Ποια ξυριστική μηχανή ασφαλείας να αγοράσω;

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Παιδες σοβαρευτειτε!

Το παιδι ειναι ακομη στην αρχη, τι Futur, Vision, iKon διαβαζω.. Και τη Feather ειναι σε μια τιμολογιακη κατηγορια που δεν ειναι δεδομενο οτι θα μπορει να την παρει! Να γραφετε τι προτεινετε με βαση τις δικες του αναγκες, και οχι ΤΙ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ!
:danke
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Αλέξουρος
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 10:42
13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Στέφανε, αν δεις πιο πάνω, με την άδεια του Αποστόλου το θέμα φιλοξενεί μία δευτερεύουσα ερώτηση. Σε αυτή αναφέρονται τα τελευταία μηνύματα.
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Επαναφέρω το θέμα γιατί τη Δευτέρα θα παραγγείλω τη Merkur Futur.Μου αρέσει σε χρυσό χρώμα αλλά θέλω να μου πείτε αν ξεθωριάζει το χρώμα αυτό με την αραιή χρήση που θα του κάνω.Αν είναι να ξεθωριάζει να πάρω τη χρωμίου τότε.
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Hλια εγω εχω την ματ και δεν εχω κανενα προβλημα 2 χρονια τωρα . Η γυαλιστερη επισης δεν νομιζω
να εχει προβλημα οποτε μπρονζε - χρωμιο -ματ πιστευω θα ειναι για μια ζωη .Νομιζω ο XRISTOS METALL
εχει γυαλιστερη .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

boltsis έγραψε: σε χρυσό χρώμα αλλά θέλω να μου πείτε αν ξεθωριάζει το χρώμα αυτό με την αραιή χρήση που θα του κάνω.Αν είναι να ξεθωριάζει να πάρω τη χρωμίου τότε.
Μολις τελειωσεις το ξυρισμα απλα ξεπλυμα οχι σκουπισμα δυνατο με πετσετα αγριας υφης
Εννοω κατι βαμβακερες που με τον καιρο εχουν γινει καπως σκληρες
Την επομενη απλα λιγο ξυδι,τριψιμο με τα δαχτυλα και ισα ενα περασματακι με πετσετα απαλης υφης

Εαν τις αφησεις παρα πολυ καιρο και πιασουν σαν "αλατα" τοτε υπαρχουν βουρτσες και στιλβωτικα να στην κανουν καθρεφτη αλλα μιλαμε για σπανια περιπτωση
Το εργοστασιακο νικελ-χρωμιο σε μεγαλες μαρκες ειναι μεγαλης αντοχης μην ανησυχεις.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Aύριο περιμένω τη Merkur futur χρυσή για χρυσά ξυρίσματα :dance3 .Παρακαλώ όμως παραμένω μαχαιράς :megagrin , απλά κάνω μια πολύ μικρή συλλογή DE!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
sakis11
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 05 Σεπ 2020, 10:56
3
Has thanked: 15 times
Been thanked: 28 times

Mercur 34c
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”