Ασθένεια της εποχής

macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Ναπω και εγώ με τη σειρα μου οτι οι συναισθηματικές διαταραχές δεν είναι κάτι που πρεπει να φοβίζει. Ουτε αυτον που νοιωθει την διαταραχή αλλά ουτε και τους γύρω απο αυτον ανθρώπους.οι διαταραχές στην εποχή μας είναι κάτι πολύ σύνηθες και οφείλεται στο οτι ο άνθρωπος καθημερινά κυριολεκτικά βομβαρδίζεται απο αρνητικά ερεθισματα τα οποία κάποια στιγμη δεν μπορεί να διαχειριστεί. Οποίος έχει κάποια διαταραχή δεν είναι ουτε τρελός αλλά ουτε και επικίνδυνος για τους αλλους.γνώμη μουειναι οτι πρεπει να είμαστε όλοι πολύ προσεκτικοί στο πως αντιμετωπιζουμε κάποια πραγματα.δεν χρειάζεται ουτε πανικός ουτε απομόνωση. Όλα τα πραγματα αντιμετωπιζονται.πιστεύω οτι γενικά όλοι πρεπει να αλλάξουμε τροπο ζωής και να βλέπουμε λιγότερη τηλεοραση η οποία κατα την γνώμη μου είναι πολύ υπεύθυνη για πολλά απο τα αρνητικά συναισθήματα που μας δημιουργούνται.
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Με την βοηθεια των συντονιστων δημιουργηθηκε κανονικο θεμα, οποτε αν καποιος θελει να μοιραστει τις σκεψεις του μπορει να το κανει εδω.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Θέλω να πω κάτι για πολύ δικό μου άτομο που είναι καταθλιπτικός (Ευτυχώς σήμερα που μιλάμε σε πολύ καλύτερη κατάσταση ) .
Είχε διαγνωσθει με έλλειψη σεροτονίνης και αυτός .
Αυτό που τον βοήθησε απίστευτα είναι ότι ο ψυχίατρος του είπε να απευθυνθεί και σε κάποιον ειδικό διατροφολόγο γιατί η σεροτονίνη έχει όπως του είπε άμεση σχέση με την κατανάλωση υδατανθράκων και γενικά ο διατροφολόγος του είπε ότι η κακή διατροφή και τα πεσμένα επίπεδα ενέργειας ανοίγουν την κερκόπορτα σε ενδεχόμενη κατάθλιψη πολύ γρήγορα . Το αντίθετο είναι ασπίδα !
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”