Blackland Era

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8983 times




Ακολουθεί μετάφραση από τον επίσημο ιστότοπο της Blackland..

100% ανοξείδωτο ατσάλι

100% φτιαγμένο στις ΗΠΑ, μέχρι τη συσκευασία

Μεταλλική τρισδιάστατη κεφαλή με την πιο εξελιγμένη τεχνολογία που υπάρχει

Ανοχές τόσο σφιχτές όσο τα ξυραφάκια CNC

Πέντε επίπεδα πλάκας βάσης τόσο στην ανοιχτή χτένα όσο και στη μπάρα ασφαλείας για συνολικά δέκα επιλογές πλάκας βάσης

Τέλεια σύσφιξη λεπίδας από άκρη σε άκρη

Αδύνατο να φράξει

Ανθεκτικό και εκπληκτικό μαύρο φινίρισμα

Ημι-κοίλη λαβή για ιδανική ισορροπία και κατανομή βάρους

Περιλαμβάνονται έξι δακτύλιοι λαβής για να προσθέσετε κράτημα όταν το θέλετε

Το πλήρες ξυράφι ξεκινά από 75 $

(Αναμενόταν να κυκλοφορήσει τον Μάιο 2021.) Φτάσαμε τέλη Ιουλίου και αναμένουμε ακόμα..


Μπορείτε να εκτυπώσετε τρισδιάστατο μέταλλο;
Η μεταλλική τρισδιάστατη εκτύπωση υπήρχε εδώ και λίγο καιρό,
αλλά υποβιβάστηκε σε μεγάλα και πολύπλοκα μέρη χαμηλού όγκου,
όπου η υπερβολική τιμή θα μπορούσε να δικαιολογηθεί.
Κανένα καταναλωτικό προϊόν δεν κατασκευάστηκε με αυτόν τον τρόπο καθώς η τιμή ήταν πολύ υψηλή και οι όγκοι πολύ χαμηλοί.

Αυτή είναι η αυγή μιας νέας εποχής. Συνεργαζόμαστε με το 3DEO, μια νεοφυή εταιρεία παραγωγής προσθέτων με έδρα το Λος Άντζελες.
Η ευπρέπεια και η νέα τους τεχνολογία συνδυάζει την τεχνολογία αιχμής 3D εκτύπωσης με την ταχύτητα και την αξιοπιστία της άλεσης CNC.
Το αποτέλεσμα είναι ο πρώτος μεταλλικός τρισδιάστατος εκτυπωτής ικανός για αληθινή μαζική παραγωγή με ακρίβεια διαστάσεων
που ταιριάζει με CNC και κόστους που ταιριάζουν με τα χυτά μέρη.
Αυτή είναι μια επανάσταση στην παραγωγή και η Blackland βρίσκεται στην πρώτη γραμμή.
Αυτό είναι μεγαλύτερο από ξυράφια. Πιστεύουμε ότι αυτό είναι το μέλλον της αμερικανικής παραγωγής.



Ultra-Premium ξυράφι σε τιμή για όλους
Τα τελευταία πέντε χρόνια δημιουργήσαμε μια επιχείρηση που πωλεί τα καλύτερα ξυραφάκια στον κόσμο στην τιμή που θα περιμένατε για ένα προϊόν υψηλής ποιότητας.
Υψηλή ποιότητα και υψηλή τιμή. Παίρνεις ότι πληρώνεις.

Όχι όμως με την Εποχή. Η εποχή είναι ό,τι θα θέλατε ποτέ σε ένα ξυράφι με το ένα τρίτο περίπου του κόστους του μέσου ξυραφιού μας.
Τέλεια ευθυγράμμιση λεπίδων και ανοχές επιπέδου CNC; ( Έλεγχος.) Η πιο άκαμπτη σύσφιξη της λεπίδας που είναι δυνατή φυσικά; ( Έλεγχος.)
Ανοξείδωτο ατσάλι για να διαρκέσει μια ζωή; ( Έλεγχος.) Κατασκευάστηκε στις ΗΠΑ και υποστηρίχθηκε ισόβια από μια εταιρεία που πραγματικά χαρίζει; Το ξέρεις.

Όλα για 75 $.



Το Era είναι το πιο προηγμένο και ευέλικτο ξυράφι που έχουμε φτιάξει ποτέ και είναι επίσης το φθηνότερο ξυράφι που έχουμε φτιάξει ποτέ.
Στην πραγματικότητα, είναι η ίδια τιμή με το πινέλο ξυρίσματος Signature. Είναι αυτή η έξυπνη επιχείρηση; Πιθανώς όχι. Αλλά είναι ένα πολύ καλό ξυράφι.


Μια εποχή για όλους
Με πέντε επίπεδα επιθετικότητας τόσο στην ανοιχτή χτένα όσο και στη μπάρα ασφαλείας, υπάρχει ένας συνδυασμός Era ιδανικός για τον τύπο δέρματος και γενειάδας.
Ευαίσθητο δέρμα ή ίσως είστε νέοι στα ξυραφάκια DE; Η μπάρα ασφαλείας Επίπεδο 1 ή 2 είναι το εισιτήριο.
Αναζητάτε την καλύτερη δυνατή απόδοση για να χαράξετε τα μουστάκια; Πάρτε ένα Επίπεδο Τέσσερα ή Πέντε σε ανοιχτή χτένα για να ολοκληρώσετε τη δουλειά.
Όποια και αν είναι η ανάγκη ή η προτίμησή σας, υπάρχει μια εποχή για εσάς. Εάν δεν γνωρίζετε τι χρειάζεστε,
θα σας βοηθήσουμε να επιλέξετε το τέλειο συνδυασμό με βάση την εμπειρία σας.
Όπως σε όλα τα πράγματα Blackland, αν δεν το αγαπάτε, δεν χρειάζεται να το κρατήσετε. Η πολιτική μας για την αστρική επιστροφή σας έχει καλύψει.


Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα




Εικόνα




Εικόνα

Κάθε Era αποστέλλεται με έξι δακτυλίους λαβής που κλειδώνουν σε αυλακώσεις στη λαβή για να σας δώσουν την επιλογή για λίγο περισσότερο κράτημα εάν το χρειάζεστε. Χρησιμοποιήστε όσες θέλετε ή καμία απολύτως. Πειραματιστείτε και βρείτε τη ρύθμιση που σας δίνει την απόδοση και την αίσθηση που ψάχνετε.
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
KostasX13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 18:45
2
Τοποθεσία: Κορινθία
Has thanked: 6 times
Been thanked: 488 times
Ηλικία: 34

30$ το καθε επιπλεον plate θα παιξει

•°Live for today because tomorrow may never come°•
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8983 times

Ανοίγουν αύριο 28 Ιαν. 2022 οι προπαραγγελίες..
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
Pain
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 27 Δεκ 2021, 15:31
2
Τοποθεσία: Άνοιξη
Has thanked: 34 times
Been thanked: 167 times
Ηλικία: 45

Λοιπόν μιας και την απέκτησα την μηχανή να πω την άποψη μου .είναι μια μηχανή όμορφα ζυγισμενη,βαριά σχετικά ,η τουλάχιστον σου δίνει την αίσθηση στα χέρια ότι είναι στιβαρή ,όμως στο ξύρισμα είναι τρομερά ήπια μηχανή και αυτή που πήρα είναι με το 5plate ,από απόδοση δεν με ενθουσίασε ,θα την δοκιμάσω και με άλλες λεπίδες για να βγάλω τελικά συμπεράσματα αν και με perma στην δεύτερη χρήση την δοκίμασα .Σε γενικές γραμμές πάντως και σαν πρώτη εντύπωση δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα .Θεωρώ ότι δύσκολα θα πάρει την θέση κάποιας άλλης μηχανής από αυτές που έχω lupo DC-6c-r41 .
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8983 times

Βγάζει Safety Bar & Open plates!
Να υποθέσω έχεις πάρει την 5 Safety?
Ανέβασε αν θες μερικές pics να πάρουμε μάτι!
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
Pain
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 27 Δεκ 2021, 15:31
2
Τοποθεσία: Άνοιξη
Has thanked: 34 times
Been thanked: 167 times
Ηλικία: 45

Λοιπόν επειδή θέλω να είμαι δίκαιος και επειδή όποιος βιάζεται σκοντάφτει και ειδικά 🐈 σαν εμένα στο πξ την πατάμε πολύ εύκολα θέλω να ανατροφοδοτήσω την προηγούμενη τοποθέτησή μου και να αναφέρω τα εξεις :Σήμερα είπα να κάνω ξύρισμα με lupo DC κλειστή πλευρά στην μια πλευρά και era safety bar plate 5 στην άλλη πλευρά με λεπίδα Gillette 7 η ώρα μαύρη εννοείτε και στης δύο μηχανές ,και χωρίς λόγο έκανα τραμπα της λαβές στην era η two piece και στην lupo της era ε λοιπόν οι μηχανές ήταν εκπληκτικές και οι δύο ,σαφέστατα και η λεπίδα έκανε τεράστια διαφορά στην era ,μου άρεσε πολύ η λεπίδα αυτή .Η κεφαλές και των δύο μηχανών είναι ακριβός στα 28 gr και οι δύο ,η λαβή της era ποιο βαριά στα 73 gr και η two piece στα 61gr,τώρα στο επόμενο ξύρισμα θα παίξουν οι μηχανές με της δικές τους λαβές ώστε να δω εάν τελικά η μεταμόρφωση της era ήταν μόνον από την αλλαγή της λεπίδας ,εάν ήταν από την λεπίδα λογικά με την δική της λαβή που θα πάει στα 100gr ενώ σήμερα έπαιζε στα 87 θα είναι ακόμα πιο αποδοτική .Συγνώμη παιδιά εάν σας κούρασα αλλά θεώρησα σωστό να αναθεωρήσω την άποψη μου και να σας γράψω τον λόγο ώστε εάν θέλετε να πείτε και εσείς την άποψη σας ,πιθανολογο ότι μπορεί να είναι μια μηχανή που να αλλάζει αρκετά ανάλογα με την λεπίδα , ενώ πχ η lupo μέχρι τώρα ότι και να της έχω βάλει θα ξυριστω περίπου το ίδιο αποδοτικά απλά αλλάζει η αίσθηση στο πρόσωπο .

Προστέθηκε μετά από 57 λεπτά 6 δευτερόλεπτα:
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Pain
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 27 Δεκ 2021, 15:31
2
Τοποθεσία: Άνοιξη
Has thanked: 34 times
Been thanked: 167 times
Ηλικία: 45

Διαπιστώσεις για όσους ενδιαφέρονται για την μηχανή : Η μηχανή αλλάζει πάρα πολύ η αποτελεσματικότητα της ανάλογα με την γωνία ξυρίσματος ,όσο απομακρύνεις την λαβή από το πρόσωπο τόσο πιο επιθετική και αποτελεσματική γίνεται,σε κανένα σημείο όμως η μηχανή δεν φοβίζει,όμως η μηχανή όταν πας με την γωνία που της τεριαζει γίνεται πολύ αποτελεσματική και παράλληλα παραμένει ήπια και μαλακή σαν αίσθηση .
Άβαταρ μέλους
kwnssk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 09 Μαρ 2022, 09:50
2
Τοποθεσία: Ίλιον
Has thanked: 50 times
Been thanked: 89 times
Ηλικία: 36

υπάρχει κάποιο νεώτερο feedback κατα την χρήση της?
Κώστας
-------------
:animals-dogrun:
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1126
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12676 times
Been thanked: 8697 times
Ηλικία: 44

Εχουμε καποιο νεοτερο update απο κανενα χρηστη της Era;
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Pain
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 27 Δεκ 2021, 15:31
2
Τοποθεσία: Άνοιξη
Has thanked: 34 times
Been thanked: 167 times
Ηλικία: 45

Παιδιά δεν έχω δώσει παραπάνω ευκαιρίες στην era το τελευταίο διάστημα μιας και οι αγορές των vintage μηχανών και οι ξυριστικες δοκιμές με την πάρτη τους με έχουν κερδίσει.για τα καλά ,θα κάνω όμως κάνα ξύρισμα με την era πάλι και.θα επανέλθω .
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”