Μικρά πράγματα της μέρας που μας τσατίσανε!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Νώντας έγραψε: 27 Μαρ 2018, 10:20 Έχετε δεί όλοι πώς φέρονται στα ζώα προς σφαγή.
Σύμφωνα με τη νομοθεσία της Ευρωπαϊκής Ένωσης, αυτοί που έχουν σφαγεία είναι υπεύθυνοι για την καλή διαβίωση των ζώων και πριν τη σφαγή τα αναισθητοποιούν.
Τα όποια video μπορεί να βλέπεις είναι είτε από παράνομα σφαγεία, είτε εκτός ΕΕ, είτε θρησκευτικές σφαγές (τρομάρα τους) που εφαρμόζουν τη σφαγή halal/kosher.
Ισλαμιστές, Μουσουλμάνοι και Εβραίοι θεωρούν ότι το ζώο δεν πρέπει να αναισθητοποιείται πριν σφαχτεί.
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Για αυτό και το αποκάλεσα "πέτρα σκανδάλου" και για την ιστορία και μόνο, μετά από την άνανδρη αυτή πράξη, αυτό που με πείραξε ήταν η ανάρτηση που έγινε, δηλαδή όχι μόνο δεν το μετάνιωσαν αλλά καμάρωναν και χλεύαζαν κιόλας, όμως έχει και συνέχεια, το λάθος μου ήταν πως απάντησα, τους έγραψα πέντε αράδες με ευπρέπεια και σεβασμό, στην ουσία δεν επιδίωκα να απαντήσω στους ίδιους, αλλά για τους μελλοντικούς αναγνώστες.!

Με μεγάλη μου λύπη τα γράφω αυτά, για όλη αυτήν κατάντια, και ειλικρινά δεν με πείραξε που με είπαν, Θλιβερό υποκριτή - άμυαλο - ζωολάγνο και άλλα πολλά κοσμητικά επίθετα, το περίμενα είναι η αλήθεια, αυτό όμως που με στεναχώρησε πραγματικά ήταν, ότι δέχτηκα μια τεράστια επίθεση, και οι περισσότεροι ήταν μαζί τους, υπήρχε δηλαδή ένας αρκετά μεγάλος αριθμός ανθρώπων (μην πω σχεδόν όλοι) που τους υποστήριζαν, και δεν είδα ούτε μια στάλα Ανθρωπιάς. :(
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Νομίζω ότι η δίωξη έχει το δικαίωμα να ζητήσει ξεκλείδωμα του λογαριασμού τους και undelete των συζητήσεων ώστε να πάνε στο δικαστήριο σαν αποδείξεις για το κατά πόσο έχουν μετανιώσει για αυτό που έκαναν.
Λογικά με μία εισαγγελική εντολή όλα γίνονται
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7513 times
Ηλικία: 52

[mention]Tony[/mention]
Μην τα βάζεις με την ηλιθιότητα του έλληνα. Χαμένος κόπος.
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Υποστηριξαν τους υπανθρωπους ? Οτι τι, καλα του εκαναν του σκυλου δηλαδή?

Τι ειμαστε εμεις ρε... Θα μου πεις με αυτα που βλεπω εγω στο ταξακι τι θελω και αναρωτιεμαι...

Μια φωτια θελουν τετοιοι τυποι. Και οι επιδοκιμαστες ευχομαι... αντε να μην πω.
Εικόνα
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 715 times

Ελπίζω να μην κατατάσσει κάποιος εμενα στους υποστηρικτές αυτων των γελοιων. Το επισημάνω γιατί με κανεναν απο το φόρουμ δεν γνωριζόμαστε προσωπικά. Εγω κατεκρινα την υπερβολη στην υβρι.
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Εμένα με θλίβει ιδιαίτερα πάντως το γεγονός ότι είναι νέοι άνθρωποι αυτοί που βασάνισαν το σκυλί ... κρίμα νέες γενιές με μηδενική παιδεία και καμία υπευθυνότητα για τις πράξεις τους .
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7513 times
Ηλικία: 52

Το πιο γελοίο με αυτα τα ανδρείκελα είναι το γεγονος οτι θα "καθαρίσουν" οι γονεις για την παρτη τους. Ας το λήξουμε εδω το θέμα γιατί δεν έχει τέλος.
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

mantilas έγραψε: 27 Μαρ 2018, 17:20 Ελπίζω να μην κατατάσσει κάποιος εμενα στους υποστηρικτές αυτων των γελοιων. Το επισημάνω γιατί με κανεναν απο το φόρουμ δεν γνωριζόμαστε προσωπικά. Εγω κατεκρινα την υπερβολη στην υβρι.
Σε καμία περίπτωση.
Και εγώ βρίσκω υπερβολικές τις αντιδράσεις του κόσμου.
Έκαναν ότι εκαναν, ας τιμωρηθούν όπως ορίζει η πολιτεία.
Καθημερινά ακούμε για παιδιά που κακοποιούνται και οι αντιδράσεις είναι ηπιότερες.
Μιχάλης
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 715 times

Αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση. Στην δουλειά μου αντιμετωπιζω και βλέπω καθημερινά ανθρωπινη δυστυχία. Κι όμως οι αντιδράσεις ειναι ηπιοτερες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”