Ανδρέας, resolutions...

Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7388
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11254 times
Been thanked: 10685 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Καιιι τελικά κατέληξα σε ένα casio!

Εικόνα
https://www.coolblue.nl/product/826723/ ... #429813847

Δεν ήθελα ένα πιάνο, ήθελα κάτι για να περνάω καλά.
Το casio έχει καλούς ήχους πιάνου αλλά και επιπλέον 700 σχετικά καλές άλλες φωνές , ρυθμούς και πολλά άλλα καλούδια που το roland δεν έχει.
Η πολυφωνία του είναι στα 64 βέβαια αλλά δεν νομίζω πως θα μπορέσω ποτέ ή στο άμεσο μέλλον τουλάχιστον να το "μπουκώσω" με το παίξιμό μου. :D

Αν όλα πάνε καλά αύριο θα το έχω!
Εικόνα
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7388
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11254 times
Been thanked: 10685 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Νομίζω πως ήρθε η ώρα να ενημερώσω την λίστα μου!
Αφού έχουμε διανύσει το 1/3 του έτους, οπότε έχουμε και λέμε...

  1. Θα προσπαθήσω να μην αγοράσω πάνω από 3 σαπούνια φέτος. (Έχω αρκετά τα οποία πρέπει και να τελειώσω κάποτε!) -> Ακόμα το χω! :D (1 κρέμα ξυρίσματος όπου και θα φύγει "οσονούπω")
  2. Όχι άλλη ξυριστική μηχανή. (εκτός και αν είναι πραγματική ευκαιρία) -> Ναι αν και με τρώει λίγο το χέρι μου, προς το παρών είμαι καλά! :D
  3. Όχι πάνω από 3 asl/asb για φέτος 2 πλέων -> Εδώ τα πράγματα είναι κάπως δύσκολα καθώς έχω βλέψεις και "ανάγκες"... Αντέχω αλλά δεν ξέρω για πόσο!
  4. Θέλω σωστά πλήκτρα, έπαιξα σε πιάνο και θέλω να έχω ζυγισμένα πλήκτρα και πιεζοευαίσθητα (δεν ξέρω πως αλλιώς να τα πω) -> Done και είμαι ΠΟΛΥ χαρούμενος για την αγορά του!!!
  5. Θέλω να χάσω άλλα 20 κιλά, έχω κολλήσει στα 100 (μία πάνω μία κάτω). Πρέπει να αρχίσω να τηρώ την διαλειμματική μου νηστεία, αλλά και να τρώω λιγότερες μερίδες. -> Ακόμα κολλημένος, οι μερίδες μου πρέπει να μικρύνουν, πρέπει να το πάρω απόφαση!
  6. Σε συνέχεια του προηγούμενου, πρέπει να κινούμαι περισσότερο. Τώρα είμαι ένας με τον καναπέ. -> Έχω μπει σε πρόγραμμα, τουλάχιστον ακόμα πάει καλά!
  7. Πρέπει να μάθω επιτέλους Ολλανδικά, βασικά έχω ήδη γραφτεί αλλά είναι τον Οκτώβρη τα μαθήματα. Οπότε υπομονή! -> Για να δούμε τι θα γίνει γιατί παίζει να μην γίνουν τα μαθήματα έτσι όπως πάει το πράμα.
  8. Θα ήθελα πολύ να μάθω Γαλλικά (ή κάποια άλλη γλώσσα)-> καμία ιδέα; κανένας που να θέλει να με μάθει; :D ή να μου δείξει κάποιο online (δωρεάν ή λογικό ποσό).
  9. Να τελειώσω τουλάχιστον ένα σαπούνι φέτος. Όχι από τα σχεδόν τελειωμένα ή τα δείγματα! Αλλά από αυτά που έχουν πράμα ακόμα! -> Μου έβαλα δύσκολα... Δεν με βλέπω να τα καταφέρνω απλά γιατί δεν ξυρίζομαι τόσο συχνά (1-2 φορές την εβδομάδα)
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”