Το κρυσφήγετο

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Ας πούμε ότι βγαίνει μία ανακοίνωση για έναν μεγάλο σεισμό που θα ισοπεδώσει τα πάντα σε 2 ημέρες και πρέπει όλοι οι πολίτες να μεταφερθούν στα καταφύγια.
Μαζί σας, λόγω χώρου, τα πράγματα που θα πάρετε είναι περιορισμένα και ο χρόνος που θα μείνετε άγνωστος.
Κυκλοφορούν φήμες ότι θα είναι για πολλά χρόνια αν όχι γενεές.
Έτσι, για τα ξυριστικά, θα δικαιούστε να πάρετε ένα πινέλο, να δηλώσετε μία κρέμα/σαπούνι που θα έχετε όμως απεριόριστη ποσότητα, μία μάρκα ξυραφάκια, ένα ξυράφι/φαλτσέτα/whatever, ένα after shave lotion, ένα pre και ένα balm (και αυτά σε απεριόριστη ποσότητα).
Έχετε φυσικά το δικαίωμα να ψωνίσετε κάτι αν δεν το έχετε στην κατοχή σας αυτή τη στιγμή, αλλά το να παραγγείλετε από το εξωτερικό είναι προφανώς ανέφικτο.
Ζαβολιές του στυλ "εγώ θα μείνω με τον τάδε για να χρησιμοποιώ και εκείνο" προφανώς δεν πιάνουν. :D

Ποιο θα ήταν το σετάκι σας;
Το δικό μου θα έπαιζε μάλλον προς τα εκεί...

Πινέλο:
Δεν έχω καταλήξει ακόμη και μάλλον θα αγόραζα, αλλά υποθέτω ότι θα ήταν safe να πάω σε ένα ακριβό ασβοπίνελο Simpsons Chubby.

Preshave:
Floid preshave oil

Μηχανή:
Μάλλον θα πόνταρα σε μία Futur για να έχω την ευκολία των ρυθμίσεων.

Ξυραφάκια:
Polsilver super iridium

Κρέμα ξυρίσματος
Taylor of old bond Sandalwood

After shave lotion
Ούτε εδώ έχω καταλήξει, κανένα δεν με έχει τρελάνει με τη μυρωδιά του, μάλλον, αφού θα πήγαινα στο μαγαζί θα τσιμπούσα κάποιο που θα πήγαινε με το balm

After shave balm
Fahrenheit by Dior
Μιχάλης
stergios

Μια κοτρονα yellow coticule, ενα palmolive stick που κανει αφρο κ με σαλιο αμα λαχει, εναν tuxedo θυσανο all weather - all road να τον δεσω σ ενα κλαδι, μια myrsol emulsion, μια floid, το ρωσικο paddle μου, κ οποιο vintage straight θελετε, δωστε μου! :DD

Asb, asl & palmo τα θελω σε βαρελια των 220λ παρακαλω! :handgestures-thumbupright:
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Θα διαλέξω ένα οικονομικό set up από αυτά που ήδη έχω.

Edwin Jagger
Supermax Blue Diamond Titanium Coated
Omega 10005
Τabac σαπούνι
Myrsol λεμόνι + Κορρές καλεντουλα-τζινσενγκ
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Μόνο εγώ δηλαδή σκέφτομαι να πάρω ότι πιο καλό; :lmao
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Κι εγώ τα αγαπημένα μου έβαλα πάντως. Απλώς επέλεξα αυτά που ήδη έχω, δεν σκέφτηκα τι ακούγεται/φημολογείται ότι είναι καλύτερο/κορυφαίο. ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”