Scottish Spirit by Epsilon

Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Άρωμα ουΐσκι με ελαφρά ξυλώδη αίσθηση. Αντρικό άρωμα που όμως δεν μπουχτίζει και δεν νιώθεις να σε πνίγει, χωρίς να φωνάζει την παρουσία του (άλλωστε για asl μιλάμε)
Εχω την εντύπωση ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί με σαπούνια και κρέμες που συνήθως ταιριάζω με το Old Spice (το νέο φυσικά :D) ακόμα και με το Tabac, γενικά με μια ευρεία γκάμα χειμερινών γεύσεων :D .
Εχει και μια ΕΛΑΦΡΙΆ δόση μενθόλης και δεν αφήνει καμία λιπαρή αίσθηση!
Όσο για τη διάρκεια, θα σας πω ότι ο Γιώργος (Wellshaved) με ειδοποίησε χθες ότι δεν έχει μεγάλη διάρκεια ( τον ρώτησα και μου είπε ότι το δέρμα του είναι κανονικό). Στο δικό μου έντονα λιπαρό δέρμα κράτησε πολύ! Εγώ το μυρίζω ήδη για σχεδόν 2 ώρες ! Καταλαβαίνουμε όμως ότι εδώ έχουμε να κάνουμε με τα προσωπικά χαρακτηριστικά του καθενός!
Στο post shave πάντως είναι που ξεχωρίζει. Περιποίηση ισάξια τουλάχιστον με του Floid vigoroso. Ένα μικρό ερεθισμό στο "καρύδι" στο λαιμό τον έσβησε στο 5λεπτο.
Έμεινα εξαιρετικά ευχαριστημένος με την αγορά του και ειλικρινά το βλέπω για το προσωπικό μου top 5!


Εικόνα
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Τα είδα κι εγώ στη μειωμένη τιμή λόγω Black Friday και ψήθηκα... Αλλά μάλλον θα πάρω το κατοστάρι. Και το μπλε (ενδιαφέρον και του ουίσκι, αλλά θα ήθελα πρώτα να το μυρίσω).
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Ακη δοκιμασες και σφηνακι?
Let the music play
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Εγω οντας (καρα)φαν τετοιου ειδους οσμων ψηθηκα να δοκιμασω ενα φακελλακι δειγμα-δωρο. Και λεω ψηθηκα γιατι αντιστοιχα το μπλε που εχω δοκιμασει περα απο τη μυρουδια που μου αρεσε, μου αφησε μια κολωδη και λιπαρη αισθηση στο δερμα για αρετη ωρα. Αν αυτο οπως λες (γιατι κι εγω εχω λιγο λιπαρη επιδερμιδα) για την γρηγορη αποροφηση και την απαλη αισθηση στεγνου δερματος ισχυσει σε μενα και με δεδομενη τη χαμηλη σχετικα τιμη -αν δεν ξανω λαθος- παω φουλ για τετρακιλη συσκευασια (χαχαχαχαχα).

Προστέθηκε μετά από 1 ημέρα 10 ώρες 24 λεπτά 30 δευτερόλεπτα:
Τελικά δεν με ενθουσίασε. Περί τις 4 ώρες ξυρισμένος και πάω να χαϊδέψω το μάγουλο και τα δάχτυλα "φρενάρουν" σαν το αυτοκίνητο που κινείται με ελαφρά σηκωμένο το χειρόφρενο. Θα δοκιμάσω και το άλλο φακελλάκι με την amber. Πάντως από μυρουδιά σκίζει.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Μήτσο, αφού είσαι φαν των ουσκίζουσων οσμών, δοκίμασε το Luxina. Προσωπικά μου αρέσει γιατί μαζί με το ουίσκι έχει και την ξυλώδη μυρωδιά του βαρελιού.
Noir άρωμα, ταμάμ για χειμώνα. Απο περιποιητικες ιδιότητες, σε εμένα κάνει δουλειά, άνω δηλαδή του μέσου όρου, και ΔΕΝ "λαδωνει".
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

H καλύτερη και πιο "βαριά¨μυρουδιά στο είδος (ουίσκυ παλιό και καπνιστό ξύλο) είναι το meissner tremonia strong'n scottish. Φοβερό αλλά δεν έχει καλή απορρόφηση. Και υπάρχει σε σαπούνι κρέμα λοσιόν και μπαλμ.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
ElGreco
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 14:24
5
Τοποθεσία: Πρέβεζα
Has thanked: 4443 times
Been thanked: 4704 times
Ηλικία: 48
Επικοινωνία:

Πραγματικά ¨βαρύ¨ το tremonia. Μυρίζεις σαν ξυρισμένος-μεθυσμένος ένα πράγμα!
Τάσος
looʞ ɐʇ ʇɥıuƃs pıɟɟǝɹǝuʇlʎ
-----------------------------
https://metamatiakleista.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ. Αυτό είναι το τρίτο που είχα. Και είναι πολύ μα πάρα πολύ περιποιητικό για το δέρμα και αφρό καλόν κάνει κλπ κλπ. Το ίδιο ισχύει και το asl που λέμε πιο πάνω μόνο που δεν στεγνώνει καλά στο δέρμα δεν έχει καλή απορόφηση.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
ElGreco
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 14:24
5
Τοποθεσία: Πρέβεζα
Has thanked: 4443 times
Been thanked: 4704 times
Ηλικία: 48
Επικοινωνία:

Συμφωνώ Δημηητρη. Τα σαπούνια είναι άριστα -ειδικά το dark limes που μου έστειλες μου άρεσε πολύ και γευστικά- , τα balms (που γενικά τα προτιμώ από τα lotions) τα βρήκα πολύ περιποιητικα επίσης. Το ένα και μοναδικό asl της εταιρίας που έχω δοκιμάσει προσωπικά μου άφηνε μια ξηρότητα. Balm (και σαπούνι φυσικά) θα ξαναέπαιρνα σίγουρα. Asl μάλλον όχι.
Τάσος
looʞ ɐʇ ʇɥıuƃs pıɟɟǝɹǝuʇlʎ
-----------------------------
https://metamatiakleista.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Κυριοι, να επιστρεψουμε στο θεμα μας ;)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”