Μικρά πράγματα της μέρας που μας τσατίσανε!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

Από τότε που ανακαλύφθηκε η συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο λεεί μια παλαιά λαϊκή ρήση.
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7512 times
Ηλικία: 52

Και που να δεις τον έλληνα μάστορα...
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

[mention]Dr.Takero[/mention]
lol το αμάξι μου ακόμη μπαινοβγαίνει στο συνεργείο από τότε που προξένησαν τη βλάβη τα "μαστόρια" , τώρα τους το έχω παρατήσει ένα εικοσαήμερο και βάλε μέχρι να αλλάξουν και εγκέφαλο.

Ο καλύτερος Έλληνας Μηχανικός (με Μ κεφαλαίο επίτηδες) ήταν ο ξάδερφος μου ο Κώστας Παραστατίδης που μου έφτιαχνε την Alfetta που είχα κάποτε ... δυστυχώς έφυγε νεότατος από την επάρατη νόσο...
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

την ωρα που ακονιζα το Koraat εκανα πολυ πηχτη την slurry απο την κοκκινη nagura στην Chosera 1k. Αυτο ειχε σαν απο τελεσμα μερικες ελαφριες γρατζουνιες οι οποιες φαινονται μονο απο συγκεκριμενη γωνια αλλα μονο και μονο που ξερω οτι υπαρχουν με πιανει το ocd μου. Ειχα σκοπο να στειλω ενα ξυραφι για regrind στο Ulrik οποτε μαλλον θα του στειλω κι αυτο να το περασει ενα γυαλισμα.
Το Ιασονας με Ο
stergios

Καλα ποσο πηχτη την εκανες?! Χαλίκια?! Ελα βρε, συμβαινουν κ αυτα! Σε νιώθουμε απόλυτα εμεις οι ψειροσκωτονηδες, αλλα τωρα θα ναι πιο μαχιμο! ;) Κ αφου θα στείλεις κ τ αλλο, ουτε γατα, ουτε ζημια μ ενα γυαλισμα. Αραγε μαλακωσε στο ξυρισμα η τζαμπα τα νευρα κ η φασαρια?! Θα μαθουμε συντομα! :)
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Μαλλον Στεργιο δεν το ξεβγαλα καλα και οταν πηγα να το σκουπισω υπηρχαν μικροσωματιδια που εκαναν την λαδια. Θα δουμε μεθαυριο, το περασα απο την La Grise που ειναι πιο mellow απο την La Veinette.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Καλησπέρα σας, τα τελευταία μαύρα χάλια.!

Λόγω του ότι περίλυπός ἐστιν ἡ ψυχή μου, για την άνευ προηγούμενου παράδοση στα χρονικά, και το "erga omnes" που είναι μία ακόμα τεράστια ιστορική ήττα, και μεγάλη ντροπή που θα μας στιγματίζει την χώρα μας για πάντα, και εμάς αλλά και τα παιδιά μας, έτσι εύχομαι και ελπίζω, να μην περάσει έτσι απλά κι αυτό.!

Ξέρω πως, υπάρχουν παντού άνθρωποι που αγαπούν την πατρίδα μας, και μέσα εδώ στην κοινότητά μας, για αυτόν τον λόγω γράφω και μοιράζομαι την λύπη μου αυτή, διότι εάν το 'αφήσουμε' να πραγματοποιηθεί αμαχητί, τότε επίσημα το καράβι θα έχει σηκώσει τα μαύρα πανιά.!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 715 times

Στο χέρι μας είναι, αν σηκωθούν από τον καναπέ 4εκατομμυρια Έλληνες σε συλλαλητηριο να δούμε με τι κότσια θα υπογραψουν. Να κανουν δημοψήφισμα για την ονομασία του κρατιδιου το οποίο παρεπιμπτοντως ειναι κρατίδιο-μαριονετα.Αλλοι έχουν συμφέροντα εκεί. Δεν πρόκειται απλα για εναν λαό που ζητά την ταυτότητά του οπως το παρουσιαζουν. Ο λαός αυτης της περιοχής αποτελείται ως επι το πλειστον απο αλβανους, βουλγαρους και ρομα.
stergios

Αυτη τη στιγμη καποιοι ειναι βολεμενοι, καποιοι θα βολευτούν με την κατασταση πιυ επικρατει στην χωρα μας, καποιοι ειναι απεγνωσμενοι κ εχουν προβληματα πιο αμεσα να λυσουν, καποιοι ειναι στην κοσμαρα τους. Στην παραμυθα μας! Τι ψαχνεις απο κει κ περα! Ξεεπυν τι κανουν μερικοι! Καπου θα παει ολο αυτο! Το που, θα το μαθουμε, αφου δε θελουμε η δε μπορουμε να το ορισουμε.
Άβαταρ μέλους
alexn
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 02 Μαρ 2017, 10:58
7
Τοποθεσία: Νοτιος
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 13225 times

Πάντα φοβόμουν τα σκοτεινά δωμάτια με γκρίζους ανθρώπους να παίρνουν μαύρες αποφάσεις,
και πάντα ελπίζω στο ΦΩΣ που λούζει αυτήν την χώρα και στο Θεό.
Αλέξανδρος.
Άριστον υγιαίνειν, δεύτερον δε κάλλος, τρίτον δε πλούτος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”