Μικρά πράγματα της μέρας που μας τσατίσανε!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7515 times
Ηλικία: 52

Ρε παιδιά οι αντιδράσεις δεν πρέπει να συγκρίνονται μεταξύ τους. Πρέπει όμως να υπάρχουν για να μην πας πάρει ο διάολος παραμάζωμα ενα πρωί.
Η γενιά μου δεν φώναξε στα 90s για τις λαμογιές και τα οικονομικά εγκλήματα των πολιτικών αλλά φώναξε έξω απο το ΡΕΞ για το νυκτερινό ωράριο των μπαρ (ήμουν κι εγώ εξοργισμένος τρομάρα μου)! Τότε μας έραψαν το κουστουμάκι κι εμείς χαχανίζαμε. Ας μην σταθούμε τώρα στα μεγέθη των αντιδράσεων. Είναι λάθος.
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

[mention]Dr.Takero[/mention] Δόκτωρ αν δεν απατώμαι δεν φωνάζαμε για το ωράριο έξω από το Rex ...στο παλιό Υπουργείο Παιδείας στη Μητροπόλεως κράζαμε τον Παπαθεμελή.. :mrgreen:
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7515 times
Ηλικία: 52

Εχεις δίκιο.Μπέρδεψα τις εξεγέρσεις! Στο ΡΕΞ-MERCEDES είχαν μπουκάρει τα ΜΑΤ για να κλείσει διότι είχε κυρήξει η Μελίνα το κτίριο ως κέντρο πολιτισμού και δεν ταιριάζαμε εμείς οι Housάδες εκεί μέσα!! Κλείσαμε ηρωϊκά την Πανεπιστημίου και ψάλαμε ύμνους του Frankie Knuckles και του Louie Vega!
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Pantrek
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2015, 23:06
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 118 times

Απαράδεκτοι οι 2 φαντάροι, είμαι σίγουρος πως το στρατοδικείο θα τους συντονίσει με βαριά καμπάνα και έτσι πρέπει να γίνει.

Απο εκει και πέρα οι απειλές στην οικογενειά τους είναι επίσης απαράδεκτες.

Το θέμα έχει πάρει τον δρόμο της δικαιοσύνης, ψυχραιμία απο εδω και πέρα.

Να σημειώσω οτι δεν αναφέρομαι στους φίλους του forum αλλά σε ρεπορταζ που είδα στο δελτίο ειδήσεων του star και αναφέρονταν τηλεφωνήματα με απειλές στις οικογένειες των δραστών.
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Eγώ πάλι θα θίξω μία άλλη παράμετρο.
Το ότι κινητοποιήθηκε η στρατιωτική ηγεσία και τα στρατοδικεία τόσο άμεσα δεν νομίζω ότι συνέβη επειδή τους έπιασε το φιλοζωικό τους.
Μάλλον συνέβη για να μη θιγεί η υπόληψή τους και χάσουν καμιά προαγωγή οι διοικητάδες.
Για τον ίδιο λόγο δηλαδή που συγκαλύπτουν τις 'αυτοκτονίες' των φαντάρων στις σκοπιές.
Ξέρουμε όλοι πώς λειτουργεί ο στρατός.
Δεν θορυβήθηκαν για το καημένο το σκυλάκι.Την καρέκλα τους προσέχουν.
Και τσιμπάμε εμείς τα κορόιδα,πως τάχαμου ενδιαφέρονται.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
stergios

Απο μενα ενα τελευταιο σχολιο για το περιστατικο αν κ ειναι μεγαλη κουβεντα... Την ωρα ειλικρινα που εγραφα το πρωτο μου "αφοριστικο" σχολιο...ηδη γνωριζα πως δεν ειναι το σχολιο που θα πρεπε να γραψω, γιατι δεν εχει καμια χρησιμοτητα για κανεναν, γενναει θυμο, μισος σ εμενα, σ αυτους που το διαβαζουν, σ αυτους που το καναν κτλ.

Δεν ειμαι κ πολυ καλυτερος απο αυτους οταν λειτουργω ετσι κ ειμαι τοσο επικριτικος, καταδικαστικος κτλ. Κ φυσικα καποιος που κανει κατι τετοιο η κατι αλλο απανθρωπο, εχει αρρωστησει. Η αρρωστια κριση δε χωρα θα λεγα. Ποσο καλα μπορει να νιωθει με τον εαυτο του ενα τετοιο ατομο? Κ αν νιωθει ειναι γιατι χαλασανε κ τα ματια του κ δεν βλεπει οτι ειναι υπαρχει θεμα.

Αλλα οταν προκειται για ζωα κ παιδια ειναι κοκκινο πανι. Κ ο πιο αγνος ενηλικος ανθρωπος εχει ενα μεριδιο ευθυνης γι αυτα που συμβαινουν γυρω του κ δεν εννοω οτι δε με νοιάζει... Αλλα τα ζωα κ τα παιδια δεν εχουν φταιξει σε τιποτα ρε παιδια. Ελπιζω να καταλαβαινετε πως το εννοω...

Πολλες φορες με την καταννοηση κ τη συγχωρεση ληγει κατι εκει, αλλαζει...ενω με την τιμωρια, την καταδικη κτλ επιμενει, διογκωνεται, φουντωνει.

Να διευκρινισω πως δεν εχουν να κανουν περι θρησκευτικου οι σκεψεις μου, χωρις αυτο να σημαινει "καλο η κακο".
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 715 times

Εγω παιδιά δεν μιλησα για το φόρουμ, αν δειτε τι τους εχουν γράψει στο φεισμπουκ θα παθετε. Δεν εχω φεισμπουκ από έναν φίλο τα ειδα. Και η κατακραυγη του κόσμου είναι δικαιολογημενη και χρησιμη θα ελεγα προς παραδειγματισμο, αλλά εδω μιλαμε για καταρες, απειλες,θανατικα και τρομοκρατία.Αυτα και τελος απο μενα. Ας ελπίσουμε να είναι το τελευταίο περιστατικό κακοποιησης ζώου.
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Ένας από τους λόγους που δεν χρησιμοποιώ Fatsabook , τιτιβίσματα και λοιπά "μέσα κοινωνικής δικτύωσης" όπως τα ονόμασαν - μη χ3σω ... δεν έχω πρόβλημα κανένα με όποιον τα χρησιμοποιεί (η συμβία λειώνει κάνα δίωρο όποτε βρει χρόνο με κάτι candy crash κλπ ) , απλά από ένα σημείο και έπειτα έχουν γίνει μέσα ψηφιακής λοβοτομής ... και είμαι και hardcore IT's που το λέω αυτό ...
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5901
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27366 times
Been thanked: 38901 times
Ηλικία: 54

Κύριοι, να το σταματήσουμε κάπου εδώ; Καλύφθηκε το αρχικό θέμα.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Τέσσερις τα ξημερώματα ανατίναξαν το ATM της ΕΤΕ στην Πλ. Υμηττού , ευτυχώς που δε μας έστειλαν σε τροχιά ...
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”