Επιλογή aftershave balsam

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Χάρης
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 19 Σεπ 2023, 09:47
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 89 times
Been thanked: 135 times
Ηλικία: 51

Ατσα τα lidl θα τσεκαριστει λιαν συντομως
Tallowας απο κουνια
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Χάρη δοκίμασέ το και γράψε τις εντυπώσιες σου (small tip - σε στεγνό και όχι βρεγμένο πρόσωπο ρίξε ελάχιστες σταγόνες στην παλάμη και κάνε επάλειψη ,και θα δείς ποσο γρήγορα θα απορροφηθεί).
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Χάρης
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 19 Σεπ 2023, 09:47
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 89 times
Been thanked: 135 times
Ηλικία: 51

Ουτε καν νωπο; τελειως στεγνο;
Tallowας απο κουνια
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Γιέπ , ούτε καν νωπό.
(Σου γράφω τι διαδικασία κάνω εγώ και για τη δική μου φάτσα δουλεύει καλύτερα... )
Αφού τελειώσω το ξύρισμα περνάω στο βρεγμένο προσωπο alum.
Αφήνω το alum να σταθεί όσο να ξεπλύνω πινέλο μπωλ μηχανή και λοιπά τζάτζαλα - περίπου 2 λεπτα ας πούμε δεν κρατάω και χρονόμετρο.
Καλό ξέπλυμα με δροσερό νερό και σκούπισμα με καθαρή φρέσκια πετσέτα (πάντα να έχεις μια πετσέτα ξυρίσματος και μόνο ξυρίσματος που είναι δικιά σου και πεντακάθαρη , να μην την χρησιμοποιεί κανείς άλλος και να είναι μόνο και μόνο για το σκούπισμα προσώπου , ούτε χέρια ούτε τίποτε άλλο)
Αν θέλω να δοκιμάσω ένα σαπούνι δεν βάζω τίποτα μετά , αφήνω το πρόσωπο όπως είναι.
Ειδάλλως μετά από λίγη ώρα (πχ ενα εικοσάλεπτο) βάζω ένα μη αλκοολούχο κατα προτίμηση balm, σε στεγνό πρόσωπο.

Λοσιόν και λοιπά οινοπνευματώδη θα βάλω μετά από ώρα αφού έχει σταθεί και απορροφηθεί το balm.
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Χάρης
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 19 Σεπ 2023, 09:47
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 89 times
Been thanked: 135 times
Ηλικία: 51

Εικόνα

Μου εφεραν δωρακι αυτο το balmακι το οποιο με 2 δοκιμες που εκανα ειναι αρκετα καλο καμια λιπαροτητα και απορροφαται αμεσως απο το δερμα επισης σωστο στομιο για να βγαινει η κρεμουλα και οχι οπως της siberica yeti(το μονο φαουλ) που βγαινει λιγο ανεξελεγκτα τιμη σχετικα καλη τα 75ml γυρω 5-6€
Tallowας απο κουνια
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”