Μικρά πράγματα της μέρας που μας κάνανε να χαμογελάσουμε!

Απάντηση
μιχαλησ @
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 23 Οκτ 2018, 21:30
5
Has thanked: 467 times
Been thanked: 422 times

είχα την γνώμη οτι οι ολλανδοι είναι λίγο υπερόπτες το παίζουν κάπως ανώτεροι ,το θέμα είναι ότι εμείς πήραμε τα λάθος ευρωπαϊκά πρότυπα και όχι ας πούμε την τεχνογνωσία και ξεχάσαμε το ελληνικό μας στοιχείο βλέπουμε το χάλι στην τηλεόραση στην πολιτική στην μουσική στην ποίηση στο θέατρο παντού οι λάθος άνθρωποι και έχει περάσει και στον κόσμο αυτό ελπίζω κάποια στιγμή να συνέλθουμε.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Παντού υπάρχουν αυτοί... Δεν είναι εθνικότητας...
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
μιχαλησ @
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 23 Οκτ 2018, 21:30
5
Has thanked: 467 times
Been thanked: 422 times

έχω δουλέψει με γάλους μεγάλα ψώνια ήθελαν να τούς μιλάς μόνο γαλλικά ,Ισπανοί πολύ καλοί ,οι Γερμανοί τυπικοί αλλά πολύ ξενέρωτοι , με 2 Πορτογαλουσ πολύ ωραίοι τύποι , με μολδαβουσ όλοι ήταν πολύ καλά παιδιά αλλά στο διάλειμμα της δουλειάς κοπανάγαμε τρεις βαρελίσιες ο καθένας το ίδιο και οι πολωνοι ,μάλιστα μου έκανε εντύπωση οι πολωνοι είχαν μπίρα σε σκόνη βάζανε νερό και πίνανε όλη μέρα αλλά πολύ καλά παιδιά.

Added in 5 minutes 12 seconds:
έχω την εντύπωση ότι και εδώ αλλά στην επαρχία κάπως έτσι είναι τα πράγματα η αθηνα είναι ζούγκλα
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Μπαίνω στο SRP και προς μεγάλη μου έκπληξη βλέπω το χθεσινό μου ξύρισμα να προβάλλεται στην Αρχική Σελίδα. Περισσότερο μου άρεσε η προβολή του φόρουμ μας μέσω της επετειακής πετσέτας και του ελληνικού σαπουνιού και πινέλου που χρησιμοποιήθηκαν.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Και εκεί που καθόμουν στα πλήκτρα και προσπαθούσα να βγάλω την εισαγωγή του...

Έτσι για να γελάσω με τα χάλια μου...

Κατά λάθος έβγαλα την εισαγωγή αυτού...


Τι να κάνεις;
Βολεύομαι και με αυτό...
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
μιχαλησ @
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 23 Οκτ 2018, 21:30
5
Has thanked: 467 times
Been thanked: 422 times

πήγα το πρωί για καφέ με κάτι φιλαράκια και ήρθαν να μας πουν τα κάλαντα κάτι κοριτσάκια πολύ μικρά 5 με 6 χρονών τα έκανα, ήταν παρά πολύ όμορφα και ευγενικά και τα λέγανε μπερδεμένα τα κάλαντα γέλαγε όλη η καφετέρια μας έφτιαξαν την μέρα, (τα περισσότερα παιδιά με συνοδια από τούς γονεύς διακριτικά, χάλι ούτε τα κάλαντα δεν μπορούν να πουν τα παιδιά τώρα κατάντια )
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Την 10χρονη ανιψια μου να λεει χαμηλοφωνα αλλα τοσο γλυκά, ολοκληρα μεχρι τελευταιας λεξης τα καλαντα, με ολο το αθωο κοριτσιστικο σκερτσο του κοσμου...
Αξια ανεκτιμητη.-
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Iapetos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 20 Σεπ 2017, 22:20
6
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 781 times
Ηλικία: 29

Εικόνα


Κατεβαίνοντας εχθες για υποχρεωσεις στην Πλακα, βρηκα την ευκαιρια (ασχολουμενος στο μετρο του δυνατου με την Ιστορια και δη τη Νεωτερη αυτον τον καιρο) να χαζεψω τον μεντρεσέ (συμβατικά, "σχολείο" επι οθωμανικης αυτοκρατοριας για τους μουσουλμανους) αλλα κυριως να επισκεφθω τα λουτρά των Αέρηδων, ενα μικρό μουσειο στην ομώνυμη περιοχή (Κυρρήστου 8 ), περιέχον εκπληκτικές μαρμάρινες και μη αναπαραστάσεις μετά ηχητικων εφε στα λουτρά, αιθουσα προβολων και εργα τεχνης. Ενας ιδιαιτερος θεσμος με αφετηρια στην ελληνορωμαϊκη κουλτουρα και σκοπο τη "Κάθαρση" για "πιστούς" και "απίστους" της εποχης.
Το συνιστω σε ολους.
Δεν μπορω να πω παραπανω πραγματα. Ειναι μια αναμετρηση με τον εαυτο σου.
Προσωπικα χρειαστηκε να χρησιμοποιησω το πακετο με τα χαρτομαντηλα και, φευγοντας, αναφωνησα: "Τοσο διαφορετικοι και τοσο ιδιοι".

*Η φωτο απο το Google.
Εισοδος δωρεαν
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iapetos την 09 Ιαν 2019, 21:38, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Παγκόσμια Ημέρα Αγκαλιάς σήμερα.!!!

Αυτό εδώ το Αγγελικό νανούρισμα για ένα λεπτό, μετά έπρεπε να πάρω πίσω την ανδρική μου κατάσταση με κάποιο τρόπο..!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Το να βλέπω ανθρώπους στο facebook/shavetheman να αγοράζουν όσα έχω αγοράσει εγώ στα 11 μου χρόνια στο πξ...
Απλά με ξεπερνάει...
Να τα χαίρονται, δεν λέω, απλά... έχω ακόμα κρέμες/σαπούνια (ανάνοιχτα) και δεν ξέρω πότε θα τις ανοίξω...
Ε μου φαίνεται κάπως... Γελάω και με τα "χάλια" μου... (κατά βάθος)
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”