Southern witchcraft και τα αρώματα τούς

Απάντηση
Gian_Arg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2023, 00:42
Has thanked: 1191 times
Been thanked: 691 times
Ηλικία: 34

Πολλά λέγονται για τα αρώματα της εν λόγο εταιρείας! Αρώματα τα οποία όπως λένε οι περισσότεροι δεν είναι για blind buy. Μίας και δεν είναι διαθέσιμα σε φυσικά καταστήματα στην Ελλάδα όπου κάποιος θα μπορούσε να τα μυρίσει, οι κάτοχοι και άτομα που έχουν δοκιμάσει τα σαπούνια της να μοιραστούν τις εμπειρίες τους και τις απόψεις τους!
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Tres Matres: κυρίως βετιβερ, φρεσκομμένο γκαζόν. Ευχάριστο θα έλεγα κ παντός καιρού.

Autumn Ash: Καμμένο ξύλο με κάτι έντονα γλυκερό. Αποπνικτικός συνδυασμός μεγάλης έντασης. Ας πούμε πως την παλεύω στα πολλά κρύα.

Δε με τρελαίνουν αρωματικά, αλλά με άριστες τις υπόλοιπες ιδιότητες. Νομίζω πως το δεύτερο είναι λίγο καλύτερο σε ιδιότητες. Κατά τη γνώμη μου αισθητά καλύτερο, αλλά μάλλον δεν έχει κ πολύ λογική.
Μπάμπης
Gian_Arg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2023, 00:42
Has thanked: 1191 times
Been thanked: 691 times
Ηλικία: 34

Το Autumn Ash και το Valley of Ashes είναι τα δύο που μου κέντρισαν περισσότερο το ενδιαφέρον (μάλλον πάει κάτι πολύ λάθος με εμένα) . Η τιμή τους είναι πάρα πολύ δελεαστική αλλά το ότι πρέπει να έρθουν από Αμερική με το αντίστοιχο κόστος των μεταφορικών συν το κόστος του τελωνείου με αποτρέπει από την αγορά μόνο και μόνο για να μου φύγει η περιέργεια για τα αρώματα τούς !
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5276 times
Ηλικία: 57

Όντως, η αγορά τους είναι λαχείο... Εγώ έπεσα στο Desirology....

Τουλάχιστον το όνομα πάνω κάτω σε προετοίμαζε για το τι θα σου κάτσει...

Η οσμή που αναδύει ειναι ένα γλυκό και καπνιστό barbershop scent...

Το σαπούνι αφριζει για πλάκα και σου δίνει απίστευτο ξύρισμα, οι ιδιότητες του δε, όπως είπε κι ο Μπάμπης, απλά άριστες!!!

@Gian_Arg τα βρίσκεις και στον Σλοβενο
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Gian_Arg έγραψε: 24 Ιαν 2024, 16:28 Η τιμή τους είναι πάρα πολύ δελεαστική αλλά το ότι πρέπει να έρθουν από Αμερική με το αντίστοιχο κόστος των μεταφορικών συν το κόστος του τελωνείου με αποτρέπει από την αγορά μόνο και μόνο για να μου φύγει η περιέργεια για τα αρώματα τούς !
Γτ δεν τα παίρνεις από το Anticatura στην Σλοβενία;
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Εδώ . Χωρίς τελωνεία κ έξτρα φόρους, πολύ αξιόπιστο καταστήμα, γρήγορη παράδοση μιας εβδομάδας με 8.50€ για αγορές κάτω από 115€ κ δωρεαν από εκεί κ πάνω.
Μπάμπης
Gian_Arg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2023, 00:42
Has thanked: 1191 times
Been thanked: 691 times
Ηλικία: 34

Κύριοι @qsplan @babkoug σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Δεν το γνώριζα το συγκεκριμένο κατάστημα και έχει μεγάλο ενδιαφέρον πέραν από τα Southern Witchcraft! Μάλλον η επόμενη αγορά θα είναι μεγάλο πακέτο αλλά λίγο αργότερα γιατί η σύζυγος με περιμένει στην γωνία αν εμφανίσω κάτι μετά τις τελευταίες μου αγορές!!
teokim
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 21:05
1
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 92 times
Been thanked: 178 times
Ηλικία: 42

Σαν ιδιότητες σε ποια κατηγορία ανήκουν συγκριτικά με αυτά της ελληνικής αγοράς;
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1544
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12953 times
Been thanked: 13611 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

...σε προστασία, ολίσθηση λεπίδας και ενυδάτωση, θεωρώ πως είναι κοντά στα Zingari Man, από άρωμα και λοιπές αρωματικές νότες τα βρίσκω πιο "ψαγμένα".... απόψεις....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”