Τι κινητό έχετε?

Απάντηση
NavalArchitect

Να κάνω μία ερώτηση: τί επιδότηση δίνουν περίπου στην Ελλάδα για αναβάθμιση?

Καταλαβαίνω πως δεν γίνεται να δοθεί μία συγκεκριμένη απάντηση στην ερώτηση, μιας και το ποσό επιδότησης είναι εξαρτώμενο του μηνιαίου λογαριασμού αλλά και του τύπου συμβολαίου που έχει ο καθένας.

Έχω 2-3 χρόνια να αναβαθμίσω, μικροί λογαριασμοί κάθε μήνα, αλλά θέλω να σταθμίσω αν με συμφέρει να αγοράσω τηλέφωνο από εδώ [ή] να αναβαθμίσω στην Ελλάδα (κάτι που θα κάνω αν έλθω για ένα σύντομο ταξίδι τον Αύγουστο). Αν είναι όμως να αγοράσω συσκευή και μετά στην Ευρώπη να αλλάξω κάποια στιγμή πρόγραμμα/πάγιο, τότε πρέπει τη συσκευή να την αγοράσω τώρα...

Για την ιστορία, η συσκευή που σκέπτομαι να αγοράσω είναι είτε Galaxy 6 Edge, LG G4 ή iPhone 6+ (πρώτο και τρίτο σε 128Gb version), πιθανώς και το Note 4 Edge.

Αν κανείς έχει άποψη, τί συμφέρει, τί όχι, θα ήθελα να την ακούσω...
Άβαταρ μέλους
evaggelos1971
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 19 Μάι 2015, 11:41
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Πυλαία
Has thanked: 941 times
Been thanked: 421 times
Ηλικία: 53

Καλησπέρα Κωνσταντίνε, επειδή με το ερώτημα σου καλυπτεις σχεδόν και τις απαντήσεις που θα μπορούσαν να δωθουν, άποψη μου είναι να έρθεις σε επαφή με τον παροχο σου και για τις συσκευές που σε ενδιαφέρουν να πάρεις τις τιμές εκπτώσεων που θα σου δώσουν και να δούμε και σε τιμές sktroutz τι σε συμφέρει, πχ το note4 edge έχει σχεδόν 300ευρω διαφορά από παροχο και τιμές sktroutz, αν είναι μικρή η επιδότηση καλύτερα να την πάρεις σε έκπτωση λογαριασμού, μέχρι τον Αύγουστο θα υπάρχει περαιτέρω μείωση στις τιμές και θα έχεις ακόμα πιο σαφή εικόνα.

Σε φίλο για το πρόγραμμα RED1 Vodafone με 60+ ευρώ το μήνα πάγιο του έδωσαν 260ευρω επιδότηση.

Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο, την καλησπέρα μου.
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι......
Evaggelos
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Εχω ακομα το Samsung Galaxy S4 LTE SHV-E300L και θα το αλλαξω μονο οταν τα φτυσει :-)
Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Έχω το Sony Ericsson Xperia mini pro.

Eρώτηση. Ποιός ξέρει πως μπορώ να μεταφέρω όλες τις επαφές ( σε ποιό αρχείο θα τις βρώ ) γιατί θέλω να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και δε μπορώ να το κάνω αφού θα τις χάσω όλες.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
NavalArchitect

Ευάγγελε ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Ηλίας έγραψε:Έχω το Sony Ericsson Xperia mini pro.

Eρώτηση. Ποιός ξέρει πως μπορώ να μεταφέρω όλες τις επαφές ( σε ποιό αρχείο θα τις βρώ ) γιατί θέλω να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και δε μπορώ να το κάνω αφού θα τις χάσω όλες.
Ηλία άμα συνδεθείς με κάποιο acount google, αποθηκεύονται εκεί.
Εγώ δηλαδή που έχω acount δεν έχω πρόβλημα και μπορώ ακόμα και να τις επεξεργαστώ από το gmail.
Αλλιώς θα βρεις διάφορα προγράμματα ( :google ) :beah2 .
Απλά προσωπικά προτιμάω να τα έχω συνεχώς συνχρονισμένα με κάποιο e-mail γιατί ανά πάσα στιγμή κάτι μπορεί να συμβεί και να τις χάσω. Για αυτό θέλω να έχω πάντα backup.
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Κωνσταντίνε τον Σεπτεμβριο κυκλοφορεί το IPhone 6s με σημαντική διαφορά και στον επεξεργαστη (Α9) και στην κάμερα ( σιγουρα 12 MP και φήμες λενε και για 21 αν και για μενα και τα 12 ειναι άριστα)
Εαν δεν θα εχεις την υπομονή - χρόνο να περιμενεις τον Σεπτεμβριο τότε να πάρεις το S6.
Οσο για την επιδότηση να ξέρεις οτι αυτή πλεον αξίζει μόνο όταν συνοδευεται με 2ετές συμβόλαιο και φυσικά εχεις κ υψηλους λογαριασμους.
Άρης
NavalArchitect

Άρη σ'ευχαριστώ, δεν τα παρακολουθώ και είμαι τώρα στο μεταίχμιο να αναβαθμίσω/αντικαταστήσω το 4s που έχω από το Νοέμβριο του '11. Στην Κίνα και Κορέα οι τιμές είναι πιό ακριβές από εδώ, οπότε γι'αυτό μου πέρασε η σκέψη. Δεν βιάζομαι, δεν είναι κάτι απαραίτητο αλλά θα το σκεφθώ. Και πάλι ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Είμαι tech freak και δεν συμβιβάζομαι μαι οτιδήποτε λιγότερο από την σειρά note της samsung...
Αυτόν τον καιρό είμαι με το note 4
Ελπίζω όλα να πάνε καλά και "του χρόνου" να πάρω το 5.
Τώρα γιατί το κάνω αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Προσφατα αποκτησα το iphone 5c αντικαθηστοντας το Blackberry z10 το οποιο ειχα για δυο χρονια. Η χρηση που κανω ειναι καθαρα τηλεφωνικη και email. Ο κυριος λογος της αλλαγης ειναι το Mac book και η συμβατοτητα σε ολα με το τηλεφωνο το οποιο ειναι πραγματι παρα πολυ χρησιμο αλλα και η πτωση τιμης του συγκεκριμενου.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή τηλεφωνία”