Polsilver Super Iridium

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Ένα ξύρισμα έκανα με αυτές από του ebay και μπορώ να πω ότι ήταν καλές. Δεν κατάλαβα μεγάλη διαφορά, από την άλλη είναι μόνο ένα ξύρισμα, οπότε δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά.

Ούτε που γνωρίζω πως εξακρίβωσαν ότι η παχιά γραμματοσειρά σημαίνει Κίνα, έτσι έγραψαν σε προηγούμενα μηνύματα.

Διαφορές σε περιτύλιγμα και κέρωμα δεν έχουν. Κερί είχαν και οι δύο απλά στου Γιώργου την είχα καθαρίσει γιατί την έβαλα στην gillette superspeed μου και δεν μου αρέσει να αφήνει κηλίδες και μετά να την καθαρίζω με κίνδυνο να χαλάσει ευκολότερα η επιμετάλλωση.

Και οι δύο είναι χρησιμοποιημένες, το S που είναι μισογραμμένο είναι έτσι μόνο σε αυτή την λεπίδα, σε άλλες είναι πιο καλό.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μιας και εχεις βγαλει ωραιες και επεξηγηματικες φωτογραφιες, γιατι δεν συντασσεις και ενα αντιστοιχο email και στειλτα ειτε στον επισημο διακινητη PG της Πολωνιας ειτε στο εργοστασιο κατασκευης στη Ρωσια, αξιωνοντας μια απαντηση. Θα βοηθησεις πολυ κοσμο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Ωραία θα βρω κάποιο email για να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο και θα σας πω ότι μου απαντήσουν. Ευχαριστώ!

Προστέθηκε μετά από 18 λεπτά 55 δευτερόλεπτα:
edit: Λοιπόν έστειλα ένα μεγαλούτσικο mail και τους είπα τι παρατήρησα στο ένα το πακετάκι και τι στο άλλο και περιμένω τώρα να μου δώσουν τα φώτα τους. Θα σας κρατήσω ενήμερους σε ότι και να γίνει.
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Από όσο έχω καταλάβει μετά από μερικά email και αυτοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Και εξηγώ. Μιλάω με την P&G Ελλάς, μου απαντά: Σχετικά με τα ερωτήματα σας, θα ήθελα να σας απαντήσω ότι ο κωδικός που αναφέρετε είναι ο κωδικός παραγωγής, ο οποίος υποδηλώνει που έχει παραχθεί το προΐόν. Ανάλογα με το εργοστάσιο παραγωγής και την νομοθεσία της χώρας παραγωγής και την χώρα στην οποία το προΐόν κυκλοφορεί , μπορεί να αναγράφεται σε ξεχωριστό σημείο ή να μην αναγράφεται καθόλου. Επίσης το μέγεθος της γραμματοσειράς εξαρτάται κι αυτό από το εργοστάσιο παραγωγής.

Αποφασίζω να στείλω στο τμήμα της P&G της Πολωνίας καθώς στην συσκευασία αυτό λέει και λαμβάνω το εξής μήνυμα: Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η συσκευασία που μας στείλετε στην εικόνα δείχνει λεπίδες ξυριστικής μηχανής από την Polsilver, αλλά μπορούν να παραχθούν σε διαφορετικές αγορές, συνεπώς μπορεί να προκύψει ποικιλία στον καθορισμό του κωδικού παραγωγής. (μετάφραση από google translate)

Οπότε το τμήμα της Ελλάδας λέει ότι έχει σχέση ανάλογα με το εργοστάσιο και την χώρα ενώ της Πολωνίας λέει ότι παράγονται σε διαφορετικές χώρες και ο κωδικός παραγωγής δεν μπορεί να είναι ο ίδιος.

Μα καλά, η P&G Πολωνίας είναι ο επίσημος διανομέας, δεν ξέρει τι στο καλό γίνεται με το προϊόν του; Δεν παράγονται αυτές οι λεπίδες μόνο στην Αγία Πετρούπολη; Τόσα διαφορετικά εργοστάσια παράγουν τις Polsilver ώστε να υπάρχουν τέτοιες διαφορές; Δεν ξέρω τι στο καλό συμβαίνει. Πιστεύω ότι έχω μπερδευτεί πιο πολύ απ' ότι πριν...
Sotisbill
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 19:48
6
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 189 times
Been thanked: 229 times
Ηλικία: 41

Έψαχνα να παραγγείλω καμιά 100αδα να βρίσκεται και παρατήρησα ότι ανέβηκε η τιμή τους κατά πολύ.Λετε να σταμάτησε η παραγωγή? Λίγοι είναι που πουλάν.πριν κάνα 6 μην τις πήρα πολύ φθηνά.
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Τι γίνεται με τις Polsilver δεν μπορώ να καταλάβω. Έχουν σταματήσει , αυξάνεται η τιμή ,δεν ξέρω. Εκεί που βρήκα τη λεπίδα που μου ταιριάζει τώρα τις ψάχνω. Μου τελείωσαν όλες αλλά ευτυχώς έχω κρατήσει μια για την Κυριακή που θέλω να κάνω το καλό μου ξύρισμα. Παντρεύομαι και βαπτίζω τη δεύτερη κορούλα μου. Καταλαβαίνετε πως θέλω να βγει αυτό το ξύρισμα.
Τώρα είδα κάποιους φίλους ότι αγόρασαν από Μαρόκο και Βουλγαρία και θέλω να μάθω αν είναι γνήσιες ή μαϊμού. Πριν μια εβδομάδα πήρα τηλέφωνο στο hairmaker και μου είπε πως θα έχει περίπου σε δυο εβδομάδες. Θα περιμένω να δούμε και τις τιμές τους.
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Σπέσιαλ μέρα η Κυριακή Φίλιπε!
Να ζήσετε να χαίρεστε και τα πιτσιρίκια σας!
Κάποια στιγμή ένας τύπος είχε βγάλει βρώμα ότι σταμάτησε η παραγωγή τους αλλά έδινε μεγάλες ποσότητες.
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
theo's
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 21:51
8
Has thanked: 8873 times
Been thanked: 8903 times
Ηλικία: 61

Φίλιππε,
έχω μισό ? κουτάκι από τις Polsilver και αρκετά από τις Wizamet Iridium Super.
Τα τελευταία μοιάζουν με τα Polsilver, εγώ προσωπικά τα βρίσκω καλύτερα.
Αν θες στείλε pm τη Σύστασή σου να σου στείλω μερικά.
Δεν λέει να μείνεις αξύριστος σε τέτοιο γεγονός.
.. ;)
Θεόδωρος
Τάς τε λεωφόρους μή βαδίζειν - Aut viam inveniam aut faciam
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Τη δεύτερη παρτίδα μου τις είχα πάρει (κάτω απο εικοσάρικο αν θυμάμαι καλά) από τον
Razor Club (Σουηδία)
Το ίδιο μαγαζί στο λιμάνι τις έχει στα 45+ ταχυδρομικά
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οπως τα λεγαμε, δυστυχως.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”