Photobucket χωρίς συνδρομή και φωτογραφίες στο φόρουμ

Αγγλιστί FAQ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Καλό μήνα σε όλους :)
Όπως όλα δείχνουν το Photobucket δεν θα επιτρέπει από εδώ και στο εξής το λεγόμενο "hotlinking" σε άλλες ιστοσελίδες -εάν δεν πληρώσει ο χρήστης συνδρομή. Οπότε εάν το χρησιμοποιούσατε μέχρι σήμερα όπως εγώ και δείτε ότι εξαφανίστηκαν φωτογραφίες σας από το φόρουμ, μάλλον θα φταίει αυτό. Εάν όντως υλοποιηθεί η αλλαγή αυτή στους όρους χρήσης θα σβήσω εντελώς το λογαριασμό εκεί και θα προσπαθήσω να ανεβάσω ξανά από άλλη παρόμοια υπηρεσία κάποιες από τις φωτογραφίες που έχω κατά καιρούς βγάλει, ειδικά αυτές που αφορούν σε δοκιμές εξοπλισμού.
Τυχόν προτάσεις για άλλο αντίστοιχο hosting μπορούν, αν θέλετε, να κατατεθούν σε αυτό ή άλλο νήμα. Πχ έχω ακούσει καλά λόγια για το Imgur και θα το εξετάσω πλέον σοβαρά. Καλημέρα :D
Γιώργος
stergios

Με imgur ανεβαζω κ γω. Δε γνωριζω τα συν και τα κατα βεβαια αλλα τη δουλεια μου την κανει. Δεν γνωριζω αν εχει περιορισμο στον ογκο δεδομενων πχ.
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Το imgur δέχεται το ανέβασμα φωτογραφιών χωρίς να απαιτείται εγγραφή στο site αλλά μετά από την πάροδο λίγων ημερών τις διαγράφει. Αντιθέτως, αν οι φωτογραφίες ανέβουν από εγγεγραμμένο μέλος (και εννοείται πως προηγουμένως έχει κάνει login) τις κρατάει σε άλπουμ στο προφίλ του χρήστη. Η εγγραφή στο site είναι δωρεάν και κρατάει φωτογραφίες για τουλάχιστον 2,5 χρόνια (επιβαιβεωμένο από τον δικό μου λογαριασμό).
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Όπως τα περιγράφει ο Ηλίας από πάνω,τα ίδια ισχύουν και για το postimage το χρησιμοποιώ 3 χρόνια χωρίς πρόβλημα.

Επίσης και το flickr που είναι της yahoo,και αυτό το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα,και από τα λίγα που μπορείς να ανεβάσεις μεγάλα αρχεία πχ: φωτογραφίες ασυμπίεστες (raw) 55mb,παρέχοντας και metadata.

~ Γιώργο μπράβο θα μπώ να κατεβάσω ότι έχω από τον φωτοκουβά μην χαθούν... :handgestures-thumbupleft:
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Υπάρχει προγραμματάκι για τους περιηγητές σας που εμφανίζει τις φωτογραφίες του φωτοκουβά

Για Firefox και για Chrome
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4992
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22268 times
Been thanked: 7781 times
Ηλικία: 67

Ξαναεμφανίστηκαν οι παληές φωτογραφίες! Εκανε κάτι το φόρουμ ή μας έκανε την "χάρη" το Photobucket;
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Εγώ τίποτα, μάλλον το Photobucket...
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Τα πιασαν τα λεφτα τους ε; :D
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγίες και "Πρώτες Βοήθειες" για το φόρουμ”