Μικρά πράγματα της μέρας που μας κάνανε να χαμογελάσουμε!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Τι μου θυμισες;

Στα φοιτητικά χρόνια έπαιζα πολύ με φιλαράκια.

Μάλιστα σε μια μάχη τσακώθηκα με τον κολλητό μου (οι χαρακτήρες μας στο παιχνίδι) και τον σκότωσα τελικά, αφού αρχικά μου είχε επιτεθεί εκείνος.

Εννοείται ότι αρχικά καθαρίσαμε πρώτα κάτι goblins και μετά ξεκαθαρίσαμε τους δικούς μας λογαριασμούς !

Αποτελεσμα όλου αυτού ;

Για κάνα δυο μέρες δεν μιλιομασταν ...
Τέτοια ψύχωση ...

Πάντως όλα τα λεφτά είναι ο master να είναι καλός και να το παίζει καλά και σοβαρά το παιχνίδι
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Χθες παρακολούθησα ένα σεμινάριο Καρδιοπνευμονικής Αναζωογόνησης (ΚΑΡ.Π.Α) στην Καρδιολογική Εταιρία.
Επαγγελματική και ταυτόχρονα "ζεστή" η διοργάνωση. Μπράβο στους εκπαιδευτές (διασώστες του ΕΚΑΒ και νοσηλεύτριες) που αφιερώνουν χρόνο και κόπο σε κάτι που είναι εντελώς εθελοντικό!
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

[mention]Dr.Takero[/mention]
Μπράβο Τάκη , και όσοι κύριοι μπορείτε να πάτε να συμμετάσχετε σε τέτοια σεμινάρια και ΚΑΡΠΑ και παροχή πρώτης βοήθειας σε τραυματισμό - αχρείαστα ας είναι αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

(έχω κάνει ΚΑΡΠΑ σε ασθενή -που δυστυχώς δεν τον έσωσα- και πρώτες βοήθειες-τραύμα τρεις φορές σε ατυχήματα με μοτοσυκλέτα )

Τάκη και χρήση του αυτόματου απινιδιστή η μόνο με την κούκλα κάνατε μαλάξεις ;
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Για τους ρομαντικούς και τους λάτρεις της απλής-ωραίας-εκλαϊκευμένης κοσμολογίας.
Στην Αθήνα και συγκεκριμένα στον πολύ ωραίο και ρομαντικό λόφο του παλιού ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΠΕΙΟΥ (Θησείο) θα γίνουν βραδυνές διαλέξεις κοσμολογίας! Πηγαίνετε με τις ενζενί και θα με θυμηθείτε!!!
Special εφέ: Στην είσοδο του αστεροσκοπείου (λόφος Νυμφών) υπάρχει ένας βράχος που πηγαίνανε οι αρχαίοι Αθηναίοι ερωτοχτυπημένοι και έδιναν όρκους αγάπης (από τότε τάζαμε λαγούς με πετραχήλια για ένα κουτούπωμα!).
Μετά πάτε και για κάνα ουζάκι ασούμε!

https://www.protothema.gr/city-stories/ ... ko-ourano/
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Το ΣΚ γνώρισα επιτέλους από κοντά τους Σαλονικαίους διαφθορείς:

[mention]Vavous[/mention]
[mention]tasos72[/mention]
[mention]Antonis[/mention]

Τα λόγια είναι περιττά! Αδαμάντινοι χαρακτήρες με χιούμορ και καλή καρδιά! Αφού ξεκατινιαστήκαμε με τα κουτσομπολιά του φόρουμ, ασχοληθήκαμε για λίγο με τα ξυριστικά επίκαιρα! Δυστυχώς, την Κυριακή που βρεθήκαμε όλοι μαζί δεν είχα πολύ χρόνο στη διάθεση μου. Το Σάββατο το βράδυ όμως είχαμε βγει για ποτάκι στην παραλιακή λεωφόρο με τον αξιότιμο tasos72. To τι ενζενί παρέλασε ρε παιδιά δεν περιγράφεται με λόγια! Πάθαμε ντουβρουτζά! Έχω βγει πολλές φορές στη Σαλόνικα αλλά αυτό το λεφούσι ΩΡΑΙΟΤΑΤΩΝ ENZENI δεν το ματαείδα!
Κάποια στιγμή ήθελα να απαγγείλω αλλά από τις μαργαρίτες που είχα πιει προτίμησα να κοιτάζω!

Επειδή είναι επιτακτική μια παγκόσμια συνάντηση του φόρουμ, έπεσε η ιδέα να οργανωθεί οπαδική ημερίσια εκδρομή (με κασκόλ Proraso κλπ) σε πόλη της Στερεάς ή της Θεσσαλίας ώστε να μοιραστεί η απόσταση. Θα τιμηθε με δωρεάν πρόσκληση ο ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΚΟΣ!

Να είστε πάντα καλά αδέρφια!
Let the music play
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Για την παρέα των βορείων συμφωνώ και επαυξάνω,όπως έχω διαπιστώσει ιδίοις όμμασι στο πρόσφατο παρελθόν.

[mention]Dr.Takero[/mention] αντίθετα με όσα λες,μάλλον δεν είχες ξαναπάει Θεσσαλονίκη,για να πάθεις κοκομπλόκο με ένα Σαββατόβραδο..
Ο κυρ [mention]tasos72[/mention] ξέρει απ'αυτά... ;)

Και όσο για το στρινγκ,ε δεν μπορεί,όλο και κάποια αναζήτηση σχετική θα υπάρχει στο ιστορικό σου..
ίσως να έψαξες ένα τυπικό δωράκι για την παλιά ενζενί που ξανασμίξατε πρόσφατα..
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
NavalArchitect

Dr.Takero έγραψε: 11 Ιουν 2018, 10:01 ...
Επειδή είναι επιτακτική μια παγκόσμια συνάντηση του φόρουμ, έπεσε η ιδέα να οργανωθεί οπαδική ημερίσια εκδρομή (με κασκόλ Proraso κλπ) σε πόλη της Στερεάς ή της Θεσσαλίας ώστε να μοιραστεί η απόσταση.
...
Ωραία ιδέα, συμφωνώ και επαυξάνω.
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

paratairosexthros έγραψε: 11 Ιουν 2018, 11:45 @Dr.Takero αντίθετα με όσα λες,μάλλον δεν είχες ξαναπάει Θεσσαλονίκη,για να πάθεις κοκομπλόκο με ένα Σαββατόβραδο..
Ο κυρ @tasos72 ξέρει απ'αυτά... ;)
Kι όσο για το στρινγκ,ε δεν μπορεί,όλο και κάποια αναζήτηση σχετική θα υπάρχει στο ιστορικό σου..
ίσως να έψαξες ένα τυπικό δωράκι για την παλιά ενζενί που ξανασμίξατε πρόσφατα..
Το διάστημα 2003-2008 ανέβαινα Σαλόνικα τουλάχιστον 4 φορές το χρόνο και για πολλές ημέρες. Πλέον ανεβαίνω κάθε 2 χρόνια περίπου. Έχω κάνει καταδρομικές σε INTERNI, NAYTIKO OMIΛΟ, ΒΑCK TO BASE, GOLDFISH, SHARK κλπ αλλά το προχθεσινό ήταν άλλη φάση! Τα στριγκάκια δεν ξέρω από που διάβολο εμφανίστηκαν. Όχι ότι με χαλάει αλλά όσο νάναι σκανδαλίζομαι πρωί-πρωί!
Let the music play
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

(με κασκόλ Proraso κλπ)
Καλα να περασετε!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

[mention]herco[/mention]
Xα! Για να σε τσιγκλίσω το έγραψα!
Let the music play
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”