Clubman Reserve Gents Gin After Shave Lotion

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Καλησπέρα
Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί θέλω να αγοράσω ένα σαπούνι που να συνδυάζεται με το Clubman Reserve Gents Gin After Shave Lotion. Έχω δει δυο σαπούνια το ένα είναι Ariana & Evans London Gin Club και το δεύτερο Stirling Soap Co. Gin & Tonic on the Rocks.
Μήπως κάποιος φίλος τα έχει για να μου πει αν ταιριάζουν ή έχει να μου προτείνει κάποιο άλλο;
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1544
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12953 times
Been thanked: 13609 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Φίλε, @filman , το London Gin της A&E έχει πιο λεμονάτη αίσθηση και τη μυρωδιά των εσπεριδοειδών που αφήνει στο πρόσωπο, ενώ το Gin &Tonic της Stirling έχει περισσότερο το άρωμα του Gin και την αίσθηση της μενθόλης στην επιδερμίδα του προσώπου. Θα έλεγα ότι το σαπούνι της Stirling ειναι πιο καλοκαιρινό και κατά τη γνώμη μου ταιριάζει περισσότερο με το afsl της Clubman. Νομίζω τουλάχιστον!!! 🙏💈🙏
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

@gkarave σε ευχαριστώ.
Δεν γνωρίζω αν έχεις το gents gin αλλά από την περιγραφή σου το stirling μάλλον συνδυάζεται περισσότερο.
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1544
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12953 times
Been thanked: 13609 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

@filman ... ακριβώς, έχω δοκιμάσει και τα δύο σαπούνια και έχω και το afsl Gents Gin , όποτε από προσωπική πείρα, μου ταιριάζει καλύτερα το σαπούνι της Stirling. Το σαπούνι της A & E "αφήνει" πιο περίπλοκη αίσθηση στο πρόσωπο και πάντα προς την πλευρά των εσπεριδοειδών. Έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον. Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως.
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

@gkarave βοήθησες αρκετά και σε ευχαριστώ.
Η αίσθηση της μενθόλης στο stirling πως είναι;
Είναι όσο χρειάζεται ή σου πέφτουν τα μάγουλα;
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1544
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12953 times
Been thanked: 13609 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

@filman ... στα σαπούνια της, μου φαίνεται λιγότερο έντονη η αίσθηση της μενθόλης σε σχέση με την ένταση που έχουν τα afsl της εταιρίας... γενικά δίνουν καλό αποτέλεσμα σε pos shave χωρίς υπερβολές σε αρώματα ή μεταξυριστικές ιδιότητες...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”