Merkur 907c

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5276 times
Ηλικία: 57

Χαιρετώ κι από εδώ...

Πέρασα μια βόλτα σήμερα από το Kosmosman, για κάτι ψιλοπραγματα και με την ευκαιρία ρώτησα την κοπέλα, τι θα μου πρότεινε για την άθλια ελιά του προσώπου μου...

Πλέον, μετά και την σφαλιάρα που έφαγα, δεν αισθάνομαι και τόσο άνετα να πλησιάζω την μηχανή στην ελιά, οπότε πάντα μένει μια φορά εκνευριστικη τούφα...

Αυτό που μου πρότεινε είναι τη συγκεκριμένη μηχανή... Σαν ψεύτικη μου φάνηκε κι εντελώς μινιον...

Βασικά, ο συνδυασμός της τιμής της μαζί με το μεγεθος και το περίεργο σχηματακι της, συν το γεγονός ότι δεν έχω βρει κάποιες κριτικές για να ξέρω τι θα συναντήσω καθώς και για την αποτελεσματικότητα της σε κρεατοελιές που εξέχουν και τρίχες να βγαίνουν από μέσα της και γύρω γύρω, με απετρεψαν από την αγορά της...

Έχει δοκιμαστεί από κάποιον? Θα μου τη συστήνετε για το συγκεκριμένο σημείο ή έχω κι άλλες εναλλακτικές?

Στην φώτο η εν λόγω ελιά...

Εικόνα
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8567 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Ακριβώς εκεί εχω κ εγώ 🤔. Απλά η δική μου δεν έχει καμία ιδιαίτερη τριχοφυΐα πάνω της κ η τριχοφυΐα το μυστακίου ξεκινά μετά το περίγραμμά της. Που κ που χρησιμοποιώ ένα τρίμερ μύτης αυτιών για 3-4 τρίχες που βγαίνουν πανω της. Ίσως, αν το επιθυμούσες βέβαια, να έπαιρνες τη γνώμη ενός δερματολόγου αν μπορεί να αφαιρεθεί χωρίς παρατράγουδα, λόγω της θέσης της ακριβώς πάνω στο αυλάκι.
Μπάμπης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”