείριση συνδρομών" > "Θέματα που παρακολουθείτε" υπαρχει
Και ανοίγοντας το κλειδακι τωρα μου γραφει να κανω εναρξη συνδρομης. Εκανα εναρξη. Να δουμε αν θα αλλαξει παλι.
Δεν πειραξα τιποτα απο το μεσημερι.

Εικόνα

Εικόνα
Σπύρος Δέλτα.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Τεστ...
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Spyros Delta
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 12 Φεβ 2024, 18:00
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 388 times
Been thanked: 813 times
Ηλικία: 57
Επικοινωνία:

Ηρθε mail και ειδοποιηση. Εκανα πριν "εναρξη συνδρομης".
Δεν ειναι προφανες οτι θα ηταν καλο να ειναι default/αυτοματη η εναρξη σε θεματα που απανταει ή ανοιγει καποιος και να γινεται manual η διακοπη συνδρομης, παρα το αντιθετο?
Αν οχι θα πρεπει να συνηθισω να παταω εναρξη σε καθε θεμα που απαντω ή ανοιγω, γιατι εχασα σε μερικα τη συνεχεια.
Σπύρος Δέλτα.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Από την στιγμή που ενεργοποίησες το "Να ενημερώνομαι μετά από απαντήσεις ως προεπιλογή:" από δω και στο εξής θα λαμβάνεις ειδοποίηση για κάθε νήμα που θα δημιουργήσεις ή δημοσιεύσεις.
Η λειτουργία είναι εξ ορισμού απενεργοποιημένη για να μην επιβαρύνει το φόρουμ με πολλαπλές αποστολές e-mail.
Αν κάποιος δημοσιεύσει ένα νήμα και αρχίσει και έχει κίνηση αυτό το νήμα, πες πως απαντάνε 10 άτομα σε αυτό για τον ενδέκατος που θα απαντήσει μόνο σε αυτό το νήμα θα φύγουν πάνω κάτω 10 ειδοποιήσεις. Για τεχνικούς λόγους λοιπόν είναι κάτι που εξορισμού είναι απενεργοποιημένο.
Χώρια τα συνεχόμενα e-mail που θα λάβει κάποιος που μπορούν πολύ εύκολα από τους mailserver να θεωρηθούν spam και να μην φτάσουν ποτέ στον παραλήπτη.
Κάνοντας έτσι ζημιά στην κοινότητα μαρκάροντας το ως spammer. Έχει συμβεί και με μικρότερο αριθμό e-mails δυστυχώς και μετά δεν βρίσκεις άκρη για μισό αιώνα.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Spyros Delta
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 12 Φεβ 2024, 18:00
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 388 times
Been thanked: 813 times
Ηλικία: 57
Επικοινωνία:

Εσυ ξερεις καλυτερα.
Απλα μου φανηκε περιεργο γιατι σε αλλα φορουμ που συμμετεχω (απο το 2007) ολα ειχαν default το mail μετα απο συμμετοχη σε θεμα.
Σπύρος Δέλτα.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Εξαρτάται το μέγεθος του φόρουμ φίλε μου.
Τιμή μας, αλλά αν μας συγκρίνετε με φόρουμ μεγέθους insomnia δεν κάνετε καλά. (αυτό ξέρω αυτό λέω, δεν ξέρω για άλλα)
Ούτε το μέγεθος οπότε ούτε και τα έσοδα τους έχουμε για να μπορούμε να κάνουμε αυτά που κάνουν αυτοί.
Ενδεικτικά να αναφέρω ότι τα έσοδα μας έπεσαν στο 1/3 του 2023 όπου ήταν οριακά 30€ τον μήνα.
Ευτυχώς που υπάρχουν και τα μέλη που κάνουν δωρεές. Αν συνεχίσει έτσι η google θα την διακόψω εντελώς πολύ σύντομα.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγίες και "Πρώτες Βοήθειες" για το φόρουμ”