Πόσες μέρες να μην ξυριστώ;

roaming
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2014, 20:17
9
Has thanked: 47 times
Been thanked: 25 times

Προσέχω στην προετοιμασία αλλά με παιδεύει λίγο ο αφρός...Δεν είμαι σχεδόν ποτέ σίγουρος αν έχει αρκετό νερό..
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Ο αφρος πρεπει να ειναι αρκετα υγρος, αν νιωθεις οτι δεν περναει καλα το ξυραφι μην φοβασαι να ριξεις λιγο νερο (με το χερι, σε σταγονες μεσα στο μπωλ), επισης μπορεις να προσθετεις μεσα στην μαρεγκα και γλυκερινη, βοηθαει αρκετα. Και να θυμασαι παντα, οτι Π.Ξ .δεν εχει καμια σχεση με το ξυρισμα με συστημικες μηχανες. Θελει σωστη γωνια, και καθολου πιεση, μονο σχεδον το βαρος της μηχανης.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Τάσο, μπορεί να καταντήσει γραφικό αυτό που θα πω μιας που το έχουνε αναφέρει ήδη άλλοι αλλά και το διαβάζεις σε κάθε οδηγό.
Πρέπει όμως να το καταλάβεις καλά.
Εγώ καιρό ξυριζόμουνα αλλά δεν το είχα καταλάβει για αυτό και δεν μπορούσα να ξυριστώ κόντρα.

Το βασικότερο για εμένα??? ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΠΙΕΣΗ!!!! Αυτό πρέπει να το καταλάβεις καλά :bigsmilie . ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΠΙΕΣΗ!!!! ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!
Απλά άσε το ξυράφι πάνω. ΚΟΒΕΙ ΑΒΕΡΤΑ!!!!!! ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΠΙΕΣΗ! :bigsmilie και επίσης να μην ξεχάσω, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑ, ξέρεις τι?
ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΠΙΕΣΗ :bigeek :xp1
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
roaming
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2014, 20:17
9
Has thanked: 47 times
Been thanked: 25 times

Εντάξη..Δεν βάζω πίεση...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”