Αυτή η "μόδα"με τα μούσια πότε βλέπετε να περνάει;;

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Τα μουσια στυλ zz top στην Αμερική είναι στυλ που το έχουν κάποιοι τύποι σαν τους χαρλεάδες και το κάνουν 10ετίες τώρα , αλλά δεν είναι κυρίαρχη φάση εκεί και ακολουθεί τον τρόπο ζωής που έχουν συγκεκριμένες ομάδες συνήθως περιθωριακών .. εδώ τείνει να γίνει μόδα η κάθε μ@λ@κία που πασάρουν κυρίως οι gay μόδιστροι. Όπως ας πούμε τα ανορεκτικά μοντέλα που τα πασάρουν και αυτά 10ετίες γιατί μισούν το γυναικείο κορμί και δεν θέλουν τις καμπύλες που λατρεύουν οι άντρες και το χειρότερο έχουν πείσει τις γυναίκες ότι όταν αδυνατίζουν πολύ γίνονται πιο επιθυμητές . Γελοιότητες ενός αρρωστημένου star system που στην χώρα μας δυστυχώς καταπίνεται αμάσητο. Έτσι και τα μουσια . Το πασάρουν κάποιοι γελοίοι (απότι διαβαζα και αυτό στις πασαρέλες ξεκίνησε σαν μόδα για τον σύγχρονο άντρα από επώνυμα μοντέλα ) και τελικά κατάντησε να έχουν οι Έλληνες εμφάνιση μουσουλμάνων φανατικών . Μισώ ότι προσπαθούν να μου επιβάλουν με το ζόρι ότι είναι cool και δεν γουστάρω καθόλου τα πρόβατα ... Φυσικά ο χρυσός κανόνας του Π.Ξ ισχύει ακόμα και εδώ .. YMMV φίλοι μου !
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Μόδα είναι θα περάσει

Εικόνα
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Το πρωί είχαμε πάει τη μικρή σε παιδότοπο και έβλεπα απέναντι μου έναν δύστυχο πατέρα που ήταν σαν να είχε ψιχαλίσει τρίχες η μούρη του με απίστευτα κενά να τα χαϊδεύει και να τα ξανά χαϊδεύει ... αυτός μάλλον Ανδρέα πρέπει να πάρει τηλέφωνο στη γραμμή υποστήριξης που λες ....
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Καλησπέρα σας...

Δεν είχα καθόλου συμμετοχή σε αυτό το νήμα,διότι ποτέ δεν με ενδιέφερε η μόδα,γιατί περί μόδας πρόκειται,
και φυσικά δεν θέλω να κατακρίνω κανέναν εμφανισιακά και μόνο,(συν-άνθρωπος),άλλωστε ο καθένας έχει το ελεύθερο,να πράξει κατά βούληση,σαφώς και εμφανισιακά,που βέβαια δεν περνά και απαρατήρητο...

Πρίν περίπου 6 μήνες ένας καλός φίλος,που ζεί στην αλλοδαπή,με "πληροφόρησε" για την καινούργια μόδα,που δεν θα αργούσε να έρθει,και να ανθίσει και στα μέρη μας,αρχικά δυσκολεύτηκα να το πιστέψω,τελικά όμως,όπως λέει και μια παλιά σοφή ρήση: Δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά,τεσπά...

Εδώ λοιπόν έχουμε: καλά και κακά νέα,τα καλά;πέρασε η περιβόητη εποχή των «hipsters»...
τα κακά;έρχεται η εποχή των «lumbersexual» από τη λέξη «lumberjack» που σημαίνει ξυλοκόπος... :chores-chopwood:


* Με αφήνει παγερά αδιάφορο το όλο θέμα,που ξεκινά από το Hollywood,και φοριέται τελικά παντού,για περισσότερες πληροφορίες,και για όσους κυρίους ενδιαφέρονται,διαβάστε αρχικά αυτό εδώ... :text-nocomment:
**Καλό Σαββατοκύριακο,σε όλους...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Τελικά οι γυναίκες είναι υπεύθυνες για πολλά δεινά που ταλαιπωρούν κυρίως τις ίδιες ... Ούτε και ξέρουν τι θέλουν ... ήμαρτον πια !
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Βλέποντας τη λέξη "lumbersexual", εμένα μου 'ρθε αμέσως στο μυαλό αυτό.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Άκη την έκφραση "για όλα φταίει το γκαζόν"*, την έχεις ακούσει;

*Απο την γαλλική ταινία "Gazon Maudit".
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Skropi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 22 Οκτ 2016, 05:36
7
Been thanked: 3 times

Εγώ πάντως είμαι των άκρων, ή θα αφήνω γενειάδα, ή θα είμαι κόντρα ξυρισμενος. Προτιμώ το bbs πάντως. Το θέμα είναι να κάνει κάποιος αυτό που του αρέσει, όχι αυτό που του επιβάλλουν.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Εικόνα

Όπως διαβάζουμε και σ' αυτό το ρεπορταζάκι από τον Ιούλιο του '38, οι μόδες έρχονται και παρέρχονται. Ήδη παρατηρώ μία νέα τάση στους πιτσιρικάδες που δεν είναι μεν το ξύρισμα, αλλά τουλάχιστον η περιποίηση της γενειάδας. Γι' αυτό και τόσα νεομπαρμπέρικα, που δουλεύουν κυρίως σ' αυτό το κομμάτι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”