Τι θα ξαναπάρω

paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Σε όλα τα γνωστα ξένα ξυριστομαγαζα,στο λιμανι κ γενικα παντού.Κ με 8,9 ευρώπουλα οι εκατό.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Για Αθήνα κάτι?
Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Aπό τα δυσκολότερα θέματα.., λοιπόν βγάζοντας στην άκρη όλα τα ευκόλως εννοούμενα πως θα ήθελα πάντα mdc και τα htgam/synergy κτλ κτλ και αδιαφορώντας για τα συστατικά θα ήθελα την GFT Sandalwood sc ξανά.
Δε ξέρω πως μου κόλλησε έτσι αλλά να, λέμε τώρα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Στα σαπούνια και στις κρέμες ακόμα μου αρέσουν πολλά οπότε το αφήνω.
Αλλά Floid Vigoroso και Aqua Velva (USA) θα πάρω και θα ξαναπάρω και θα ξαναπάρω...με τα γαλόνια .... :D
Α και Μενούνος λεμόνι!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Αλλά Floid Vigoroso και Aqua Velva (USA) θα πάρω και θα ξαναπάρω και θα ξαναπάρω...με τα γαλόνια ....
Μαζί σου captain !!

:dance:
Γιάννης
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Haslinger με γάλα προβάτου (φοβερό value for money) + ToBS Jermyn Street (κρέμα ή σαπούνι) - διακριτικό αλλά φοβερό άρωμα (για τα γούστα μου πάντα).
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Σχεδόν τρία χρόνια μετά, είμαι σε θέση να γράψω σ' αυτό το νήμα και για σαπούνια.

Με την παραγγελία από το TVB Shaving που περιμένω εντός των ημερών, έχω στοκάρει ήδη δύο σαπούνια. Θα έχω τρία στικάκια Αrko και πέντε puck Haslinger (καλέντουλα, φασκόμηλο, μέλι, φύκια, προβατάκι). Δεδομένου ότι το Wilkinson Sword στικ είναι ακριβό και όχι διαθέσιμο στην Ελλάδα, επέλεξα να στοκάρω το Arko που μάλλον είναι καλύτερο κιόλας. Δεν αποκλείω να ξαναπάρω και το La Toja βέβαια. Από Haslinger θα πάρω άλλο ένα, αν φέρει ο Γιώργος τις νέες βερσιόν με τα αλουμινένια μπολάκια (μάλλον την αλόη) και τέλος μέχρι... το 2023 τουλάχιστον.

Μες στο 2018 θα πάρω τουλάχιστον ένα puck από Tabac και Mitchell's Wool Fat, πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα. Βασικά, έτσι όπως το σκέφτομαι, μετά το 2025 που μπορεί να έχει αδειάσει το ντουλάπι μου αν κόψω τις αγορές (στ' αλήθεια όμως, πράγμα θεωρητικά δύσκολο), σκοπεύω να απομείνω με ένα Tabac, ένα MWF, ένα Arko να υπάρχει για πάσα χρήση (και ταξίδια, διακοπές) και κάποιο Haslinger (ακόμα δεν ξέρω ποιο). Άντε και κάποιο ελληνικό.

Κρέμα θα ξαναπάρω μόνο σε ώρα ανάγκης μάλλον κι έτσι δεν θα το ψάξω πολύ. Θα πάω προς Nivea δηλαδή που βρίσκεται παντού και μ' αρέσει πολύ. Αν και η αγαπημένη μου απ' όλες τις κρέμες που έχω δοκιμάσει είναι η πράσινη Palmolive, την οποία όμως δεν έχω ξαναπάρει, εδώ και ενάμισι χρόνο που μου τελείωσε το πρώτο σωληνάριο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”