Αυτή η "μόδα"με τα μούσια πότε βλέπετε να περνάει;;

Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Εικόνα
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
stergios

Μυριστηκανε οτι πρεπει να "συμμετασχουν" κ αυτοι κ αρχισανε να τα κοβουν τα μουσια! Παει ο παλιος ο χρονος... Λα, λα, λαλλα, λαλα... :occasion-santa:
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Randyman έγραψε: 31 Δεκ 2017, 14:20 ΥΓ Είναι καιρός να σταματήσει αυτό το πραγμα με τους μουσάτους παντου. Δεν ξέρεις ποιος είναι ποιος πλεον. Τι μόδα κι αυτή.. Μερικών ημερών γενια δεκτό, αλλά μουσι.. δεν ξέρω πως βολευονται όλοι αυτοί. Χωρίς παρεξηγηση έτσι..
Αυτό το πράγμα στη χώρα μας τα τελευταία χρόνια με τα μούσια είναι για γέλια ! Και λέω στη χώρα μας γιατί πέρα από τις χώρες που κυριαρχεί το Ισλάμ , αυτή τη στιγμή δική μας είναι η πρωτιά στα μούσια. Σε Ευρώπη και Αμερική έχει περάσει . Φίλοι μας πήγαν Αυστρία για Χριστούγεννα και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν όπως εδώ μουσάτοι. Αμερική μου λέει συγγενής που ζει εκεί δεν υπάρχει αυτή η μόδα . Εδώ μας αρέσει η αξυρισιά και την βαφτίσαμε μόδα !
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Λεω: αξυριστος κάποιες μέρες δεν είναι μουσια οπότε οκ, κι εγώ το κάνω αυτό. Αλλά αυτό το στυλακι κουρεμένος κανονικά το μαλλί πολυ κοντο η και ξυρισμένο στα πλαγια κι απο κατω ένα μουσι λες και είσαι ο πατριαρχης ουδέποτε το κατάλαβα. Κι απορώ πως αρεσει και στις γυναίκες το στυλ του ναυαγου. Εμένα τα μουσια όσο περιποιημενα και να ναι με balm shampoo κλπ μου δείχνουν τεμπελιά και σε κάνουν να φαίνεσαι ατημελητος.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Iapetos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 20 Σεπ 2017, 22:20
6
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 781 times
Ηλικία: 29

Καλησπερα. Ηθελα καιρο να παραθεσω την αποψη μου!
Ειναι εκτενης, οποτε οποιος αντεξει.
Ειθεισται η ελληνικη νεολαια να υιοθετει για καποιο διαστημα στασεις - στιλ (look εν προκειμενω), κατοπιν δοκιμης απο Δυτικη Ευρωπη και κυριως απο Αμερικη (δεν ξερω αν ισχυει ακομη αλλα πρωτα περνουσε απο Κυπρο για "δοκιμη").
Ενιοτε τροποποιει το εισαγομενο προτυπο ωστε να ταιριαζει με τις υπαρχουσες συνηθειες και τα γουστα του λαου (νομιζω απο ενα παρομοιο κραμα στιλ προεκυψε και ο πολυφορεμενος λεγομενος "κλαρινογαμπρος").
Ετεροχρονισμενα ερχεται και ομοιως εξερχεται η εκαστοτε μοδα απο την Ελλαδα.
Η εκτιμηση μου ειναι οτι -μπορει να αργησει αλλα-
η ελληνικη νεολαια θα στραφει βαθμιδον στα επομενα χρονια σε αυτο που αποκαλουμε Π.Ξ.
Βασει οσων δυναμαι να αντιληφθω και να ερμηνευσω (στον βαθμο που μπορω), δεν υπαρχει καταναλωτικη συνειδηση. Η στροφη λοιπον στην κατα την αποψη μου επερχομενη μοδα του... wet shaving πλεον, δεν θα αποτελεσει "κραση", ρηξη με τα ισχυοντα προτυπα.
Ο καταναλωτικος μηδενισμος θα εχει ενα νεο εδαφος για να δρασει. Εφοσον πραγματοποιηθει, θα αποτελεσει ενα εφημερο περασμα με χιλιαδες φωτο, σελφι και βιντεακια για τη μοστρα. Δεν θα εχει το μερακι των παραδοσιακων. Ισως χασει την αιγλη του και εν τελει η μονη ψυχη που θα εχει θα ειναι το εμπορευμα, δινοντας την εντυπωση πως δεν ειχε ποτε ψυχη και μερακι.
Τελος, γνωριζω οτι προς το παρον μιλω εξ ονυχος του λεοντα (ως ανηκων στη νεολαια).
Μα για να ειμαι ειλικρινης δεν θα ηθελα να ... εξαπλωθει το χομπι για τους παραπανω λογους. Θα πλασαριστει, θα υιοθετηθει, θα "περασουμε και απο αυτο το σταδιο" που ειναι σταση ζωης για εκατονταδες ανθρωπους και οχι φεισμπουκικος ναρκισσισμος, και θα εγκαταληφθει αφηνοντας ενα "καλα εσυ ακομη με αυτο ασχολεισαι;", ενω μπορει να ασχολεισαι πριν απο τους "ευθυγραμμισμενους".
Προτιμω να ειμαι ενας εκ των τρελοσαπουνοπινελακιδων και να ειμαστε οι ειλικρινεις "εμεις κι εμεις" και πιστευω πως δεν ειμαι ο μονος.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Σωστός ο Ιαπετός και ώριμος για την ηλικία του. Πιστεύω πάντως ότι οι περισσότεροι νέοι σήμερα δεν ξέρουν να χειριστούν ενα DE ή ένα σαπούνι. Αλλά και δε θέλουν να μάθουν κιόλας.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

[mention]Randyman[/mention] το γέλιο δεν είναι το κοντό μαλλί και η μουσάκλα... το γέλιο είναι η μουσάκλα και από κάτω αποτρίχωση μέχρι τη γάμπα ... :lmao
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

[mention]akis_peiraias[/mention] ναι ρε φίλε!
Σαν τα bonsai κυκλοφορούν!
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

:lmao :lmao
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Εναν γαμπρο μου απο ξαδελφη και 2 γνωστους μου παντως, τους εχουν απαγορευσει οι γυναικες τους να ξυριστουν εντελως. Οπως το ακουτε!
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”