Σαπούνια For Men

Απάντηση
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Κappus sandelholz.

Πολύ καλό ! Πολύ κοντά αρωματικά στο atkinsons sandalwood που δεν κυκλοφορεί πιά αλλά ηπιότερο αρωματικά.
Έχω την εντύπωση πως τα φτιάχνει ο Παπουτσάνης όμως γράφει kappus και το πληρώνω x 2.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11682 times
Been thanked: 12001 times
Ηλικία: 48

Άνοιξα το Saponificio Varesino με κατσικίσιο γάλα και αλεσμένους κόκκους καφέ. Πολύ μου άρεσε, ποιοτικό και ενυδατικό! Δεν είναι σαν τα άλλα σαπούνια που αφήνουν το δέρμα λίγο ξηρό.
Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5276 times
Ηλικία: 57

Παναγιώτη, περιμένω αυτό με το λεμόνι και το φασκόμηλο... Αν θυμάμαι καλά το κρυπησες ανελεητα... Έκανες σε αυτό sniff control???
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11682 times
Been thanked: 12001 times
Ηλικία: 48

Ναι και είναι τέλειο αρωματικά! Μοσχοβολάει το άτιμο!
Παναγιώτης
spyrosm
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 27 Δεκ 2023, 09:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Ηλικία: 38

Πρώτο post από εμένα.
Αν κάποιος ενδιαφέρεται για σαπούνια σώματος 100% φυσικά (ακόμα και το άρωμα), προτείνω τα παρακάτω:
Από εξωτερικό χρησιμοποιώ από The Black Stuff εδώ και μήνες. Τα σαπούνια είναι χειροποίητα ψυχρής μεθόδου και εκτός από την ποιότητά τους, παρόλο που χρησιμοποιεί μόνο αιθέρια έλαια για τα αρώματα, μυρίζουν ιδιαίτερα και πολύ ωραία. Παρασκευάζουν και αποσμητικά και έχουν και Fun page στο Facebook για όποιον θέλει να δει γνώμες. Ωστόσο, επειδή στέλνουν από Ιρλανδία, τα μεταφορικά μπορεί να φανούν πολλά, αλλά δίνει και εκπτώσεις.
Αγαπημένα μου είναι Bay Rum, Dogs Bay Beach και The Good Room.

Ingredients (Dogs Bay Beach): Distilled water, Saponified Oils of (Olive, Coconut, Sustainable RSPO Palm, Castor), Shea Butter, Carrageen Irish Seaweed, Spirulina, Oatmeal, Volcanic Pumice, Essential Oils of Sweet Orange, Juniper, Black Spruce, Patchouli, Cinnamon, Kaolin Clay, Sea Salt, Blue Mica.

Αν κάποιος προτιμάει τα ελληνικά προϊόντα, προτείνω τα σαπούνια από Nymfes Cosmetics. Για μένα είναι τα καλύτερα από Ελλάδα, είναι εξίσου καλής ποιότητας με τα προηγούμενα, και εδώ με ιδιαίτερα αρώματα (100% φυσικά), που όμως είναι πιο unisex.
Αγαπημένα μου είναι Trick or Treat, Skins Superfood και Make a Wish.

Ingredients (Trick or Treat): Sodium Cocoate, Sodium Olivate, Sodium Ricinoleate, Beer, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Fruit, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Activated Charcoal, Illicium Verum (Star Anise) Fruit Oil Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Zingiber Officinalis (Ginger) Oil, Cinnamomum Zeylanicum Bark Oil, Cinnamal, Limonene, Linalool* *naturally occurring essential oil components

Αριστερά Dogs Bay Beach, δεξιά Trick or Treat.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9860 times
Ηλικία: 54

Εικόνα

Εικόνα
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1545
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12966 times
Been thanked: 13611 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Εικόνα
Προτείνω για δοκιμη Officina Artigianna : Maremoto, ενυδάτωση και αίσθηση φρεσκάδας μοναδική....
aenaos15
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 09 Μαρ 2024, 18:06
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 44 times
Ηλικία: 62

Εδω και λίγους μήνες χρησιμοποιώ το Kappus Sandalwood και ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”