Ασθένεια της εποχής

Άβαταρ μέλους
Akist
Δημοτικό
Δημοτικό
Has thanked: 2158 times
Been thanked: 1623 times

Re: Σούπα

Δημοσίευση από Akist » πριν από 6 μήνες

Τελευταία δημοσίευση της προηγούμενης σελίδας:

Ιδέα κατά της κατάθλιψης

Εγώ σκέφτομαι να φτιάξω ένα "κουτί για το ΠΞ του άλλου" - πως είχε ο Javier Bardem τις παστίλιες - ε εγώ θα έχω ξυριστικά .

100% Αντικαταθλιπτικό και αν έχει και ωραία Aftershave και αρώματα που τραβάνε τα ενζενί (πως είναι η κλίση στα Γαλλικά ρε γ@μώτο ; :lmao ) ακόμη καλύτερα.

Θα βάλω μέσα ξυριστικά (σαπούνια, κρέμες, καμιά DE, λεπίδες, As) και άλλα παρφουμαριστικά και θα το στείλω στη γύρα για όποιον ενδιαφέρεται.

Το ρίχνω σαν ιδέα .... θα φτιάξουμε και κάποιους κανόνες απαράβατους και όπως πάει .

Υπάρχει ενδιαφέρον ;
Εγώ δεν έχω πρόβλημα να φτιάξω το κουτί και να τρέξω όλο το θέμα ,οι mods , admins [mention]Antonis[/mention] [mention]Stefanos[/mention] [mention]Vavous[/mention] τι λένε;

Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...

Άβαταρ μέλους
macho
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 9270 times

Δημοσίευση από macho » πριν από 6 μήνες

Ναπω και εγώ με τη σειρα μου οτι οι συναισθηματικές διαταραχές δεν είναι κάτι που πρεπει να φοβίζει. Ουτε αυτον που νοιωθει την διαταραχή αλλά ουτε και τους γύρω απο αυτον ανθρώπους.οι διαταραχές στην εποχή μας είναι κάτι πολύ σύνηθες και οφείλεται στο οτι ο άνθρωπος καθημερινά κυριολεκτικά βομβαρδίζεται απο αρνητικά ερεθισματα τα οποία κάποια στιγμη δεν μπορεί να διαχειριστεί. Οποίος έχει κάποια διαταραχή δεν είναι ουτε τρελός αλλά ουτε και επικίνδυνος για τους αλλους.γνώμη μουειναι οτι πρεπει να είμαστε όλοι πολύ προσεκτικοί στο πως αντιμετωπιζουμε κάποια πραγματα.δεν χρειάζεται ουτε πανικός ουτε απομόνωση. Όλα τα πραγματα αντιμετωπιζονται.πιστεύω οτι γενικά όλοι πρεπει να αλλάξουμε τροπο ζωής και να βλέπουμε λιγότερη τηλεοραση η οποία κατα την γνώμη μου είναι πολύ υπεύθυνη για πολλά απο τα αρνητικά συναισθήματα που μας δημιουργούνται.

AΠΟΛΑΨΗ ΑΣΟΥΜΕ! :D

Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Αγαπημένος εξοπλισμός: Sharp Objects...
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2563 times

Δημοσίευση από Iasonas » πριν από 6 μήνες

Με την βοηθεια των συντονιστων δημιουργηθηκε κανονικο θεμα, οποτε αν καποιος θελει να μοιραστει τις σκεψεις του μπορει να το κανει εδω.

Το Ιασονας με Ο

Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Has thanked: 10583 times
Been thanked: 8428 times

Δημοσίευση από akis_peiraias » πριν από 6 μήνες

Θέλω να πω κάτι για πολύ δικό μου άτομο που είναι καταθλιπτικός (Ευτυχώς σήμερα που μιλάμε σε πολύ καλύτερη κατάσταση ) .
Είχε διαγνωσθει με έλλειψη σεροτονίνης και αυτός .
Αυτό που τον βοήθησε απίστευτα είναι ότι ο ψυχίατρος του είπε να απευθυνθεί και σε κάποιον ειδικό διατροφολόγο γιατί η σεροτονίνη έχει όπως του είπε άμεση σχέση με την κατανάλωση υδατανθράκων και γενικά ο διατροφολόγος του είπε ότι η κακή διατροφή και τα πεσμένα επίπεδα ενέργειας ανοίγουν την κερκόπορτα σε ενδεχόμενη κατάθλιψη πολύ γρήγορα . Το αντίθετο είναι ασπίδα !

Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”