Lord Platinum Class

Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Roadrunner έγραψε:Ενώ με EJ89 και L6 δεν με είχε ενθουσιάσει το Platinum, με την Parker open comb σάρωσε.

Δυσκολα θα στοκάρω πάντως, προτιμώ τη γλυκύτητα του Racer.
Πραγματικά είναι εξαιρετικός συνδυασμός και για εμένα. Μόνο για ένα ξύρισμα όμως. Στο δεύτερο ξύρισμα μου τα χαλάει.

Αν έχεις δοκίμασε μια Gillette silver blue με τη Parker... Απίστευτο ξύρισμα. Σαν να μην υπάρχει λεπίδα.

Added in 1 hour 10 minutes 40 seconds:
captain_hx έγραψε:Στα δικά μου Lord Platinum Class γράφει Super Stainless απάνω στην λεπίδα :think:
Οι δικές μου γράφουν κανονικά Platinum Class. Τι παίχτηκε εδώ; :confusion-questionmarks:

Άσχετο με το θέμα αλλά οι Rapira Swedish Super Steel που δοκίμασα χθες, γράφουν πάνω Super Stainless... Όπως και να' χει είναι άνετα οτι χειρότερο έχω δοκιμάσει από λεπίδες. Απλά αίσχος.
Νίκος
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Οι δικές μου είναι σαν αυτές στη δεύτερη φωτο. Λέτε να έγινε κανένα μπέρδεμα στο εργοστάσιο;

Εικόνα

Εικόνα
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Να οι δικές μου

Εικόνα

Όλο κάτι τέτοια κουλά γίνονται με τις λεπίδες. Υποχθόνια σχέδια της Gillette!
Νίκος
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Αν δεν μιλάμε για Κινέζικες λεπίδες μάλλον είναι για διαφορετική αγορά.Σύνηθες με τις lord είναι να βρίσκεις τις λεπίδες τους σε διαφορετικά κουτάκια πολλές φορές,τακτική που ακολουθεί και η supermax.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Από Αμέρικα τις πήρα σε πακέτο με πολλά ξυραφάκια από διάφορες μάρκες. Ίσως εκεί έτσι τις πουλάνε γιατί και ο Maggard Razors στη σελίδα του έτσι τις έχει.

Για μένα είναι άλλη μια μέτρια λεπίδα (η Lord Platinum Class Super Stainless)
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Δοκίμασα το ξυράφι που έρχεται μαζί με την L6 στη συσκευασία.
Για να είμαι ειλικρινής δεν πρόσεξα αν ήταν το platinum ή το stainless αλλα νομίζω ότι ήταν το platinum.
Και λέω ήταν, γιατί εκπλήρωσε το σκοπό του και έδωσε 4 φανταστικά ξυρίσματα, ενώ στο πέμπτο ζορίστηκε λίγο και πετάχτηκε. Όλα έγινα με την L6.
Γλυκό και κοφτερό ξυράφι χωρίς να δημιουργεί ερεθισμούς στα 4 ξυρίσματα, ενώ στο 5ο παρατηρήθηκαν σημάδια κόπωσης.
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
AfterGR
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 20 Μάι 2018, 12:42
5
Been thanked: 90 times

Μου τις έδωσε ο Γιώργος στον Πειραιά όταν του είπα οι πήρα αυτές που μου έκαναν συνολικά το καλύτερο ξυρισμα+χωρίς ερεθισμούς, δηλαδή R89 και personna platinum, voskhod

Τις βάζω επάνω να τις δοκιμάσω και έρχεται το σοκ
Μια κατεβασιά και τα έχει πάρει όλα, μετά atg πάλι ένα πέρασμα σαν εκτυπωτής και δεν χρειάστηκε παρά ελάχιστο clean up

Νιώθω την αποφασιστικότητα του feather χωρίς ούτε ένα ερεθισμό, έκανα 6 ξυρισματα, δεν έχω ξανακρατησει λεπίδα πάνω από 4, και την άλλαξα πιο πολύ από περιέργεια να δώσει μήπως βελτιωθηκα εγώ στον χειρισμό, για αυτό και το καλύτερο ξυρισμα
Έβαλα λοιπόν τα voskhod , κανένας ερεθισμός, αλλά δεν έχει το βάθος των lord
Μάλλον έγιναν τα αγαπημένα μου και πήρα μόνο ένα πακέτο

Καθαρά προσωπική υπόθεση η λεπίδα, μέχρι και ο χειρισμός του περάσματος παίζει ρόλο

Προστέθηκε μετά από 1 λεπτό 20 δευτερόλεπτα:
Στην πρώτη παράγραφο εννοώ ότι μου έδωσε και αυτές όταν του είπα ότι θέλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο
Άβαταρ μέλους
SrTv
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Οκτ 2020, 20:30
3
Has thanked: 3539 times
Been thanked: 3165 times

Αγοράζοντας μια Lord L6 το ξυράφι που ήταν μαζί στη συσκευασία ήταν το new lord platinum. Στη λεπίδα γραφεί lord platinum super stainless.
Έκανε δυο ξυρίσματα και στο δυο με τραβούσε.
Δεν ξέρω αν φταίει η συγκεκριμένη λεπίδα αλλά δεν προτίθεμαι να αγοράσω μια 5άδα για να το διαπιστώσω. Η αρνητική πρώτη εντύπωση δε με αφήνει.
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Εξεπλάγην από τη λεπίδα! Τις είχα χρόνια στο συρτάρι αλλά δεν τις είχα ανοίξει. Κακώς!
Let the music play
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”