Συμπληρωματα διατροφης

Άβαταρ μέλους
Constantinos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 28 Δεκ 2015, 22:04
8
Τοποθεσία: Ωρωπός
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times
Ηλικία: 55

Randyman έγραψε: 19 Μαρ 2018, 00:21 εγώ έχω κάποιες απλές Lanes Βιταμίνη C 1000mg για ενίσχυση του ανοσοποιητικού
και εγώ τις ίδιες παίρνω εδώ και 2 χρόνια περίπου καθημερινά 8)
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Άβαταρ μέλους
mengiorgos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2017, 15:48
6
Has thanked: 1275 times
Been thanked: 2388 times
Ηλικία: 41

Είμαι ενάντια σε κάθε είδους στμπλήρωμα διατροφής. Ότι χρειαζόμαστε μας το προσφέρει η φύση. Με την έναρξη του φθινοπώρου καθημερινά πίνω 2 ποτήρια φρεσκοστιμένο χυμό πορτοκάλι στον οποίο στίβω και μισό λεμόνι (1 ποτήρι το πρωί, 1 ποτήρι το απόγευμα). Επίσης, πίνω αφέψημα κάθε βράδυ με διάφορα βότανα ανάλογα με τη διάθεσή μου ή τις ανάγκες, εντός του οποίου βάζω 1 κ.σ. τζίνσεγκ εκχύλισμα σε βότκα που έχω φτιάξει εγώ. Αυτά για πρόληψη των ιώσεων και των κρυολογημάτων και μόνο για πρόληψη.
Για άλλους τομείς ομοίως χρησιμοποιώ την φύση ή δικά μου παρασκευάσματα και δεν παίρνω συμπληρώματα (π.χ. για ενυδάτωση σε προπόνηση ή αγώνα πίνω ρόφημα με νερό, λεμόνι, αλάτι, ζάχαρη στις κατάλληλες ποσότητες σε συνδυασμό με μπανάνα).
(Για την ιστορία είμαι αθλητής εδώ και 22 χρόνια, ερασιτέχνης πλέον, έχω υπάρξει και επαγγελματίας στην πολύπαθη Σούπερ Λιγκ στα νιάτα μου και πλέον προπονούμαι σχεδόν έως τελικής πτώσεως 4 φορές την εβδομάδα).
Αντί να στενοχωριέσαι για το σκοτάδι, άναψε ένα φως.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”