Έχει δοκιμάσει κανείς το Bvlgari man in black?

Απάντηση
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Έχει δοκιμάσει κανείς το Bvlgari man in black? Ποια η γνώμη σας για το συγκεκριμένο άρωμα? Το δοκίμασα χθες(16/4/2016), στο Hondos Center στην Ομόνοια και, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω.........
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Ρωτάς για το δευτερο αγαπημένο μου χειμωνιατικο άρωμα οπότε δε μπορώ να είμαι αντικειμενικός. 2 μπουκάλια κατανάλωσα τον χειμωνα που μας περασε.
Άρης
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2148
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2486 times
Been thanked: 4538 times
Ηλικία: 47

Γλυκό λάστιχο αυτοκινήτου χαχαχα
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Arisk έγραψε:Ρωτάς για το δευτερο αγαπημένο μου χειμωνιατικο άρωμα οπότε δε μπορώ να είμαι αντικειμενικός. 2 μπουκάλια κατανάλωσα τον χειμωνα που μας περασε.
Λοιπόν, φίλε Άρη, το αγόρασα πριν από λίγο στο Hondos Center(Ομόνοια), σε πολύ καλή τιμή!!!!! 72 ευρώ αντί για 98, που ήταν και η αρχική τιμή του....Ψέκασα 2 φορές τον λαιμό μου(9:50) και μπορώ να πω πως έχει καταπληκτική διακύμανση(Projection/sillage), μέχρι στιγμής.......Είναι eau de parfum και είναι λογικό να κρατά αρκετές ώρες......Αφορμή στάθηκε "Παρασκευιάτικη" έξοδος, όπου τυπάς στην παρέα μοσχοβόλησε όλο το μαγαζί, καθώς έμπαινε..........."Αρρωστάκι" και αυτός με ρετρό καταστάσεις, παραδοσιακό ξύρισμα και αρώματα........Μου είπε το όνομα του αρώματος και το έβαλα στο μάτι.........Σημαντικό: Μην αγοράζεις από μαγαζιά στυλ Notos Galleries ή Sephora, το ίδιο άρωμα το πουλούσαν 10-12 ευρώ παραπάνω........Hondos Center και ξερό ψωμί, λέμε.......
ΥΓ: Καλημέρα!
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Παναγιώτη θα διαφωνήσω μαζί σου οσον αφορά τις τιμες στα καταστηματα. Εγώ το dior sauvage το βρηκα φθηνότερο στο hondos απο όπου και το πήρα ενώ το spicebomb το ειχε φθηνοτερο το notos. Νομιζω οτι δεν υπαρχει γενικος κανόνας και οτι ολα τα μαγαζιά έχουν διακυμανσεις τοσο στην αρχική τιμη οσο φυσικά κ στις προσφορες.
Το bulgari ειναι απίστευτο άρωμα και μονο κολακευτικά σχολια εχω πάρει. Εχει πολύ καλή ισορροπία στις νοτες που περιέχει και φυσικά πολυ καλή διαρκεια αφου ειναι edp.
Το notos παρεπιπτωντως το εχει στα 90κατι αλλα εχει κ 25%off gift set με shower gel (επισης καταπληκτικό) shaving soap και κατι αλλο που δεν θυμαμαι σε νεσεσερ bulgari
Άρης
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Πόση διάρκεια έχεις από Sauvage? Μου θυμίζει το bleu de chanel και κρατά 9 ώρες πάνω μου........Το bulgari διήρκεσε πάνω μου από τις 9:50 μέχρι τώρα..........Συνολικά 7 ώρες, καθόλου δεν με χαλάει............
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Παναγιώτη το Bvlgari αδικειται με αυτές τις θερμοκρασίες. σε 15〈 βαθμους κελσίου δείχνει τα προσόντα του.
Τo sauvage με πληγώνει γιατί ενω ηθελα να του δώσω ευκαιρίες μάλλον δεν τα πάμε και πολύ καλα οι δυο μας στην διάρκεια. 4-5 ώρες. Ισως καλομαθημένος απο τα edp και τα πιο βαριά edt. Γενικά στα καλοκαιρινά αρώματα έχω ενα θέμα πλην 2-3 που μου έκατσαν κουτί πάνω μου.
Μάλλον θα πάει για πωλητήριο :(
Άρης
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Φίλε Άρη, με ξαφνιάζεις δυσάρεστα! Το Sauvage κρατά απίστευτα πολλές ώρες πάνω στα δέρματα των περισσοτέρων ανθρώπων και ας είναι "φρέσκο" άρωμα.......Όταν θα ανέβει και άλλο η θερμοκρασία, φοβάμαι πως θα το μυρίζουν από 1 χιλιόμετρο μακρυά.........Θεωρώ πως το Bvlgari θα πάρει τον ερχόμενο Χειμώνα τις ευκαιρίες που του αξίζουν.......Στο μεταξύ έδωσα το Dior homme στον πατέρα μου, διότι ήθελα κάτι πιο "αρσενικό" στην συλλογή μου! Να δοκιμάσεις και το Fahrenheit Cologne, το οποίο κρατά επίσης 7 ώρες πάνω μου και είναι καινούριο άρωμα.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Το fahrenheit το δοκιμασα και έχεις δίκιο. ειναι εξαιρετικό για τους λάτρεις του συγκεκριμενου αρώματος. Εγώ το φορεσα παααρα πολυ στα φοιτητικά χρόνια και εχω μπουκωσει απο fahrenheit.
Στον πατερα σου ποιό homme εδωσες; Το απλο, intense , ή parfum?
Άρης
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Το dior homme eau de toilette. Είναι το πιο "γυναικείο" από τα 3!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”