Ακονόπετρα Βερμίου

Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Μετά την Coticule, την δική μου τουλάχιστον, σίγουρα θέλω μία για τελείωμα.
Αν δεν περάσω μετά από τα lapping films δεν μπορώ να ξυριστώ με τίποτα.
Για αυτό ψάχνομαι.
Πάλι δηλαδή καταλήγουμε στην Naniwa super 12k από ότι κατάλαβα... :)
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
NYC1920
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 19:42
5
Τοποθεσία: Βόλος
Has thanked: 11521 times
Been thanked: 9171 times
Ηλικία: 47

vsmirnios έγραψε: 25 Σεπ 2019, 09:28 Ο συγκεκριμένος κύριος δεν πουλάει πέτρες Βερμίου.
Πριν καιρό κάποιος του έστειλε μια πέτρα για να την δοκιμάσει έχει κάνει και βίντεο με την εν’ λόγο πέτρα.
Το γνωρίζω.Διάβασα το κείμενο .
Δημοσίευσα το λινκ ,επειδή στο εξωτερικό οι ακονόλιθοι Βερμίου βρίσκονται σχετικά εύκολα,
αλλά πολύ δύσκολα κάποιος μπορεί να τους προμηθευτεί στην Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
vsmirnios
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 05 Ιαν 2016, 17:11
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 6216 times
Been thanked: 5379 times
Ηλικία: 54

Είναι καθαρά θέμα προτίμησης. στις φυσικές δεν είσαι ποτέ σίγουρος για το αποτέλεσμα μέχρι να τις δοκιμάσεις. Αντίθετα με τις τεχνίτες αυτό που θα αγοράσεις αυτό θα πάρεις ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο.Όσο αναφορά για το lapping film το δοκίμασα και μου έβγαλε πολύ άγρια κόψη και το σταμάτησα.
Tzimisce έγραψε: 25 Σεπ 2019, 13:22 Μετά την Coticule, την δική μου τουλάχιστον, σίγουρα θέλω μία για τελείωμα.
Αν δεν περάσω μετά από τα lapping films δεν μπορώ να ξυριστώ με τίποτα.
Για αυτό ψάχνομαι.
Πάλι δηλαδή καταλήγουμε στην Naniwa super 12k από ότι κατάλαβα... :)
Added in 2 minutes 35 seconds:
Έλληνας είναι ο προμηθευτής, απλά προτιμά το εξωτερικό για φορολογικούς λόγους, είναι ερασιτέχνης.
NYC1920 έγραψε: 25 Σεπ 2019, 13:41
vsmirnios έγραψε: 25 Σεπ 2019, 09:28 Ο συγκεκριμένος κύριος δεν πουλάει πέτρες Βερμίου.
Πριν καιρό κάποιος του έστειλε μια πέτρα για να την δοκιμάσει έχει κάνει και βίντεο με την εν’ λόγο πέτρα.
Το γνωρίζω.Διάβασα το κείμενο .
Δημοσίευσα το λινκ ,επειδή στο εξωτερικό οι ακονόλιθοι Βερμίου βρίσκονται σχετικά εύκολα,
αλλά πολύ δύσκολα κάποιος μπορεί να τους προμηθευτεί στην Ελλάδα.
Ordo ab chao
Alexander
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 13 Απρ 2023, 13:32
Has thanked: 1 time

Με θυμάσαι με είχες στείλει το ,mail του τότε από Θεσσαλονίκη και είχα αγοράσει μια . Τι κάνει το παιδί μπορούμε να τον βρούμε πάλι 😃?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 19 Απρ 2023, 07:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Δεν χρειάζεται να κάνεις ολική παράθεση όταν απαντάς στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα. Φιλικά, Αντώνης.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιποίηση των straight razors”