Floid After shave

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει. Έχω ακούσει από πολλά μέλη για τη δροσιά του Floid. Δε λέω, είναι σχετικά δροσερό από μόνο του αλλα εγώ έχω βάλει περίπου 15 κρυστάλλους μενθόλης στο μπουκάλι των 150μλ και τώρα αρχίζω να νιώθω μία έξτρα δροσιά...
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Θεωρώ ότι έχει να κάνει και με το πόσο έχεις ερεθίσει το δέρμα κατα το ξύρισμα. Στα πρώτα μου ξυρίσματα στο ΠΞ με έτσουζε περισσότερο λογω κακής προετοιμασίας, απρόσεκτο ξύρισμα κλπ. Τώρα έχω κάνει και τόσο απαλό ξύρισμα που το Floid μετά δεν με έτσουξε καθόλου! Η δροσιά όμως υπάρχει πάντα!
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Σίγουρα έχεις ένα δίκιο Γιώργο... Γιατί πραγματικά στα πρώτα ξυρίσματα είχα πρόβλημα αλλά τώρα πάλι με καίει. Ακόμα και ένα πέρασμα να κάνω μόνο... Βέβαια μάλλον θα είναι αυτό που ανέφερε ήδη ο Digibill ότι μάλλον διαφέρει από δέρμα σε δέρμα που είναι απόλυτα φυσιολογικό!

Αλέξη, που βρήκες κρυστάλλους μενθόλης??? θα ήθελα πολύ να μάθω από περιέργεια και την διαδικασία που έκανες!
Ευχαριστώ
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Offtopic
Κρυστάλλους μενθόλης (σε μικρή συνήθως ποσότητα ή τσουχτερή τιμή) μπορείς να βρεις στα φαρμακεία αλλά εμένα όταν ζητούσα με κοιτούσαν σαν να είμαι εξωγήινος ή σαν να ζητούσα ναρκωτικά.
/Offtopic

Όσο για την διαδικασία, ο καλύτερος τρόπος για να τους δυαλύσεις είναι σε ζεστό υγρό αλλά φαντάζομαι πως έτσι θα χαλούσες την σύνθεση του floid οπότε για να μην κάνω υποθέσεις, μάλλον θα πρέπει να μας πει ο Αλέξης...
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 894 times
Επικοινωνία:

Κρύσταλλοι μενθόλης σε πολύ φθηνή τιμή, στο καταστημα χημικών Μοσχολιός, οδός Σωκράτους, πλησίον Βαρβακείου Αγοράς.
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Με τόσα που διάβασα, έβαλα ήδη το Vigoroso (το 400άρι) στο καλάθι των αγορών μου στο wellshaved. :bigsmilie

Καιρό έψαχνα για κάτι που να θυμίζει παλιό μπαρμπέρικο. Είμαι και λάτρης των ρετρό καταστάσεων γενικότερα, οπότε ελπίζω να μπορέσω να το προμηθευτώ το ταχύτερο.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

προσωπικα το vigoroso το θεωρω κορυφη στα asl.δεν εχω δοκιμασει το pashana, αλλα απο οτι μου ειπαν και αυτο κορυφαιο ειναι.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Roadrunner έγραψε:Με τόσα που διάβασα, έβαλα ήδη το Vigoroso (το 400άρι) στο καλάθι των αγορών μου στο wellshaved. :bigsmilie

Καιρό έψαχνα για κάτι που να θυμίζει παλιό μπαρμπέρικο. Είμαι και λάτρης των ρετρό καταστάσεων γενικότερα, οπότε ελπίζω να μπορέσω να το προμηθευτώ το ταχύτερο.
Προσωπική άποψη πάντα, το θεώρω από τα κορυφαία. (Αυτή την στιγμή το κορυφαίο μέσα σε 4-5 που έχω).
Πάντα στο τέλος που σκέφτομαι τι AS να βάλω ενώ σκέφτομαι διάφορα κατά την διάρκεια, στο τέλος το χέρι πάει αυτόματο στο Figaroso.
Είναι φοβερό σε ιδιότητες, είναι οικονομικό, είναι δροσιστικό. Γενικώς έχει πάρα πολλά θετικά. Must have για όσους ασχολούνται με Π.Ξ. και που σε εσένα που σου αρέσουνε και τα retro....
Υπογράφω προσωπικά ότι θα το καταυχαριστηθείς.

[spoiler=" Υπογραφή Κωνσταντίνος"]Εικόνα
:beah2[/spoiler]
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Όπως έγραψα και στο ξύρισμα της ημέρας, οι πρώτες μου εντυπώσεις από το Floid Vigoroso ήταν ανάμεικτες... Πολύ κάψιμο (πιο πολύ κι απ' το Jungle Man της LR, που το είχα για βαρύ) και το άρωμά του μου έπεσε βαρύ. Στενοχωρήθηκα λίγο μια και περίμενα πώς και πώς να το αγοράσω και να το χρησιμοποίησω, αλλά πήρα θάρρος από τα σχόλια εδώ και ειδικά τις πρώτες εντυπώσεις του digibill -που, διαβάζοντάς τες, μου θύμισαν τις δικές μου σκέψεις τώρα.

Θέλω να πιστεύω ότι θα το συνηθίσω, ειδάλλως θα καταφύγω στη λύση του 444 gel (μου το πρότεινε ο Γιώργος προχθές, κακώς δεν τον άκουσα) για να "μαλακώσω" τις ιδιότητές του.

Εννοείται, τέλος, πως το άρωμα του Vigoroso δεν άρεσε καθόλου στη γυναίκα μου, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία. :xp1
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Επειδή δεν βρήκα θέμα για το floid black γράφω εδώ.
Έχω ενθουσιαστεί με την αίσθηση βελούδου που αφήνει στο δέρμα μετά το ξύρισμα.
Και κυρίως με το υπέροχο άρωμα που προσωπικά δεν μου θυμίζει καθόλου το Black XS...
Υπάρχει κάτι που να μυρίζει ίδια σε edt?
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”