Μικρές/μεγάλες απολαύσεις...

Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10716 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Να διαβάζεις ένα βιβλίο στην απομόνωση της αγαπημένης σου μουσικής...

Βιβλίο The magicians Lev Grossman
Μουσική SAIL - AWOLNATION
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Aυτό θα έπρεπε να το γράψω στις μεγάλες απολαύσεις αλλά τέλος πάντων. Λοιπόν, πριν απο λίγα χρόνια μου είχε δωθεί η ευκαιρία να βρεθώ στο εξοχικό μόνος για μία εβδομάδα. Επαναλαμβάνω στο εξοχικό - μόνος - για μία εβδομάδα !
Νομίζω πως δε συνάντησα άνθρωπο ! Ηρέμησε το μυαλό μου ! Όποιοι έχουν κάνει μήνες σε στρατιωτικό φυλάκιο καταλαβαίνουν, απλά πολλαπλασιάστε την απόλαυση !
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
stergios

Να παρω το παπακι ενα βραδυ σαν σημερα και να παω μια βολτα στην πολη για λιγο χάζι, κ λιγο βουνο γυρω, γυρω για χαλαρωση, οδηγηση κ λιγη απολαυση απο φρεσκο αερα κ καθαρο ουρανο. Ταξιδακι! :-)
stergios

Αντε ρε παιδια γραψτε να μαθουμε με ποιο τροπο τη βρισκει ο καθενας! :-) Εριξα μια βραδινή ξουρα,εβαλα τη myrsol κ τα ακουστικά στο κινητο κ πηρα τη στράτα για τα σοκάκια της πολης χωρις αιτία και σκοπο. Εριχνε κ μια ψιχαλα,ολο δροσια! Το καλυτερο after shave!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

Να ξυριστώ-αρωματιστώ να ντυθώ καλά και να βγώ έξω για μια σπιτική βυσσινάδα/μηλίτη/μπύρα και τα σχετικά.
Να βλέπω τη θαάλασσα και ενώ πέφτει ο ήλιος να μιλάω με τα φιλαράκια.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
NavalArchitect

Να ζω, να δουλεύω και να ταξιδεύω cross-continent, cross-border.

Εικόνα

Όση μοναξιά κι αν έχουν τα ξενοδοχεία όταν ταξιδεύεις, πάντα θα υπάρχει η ξεχωριστή αίσθηση του να είσαι σε μία άλλη μεγαλούπολη για μερικές μέρες κάθε 2-3 μήνες.

Εικόνα

Όπως βέβαια και η ανεπανάληπτη αίσθηση του "φεύγω", όταν μπαίνεις σε ένα αεροπλάνο και περνάς αρκετές ώρες στα 37,000 πόδια.

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NavalArchitect την 08 Ιουν 2016, 09:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Εικόνα
stergios

Τζαμπα μαλλον οι ξενοι μας κατηγορουν οτι γνωριζουμε να περναμε καλα κ με χρήματα αλλα κ χωρις χρηματα! :-) δε βλεπω κους-κους να γινεται! Που πηγατε ολοι? Ο κοσμος εχει μαλλον τις σκοτουρες,τα προβληματα του κ τις υποχρεωσεις του!
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Εχθές το απόγευμα, την ώρα που στην Αθήνα έκανε "χειμώνα", εγώ ήμουν σε παραθαλάσσια επαρχιακή πόλη, τελείωσα νωρίς την δουλειά και μετά επισκέφθηκα ταβέρνα πάνω στην άμμο, παρέα με ένα καλό φίλο και ένα "δροσερό" κοριτσόπουλο. Το φρέσκο ψαράκι, εννοείται.

Εικόνα
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Είσαι άρχοντας !
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”