Arko Maximum Comfort Shaving Cream

Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Λοιπόν, με πείσατε. Μόλις παρήγγειλα 2 ακόμα Maximum Comfort, γιατί αυτή που έχω ανοιγμένη είναι στο τελευταίο 25% και 3 Derby Lemon, γιατί τελικά το ξύρισμα θέλει το εσπεριδοειδές του. Δηλαδή, την Proraso την Άσπρη την τελειώνω, την Arko Max Comfort την τελειώνω, άνοιξα την Proraso κόκκινη και με μπατάλιασε με το σανδαλόξυλο, πρέπει να έχω πάντα ένα εσπεριδοειδές στη rotation, αλλιώς θα πάθω κάτι. Τα εσπεριδοειδή είναι "χαρούμενα" σαπούνια και τα βρήκα και προσφορά, οπότε... Χτύπησα και άλλα 3 χοιροπινέλα Ομέγα και ένα brush stand και είμαι κομπλέ. Γιατί τελικά καλός ο Ιταλός, αλλά καλός κι ο Τούρκος... :D Τελεία, πρέπει να μην ξαναγοράσω άλλο σαπούνι για τα επόμενα 10 χρόνια. Πώς κρατήθηκα και δε χτύπησα κάμποσα Via Barberia ακόμα, δεν ξέρω... Αλλά όταν σου δίνουν τα τούρκικα εσπεριδοειδή 1,30 το ένα, δε μπορείς να πεις όχι...
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Μου ρθαν οι 2 Arko, το κακό είναι πως λήγουν Αύγουστο 2019. Δηλαδή σχετικά γρήγορα. Ενώ οι Derby πάνε 2021. Οπότε θα πρέπει να βιαστώ να τελειώσω Arko πρώτα...
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Χαχα ουτε καν [mention]Omegaman[/mention] ! Τίποτα δε θα παθουν! Μη τις έχεις δίπλα σε καλοριφέρ κλπ η πχ στο μπάνιο και θα σαι στρατηγός και πολυ μετά το μετά το 2019. Μια χαρά θα ξυρίζουν, μην ανησυχείς!
Εικόνα
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Μπα! Τα έχω σε χαρτοκούτια κλεισμένα, να μην τα βλέπει ούτε ο ήλιος! Και ούτε καλοριφέρ είναι κοντά. Είναι σε ντουλάπα-αποθήκη. Mη μου λες τέτοια, γιατί θα με πορώσεις και θα πάρω κι άλλα! :violence-uzi: Το τι αυτοπειθαρχία έδειξα αυτές τις μέρες για να μην πάρω κι άλλα Via Barberia και κάμποσες ακόμα κρέμες δεν περιγράφεται! Νόμπελ ξυριστικής υπομονής και διαλογισμού Ζεν θα έπρεπε να πάρω. Ένα μαγαζί είχε βάλει τα πάντα 22% έκπτωση. Περιορίστηκα σε 30 ευρώ ψώνια.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Και να γίνει πηχτή κάποια στιγμή, κανένα θέμα...Λίγο νερό παραπάνω και είσαι οκ.

Συνέχισε παρακαλώ τις αγορές!
Εικόνα
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Ευχαριστώ για την συμβουλή και για τον καθησυχασμό (με είχε πιάσει ένα αγχος ότι θα χαλάσουν όλα), αλλά μη με ενθαρρύνεις, αποθάρρυνση χρειάζομαι! Χαχαχαχα! Ήδη έχω πρόβλημα χώρου, πέραν του γεγονότος πως μπορώ να κάτσω 10 χρόνια χωρίς να αγοράσω τίποτα πια. :D
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Kι εμένα με πιάνει άγχος αλλά θα δεις ότι δε χαλάνε. 10 χρόνια? Θες να σου πω πόσο βγάζω εγώ? 8)
Εικόνα
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Α, πας παραπάνω από 10; Χαίρομαι! Οι Ρωμαίοι είχαν μια παροιμία, "κοινό κακό, μισή χαρά!". :laughing-rolling: Αν μας χαλάσουν, θα παρηγορεί ο ένας τον άλλο! :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”