Βρηκα 100 λεπιδες feather αλλα..ΕΡΩΤΗΣΗ!

Orestis ssl
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 13 Δεκ 2020, 02:36
3
Has thanked: 25 times
Been thanked: 28 times

Πάνω από 200 λεπίδες εννοώ, όχι κουτιά.Απλα δεν το διευκρίνισα πριν και το λέω.
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1544
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12953 times
Been thanked: 13609 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

@Orestis ssl ... και πάλι μην ανησυχείς ! Ο καιρός περνάει και δεν θα καταλάβεις πότε θα μειωθεί ο αριθμός τους... πάντα βέβαια, υπάρχει και η επιλογή να χαρίσεις ή να δωρίσεις κάποιες από αυτές .... έτσι κάνουν οι "χομπίστες" !
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 790 times

Νώντας έγραψε: 11 Ιαν 2021, 21:21 Όσον αφορά τα κουτάκια, που γράφει ο @Sitalkas υπάρχουν και
κίτρινες των 5, έχω πάρει από Τάϊ, και όλες μα όλες, μαύρες ή κίτρινες, 5 ή 10 είναι ακριβώς οι ίδιες.
Πολλοί λένε ότι οι κίτρινες είναι πιό γλυκές και κοφτερές και οι μαύρες πιό τραχιές,
οι Γιαπωνέζοι της Φέδερ επιμένουν, είναι οι ίδιες όλες...
Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ κίτρινες αλλά από ότι έχω διαβάσει κι εγώ είναι ίδιες και έβγαιναν έτσι για την ασιατική αγορά. Για εδώ έβγαιναν οι μαύρες. Θέμα marketing να υποθέσω (Ασία χαρούμενα χρώματα, Δύση μουντίλα)
Από περιέργεια ρώτησα τον τυχερό φίλο. Όχι ότι δεν έχω βαρέσει κι εγώ μια κατοστάδα feather αλλά άλλο είναι να τη βρίσκεις αναπάντεχα στο ντουλάπι σου. Ίσως αρχίσω να κρύβω λεπίδες από δω κι από κει για να τις ανακαλύπτω στο μέλλον και να χαίρομαι XD

@gkarave Αν έχω μοιράσει λεπίδες και φτηνές μηχανές σε φίλους και γνωστούς, μπας και μπουν στο πξ. Δυστυχώς κανείς δεν ανταποκρίθηκε ούτε εκτίμησε τη χειρονομία. Τα πολυλέπιδα τους έχουν σκλαβώσει.
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”