Αποστολές / Παραγγελίες εκτός EU

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Όπως τα γράφει ο Αντρέας είναι yeap...

Υπάρχει διαφορά στο τι γράφουν στο δέμα,άλλο είναι το: "as a gift" και άλλο να αναγράφει την τιμή (+-).

Διονύση μην ανησυχείς,κάνε λίγο υπομονή,θα έρθει,μου έχει συμβεί να παραλάβω μετά από σχεδόν 3 μήνες... :confusion-waiting: επιτυχία μεγάλη,USPS economy___κάποιες φορές ξεχνάς ότι έχεις παραγγείλει.!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5901
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27366 times
Been thanked: 38901 times
Ηλικία: 54

Το ρεκόρ μου αναμονής δέματος από Αμερική: Αφού μετά το πέρας του εύλογου διμήνου ζήτησα και πήρα αμέσως την επιστροφή χρημάτων απο West Coast Shaving, το δεματάκι εμφανίζεται απο το παράλληλο σύμπαν στο οποίο βρισκόταν 9 μήνες μετά! Εννοείται πως δεν ενημέρωσα για την παραλαβή.
Yeah baby :whistle:
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Δεν μπορούσες να ζητήσεις επαναποστολή της αγοράς σου,αντί για ρεφάντ;
Γιατί,αν ενημέρωνες,μήπως θα σου ζητούσαν τα χρήματα πίσω;Και να το έκαναν,
δεν ήσουν και υποχρεωμένος να τα επιστρέψεις.
Και εγώ στη θέση σου,μεταξύ μας,δεν θα έμπαινα στον κόπο...

Λεπτομέρεια.Η αρχική αποστολή είχε τρακινγκ;;
Και ήταν αυτή που ευρέθη επιστρεφόμενη από Κίνα;
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Εμένα παίδες δεν μου έχει τύχει "στραβή" πολλά χρόνια τώρα με εκατοντάδες κυριολεκτικά αγορές από όλα τα σημεία του πλανήτη. Και ξυριστικά είδη (πολλά χρόνια πριν έρθω στο φόρουμ) αλλά και φωτογραφικά (εκεί να δεις κόστη και τεχνάσματα του στυλ δώρο γενεθλίων στο πακέτο κλπ) Μόνο μια φορά με ένα φλας από αμερική και κόστος 75 δολλάρια, ενώ πλήρωσα μέσω paypal μου ήρθε μετα 5 μέρες ένα μέΪλ από τον πωλητή ότι μου επιστρέφουν τα χρήματα γιατί έχουν αποφασίσει ότι στην ελλάδα δεν στέλνουν στο εξής γιατί πληρώνουν διάφορα στο τελωνείο και έρχονται σε ρήξη με τους πελάτες.
Με το wcs που λέει ο αντρέας, λήψη πάντα μέσα στο διάστημα το χρονικό που προεκτιμάται.

Added in 1 minute 40 seconds:
Για το λόγο αυτό λοιπόν και τώρα που οι τιμές εδώ είναι ανταγωνιστικές και πολλές φορές καλύτερες από έξω. ψωνίζουμε από εδώ εκτός αν είναι κάτι που δεν υπάρχει.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5901
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27366 times
Been thanked: 38901 times
Ηλικία: 54

Διονύση, μετά απο δυο μήνες αναμονή μου είχε φύγει η όρεξη να ξαναπεριμένω για ένα κωλοσάπουνο.

Μήτσο συμφωνώ, εννοείται πως ό,τι υπάρχει στην Ελλάδα σε καλή ποιότητα και τιμή το αγοράζουμε απο εδώ. Βέβαια το πως καταφέρνει ο ήρως Έλλην επιτηδευματίας / ελ. επαγγελματίας / έμπορος να είναι ανταγωνιστικός και να βγάζει κέρδος για να ζήσει αυτόν τον καιρό η ψυχούλα του το ξέρει.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
john1970
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 426
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 00:46
4
Τοποθεσία: Αγ.Ανάργυροι Αθήνα
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 4019 times
Ηλικία: 54

Τέλος οι παραγγελίες από Κίνα.
Έξοδα εκτελωνισμου 15€ για όλα τα δέματα αξίας μέχρι 150€.


Εικόνα

Εικόνα


Εικόνα

Προστέθηκε μετά από 15 λεπτά 59 δευτερόλεπτα:
Εικόνα
Τα μόνα που έχεις στη ζωή σου είναι η τιμή σου και ο αυτοσεβασμός σου! Αν τα χάσεις, αν τα πετάξεις από πάνω σου ή τα ξεπουλήσεις, τότε δεν έχεις τίποτα πια…
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Μαγαζί τους ας κάνουν ότι θέλουν, όμως πότε το ανακοίνωσαν και πότε άρχισαν να το εφαρμόζουν ;

Δεν θα έπρεπε να υπάρχει μία περίοδος ενημέρωσης του κόσμου και μετά από αυτή να εφαρμόσουν ότι θέλουν;

Δηλ εγώ που έκανα μια μικροαγορά της τάξης των 3-4 ευρώ πρέπει τώρα να πληρώσω το "καπέλο" ;

Αυτά είναι μ...ς και ελληνικές π..ς ...
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
mrkaza
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Οκτ 2019, 10:11
4
Has thanked: 97 times
Been thanked: 1443 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος herco την 07 Φεβ 2020, 09:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Τα links τα τοποθετουμε μεσα σε λεξεις
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ειπαν οτι θα γινει μια προσπαθεια να σωθουν τα ΕΛΤΑ, απλα δεν μας ειπαν οτι θα τα σωσουμε εμεις :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Όπως πάντα αγαπητέ Ηρακλή ...
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”